Promet Makarska - razno

Autor miky, Prosinac 18, 2007, 15:31:43

Lion's Driver

da ide na Setre!

stanje:
međugradski-
-"najnovija" 516HD/2 ima tablice MA940-CL
-zadnja katna je 2015 godina i ima stvarnih cca 900 000 km... trebala bi dobit tablice MA 220-CM... još nije službeno registrirana
-kinez 925BN je završio u Sinju
- do ljeta očekujte četvrtu katnu

prigradski:
definitivno najživotopisniji i negativno najzanimljiviji dio Prometa
-460CC koja ima milijon i jednu manu je na kanalu, odlučili su zamjenit sve lance i sustav na vratima, promjenit akumulatore da vozi
-470CC stigli djelovi i popravak će početi
-499AL odjavljena. Apsurdistan! najnoviji i najbolji gradski bus leži radi jednog kvara a 460 i 470 koji više ne vrijede ništa idu pomalo na linije.

još jedna novost je i "Dalmatinac" kojemu je bio malo jedan "Promet" pa sad grize na teritorij i drugog "Promet"a. Vozi đake za Makarsku od Gradca s polaskom u 7:00 iz Gradca. Vjerovatno je to dobio u zamjenu za ukinutu Prometovu liniju MT-ZG koja je te đake kupila za Makarsku i nastavljala put ka ZG u 7:50 iz MA

podgora

Kad je uzea djelove za 460 i 470 sta nije uzea i za 499

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Lion's Driver

Mene pitaš?  umnik2 Da oni znaju popravit 499 i da znaju koji im dio triba možda i bi

smogovci.bbb2

MA 381-AM nije Promet Makarska nego Promet Sinj (danas ga vidio u ZG) hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza


tramvajac 92

A šta nisi citirao tekst?

Nego, to rade i drugi prijevoznici, kao što se da pročitati iz članka. Ako ti treba za vlastiti izračun, po cjeni jednosmjerne karte * 50 - popust koji je i dobiš iznos. Ili kupiš blok tih karata, ako ti treba, ako dođeš propitivat sam tak, e onda i plati.

Što se tiče nedavanja informacije koja nije službena, bez pečata i ostalih gluposti, to je sramotno.

Lion's Driver

Kako doznajem prometna nesreća u Dugom Ratu u kojoj je sudjelovao Prometov autobus na liniji Makarska-Split-Metković. Radi se o autobusu Setra S315HDH reg. MA 480 CC.
Malo auto je naglo zakočilo i bez ikakvih znakova htjelo negdje skreniti a kolega ga je udario straga. Vozač koji je u tom trenutku naplaćivao karte je bio na nogama i od siline udarca pao na pod pri čemu je izgubio svijest. Odvela ga je hitna. Vozač koji je vozio je bez ozljeda koliko znam ali je u šoku.

Slika za sad nema nigdje. Šteta na autobusu mi nije poznata.

Nadam se da će se moje kolege i prijatelji brzo oporaviti

Zadarsko dite

Citat: tramvajac 92  u Travanj 11, 2019, 17:09:35
A šta nisi citirao tekst?

Nego, to rade i drugi prijevoznici, kao što se da pročitati iz članka. Ako ti treba za vlastiti izračun, po cjeni jednosmjerne karte * 50 - popust koji je i dobiš iznos. Ili kupiš blok tih karata, ako ti treba, ako dođeš propitivat sam tak, e onda i plati.

Što se tiče nedavanja informacije koja nije službena, bez pečata i ostalih gluposti, to je sramotno.

Drugi prijevoznici to ne rade, informacije se uglavnom ne naplacuju kad se dodje na neciji salter. Naplacuju se kad se nazove telefonski broj koji ima posebnu naplatu.
Kad bi i ti rocitao prvo clanak, vidio bi kako je novinarka trazila informaciju a platila i dobila potvrdu gdje pisu gluposti.
Ta potvrda ne vrijedi bas nista niti se s njom moze refundirati putne troskove, kako pise na samoj potvrdi. Nedostaje fiskalizacija i jos podataka koje treba sadrzavati RACUN a ne potvrda s kojom mozes pravdati putne troskove........

Bas bi bilo dobro kad bi se informacije naplacivale. Dodjes u trgovinu i pitas posta kruv, deset kuna informacija da je struca kruva sedan kuna. Ili u apoteku gdje ti informaciju daje visokoobrazovana osoba. Ili u kaficu, di je vece, toalet, alo, zuri mi se, dvajs kuna pa cu ti reci.

Bahato ponasanje makarskog prijevoznika, nista vise. I novinski clanak mojeg zasuzuje i na koji nije poslao demanti....

Renault25

Citat: Zadarsko dite  u Travanj 12, 2019, 19:47:12
Drugi prijevoznici to ne rade, informacije se uglavnom ne naplacuju kad se dodje na neciji salter. Naplacuju se kad se nazove telefonski broj koji ima posebnu naplatu.
Kad bi i ti rocitao prvo clanak, vidio bi kako je novinarka trazila informaciju a platila i dobila potvrdu gdje pisu gluposti.
Ta potvrda ne vrijedi bas nista niti se s njom moze refundirati putne troskove, kako pise na samoj potvrdi. Nedostaje fiskalizacija i jos podataka koje treba sadrzavati RACUN a ne potvrda s kojom mozes pravdati putne troskove........

Bas bi bilo dobro kad bi se informacije naplacivale. Dodjes u trgovinu i pitas posta kruv, deset kuna informacija da je struca kruva sedan kuna. Ili u apoteku gdje ti informaciju daje visokoobrazovana osoba. Ili u kaficu, di je vece, toalet, alo, zuri mi se, dvajs kuna pa cu ti reci.

Bahato ponasanje makarskog prijevoznika, nista vise. I novinski clanak mojeg zasuzuje i na koji nije poslao demanti....

Mislim da to naplačuju i u Čazmatransu bar je prije nekoliko godina u cijeniku stavljala i cijena potvrde o koštanju karte. No koliko sam ja shvatio oni naplaćuju potvrdu s kojom se onda refundiraju troškovi prijevoza od poslodavca ili neke institucije. 

podgora

#474
Interviju sa Maton

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Lion's Driver

Nema dalje, uhvatio sam sebe u laži  ;D Faken nema se, Faken ja sam siromašan građanin... Al eto mu tamo, želim čoviku svu sriću.  thumbs Zamjeram mu samo šta se forsira obnova voznog parka za međužupanijske a lokalne i "metkovske" linije NIŠTA  th-down  >hammer<

podgora

Fascinatno je da je on u ovome interviju nije spomenija ni B od busa samo kako on ima lovu za uložit u novi kolodvor kad imas zato onda digni placu i radniku.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

XDonald

#477
Citat: Lion's Driver  u Srpanj 02, 2019, 14:02:58
Zamjeram mu samo šta se forsira obnova voznog parka za međužupanijske a lokalne i "metkovske" linije NIŠTA  th-down  >hammer<
Istina, za prigradske se godinama nista nije novije kupilo. Evo u zadnje vrime uz Setre UL i stariji Starlineri voze "metkovske" i od Makarske do Splita. Kupili su Setre petice za Zagreb i povukli Starlinere da voze ove blize linije, a dio njih je poslan u Sinj i tako ce u i buduce radit  :-\😂
I ti busevi su dosli u punoljetne godine i nece to vjecno vozit, pa mislin da bi bilo pametnije kupit koju 415UL  8)

Lion's Driver

"Srednjoškolka" i 460CC su ostale bez reklama splitske banke.
Navodno dobijaju OTP al vidit ćemo.
Imam osjećaj da će to bit teški užas i najjeftinija izvedba kao i za splitsku.
Slika je loša nije vremena bilo za slikat obe posebno pa je zato tu u "Razno"


Lion's Driver

Vandalski čin u Baškoj Vodi gdje je kamenovan Prometov autobus, stari Starliner. Mulci su ušli na kolodvoru i htjeli u Omiš. Nakon koleginog pokušaja naplate karata počeli su ga vrijeđati i prijetiti mu kako će ga izbosti nožem. Na kraju su napustili autobus u Baškoj Vodi te počeli kamenovanje. Oštećena je zadnja šajba, štop svjetlo i retrovizor.

Do slika nisam moga doći jer je uprava bila uz autobus.