Snježna kraljica

Autor Portos, Studeni 21, 2007, 21:58:45

driverzg27

Citat: tram4  u Siječanj 07, 2019, 21:50:20
Ma kakva je to argumentacija? O čemu ti pričaš? Za tebe je rješenje problema "okreni glavu"?
Dakle tu se na forumu očito okupljaju zaljubljenici u autobuse i javni prijevoz pa naravno da nam je u cilju da sve skupa funkcionira što bolje kako putnicima tako i vozačima. Uopće ne razumijem ovo tvoje čuđenje zbog toga što mi raspravljamo o tome. Pa naravno da raspravljamo, čemu forum služi?
Dakle mene kao putnika, prometnog inženjera i zaljubljenika u JGP smetaju neke stvari koje ne moraju takve bit a jesu isključivo baš radi takvih ljudi kao što si ti, koji kažu ako te nešto smeta okreni glavu. E nebi išlo tako, tvoj stav potiče nerad, nered i nedisciplinu.

Dakle, naravno da su trenutno autobusi prljavi jer se zaprljaju u pola službe, ali ja govorim na godišnjoj bazi i o načinu održavanja. Dake ako se bus opere, a jedan kraj ostane i dalje zamazan onda definitivno održavanje nije odradilo posao kako treba. I naravno da ima i većih problema, ali treba se jasno i glasno reći da se fuša vrlo često na raznim mjestima pa i po ovom pitanju. I to nije pitanje novaca nego isključivo zalaganja i kvalitete obavljenog posla.

Zastoji prometa uzrokovani snijegom apsolutno nisu tema ovoga, niti su povezani s pranjem niti je to što si napisao relevantno za raspravu koju sad vodimo. To je relativiziranje problema, kao kad pada kiša vani pa jel bitna čistoća busa ili prijevoz u toplom i suhom busu. Zna se što je u tom trenu bitnije ali to nije ama baš nikakav razlog niti opravdanje za fušanje u održavanju u ovom slučaju.
I dakle super, sam kažeš narodu i šefovima se gore treba pokazati, a kako se inače vozi kog briga. I takvo licemjerlje je tebi nešto sasvim najnormalnije? Ti svoj osobni auto onda nikad ne pereš zato što ti nitko nije šef, ili ga opereš samo kad dolaze gosti pa da im se pokažeš u najboljem svjetlu? Pa ovo su takve gluposti da i bolje da ne sudjelujem na ovom forumu inače.
Dakle, smeta me prvenstveno takav sebičan i neogovoran stav, čak i više od samog neopranog busa, smeta me ovakav način rezoniranja gdje je vozača ZET-a doslovno briga za takve stvari, a drugi putnike usput smatra gamadi. Svaka čast. Čemu boraviš  uopće na forumu ako ti je glupo o tome raspravljati, da se malo prazniš nakon službe?  I usput, čistoća busa odražava i imidž prijevoznika, ZET-a u tom slučaju pa i vas vozača kao dio tog sustava koji (ja mislim ipak većina) težite boljem prijevozu kao i svi normalni ljudi i građani ovog grada, a naravno nađe se i netko tko vozi bus u 2-oj brzini, pa se nađe netko tko pumpa gas, pa se nađe i netko tko okreće glavu na probleme i tko smatra putnike gamadi. Tko zna kako pak voziš bus kad te toliko briga.   

Može, nema problema, slikam pa stavim. A reci samo, trebam zato jer mi ti ne vjeruješ ili zato jer želiš da i drugi to vide?
I opet ne razumijem čemu ovakva argumentacija od još jednog prekaljenog vozača, ne paše ti to o čemu govorim? Misliš da su to gluposti i neistine? Jer čemu onda pitanje da priznam tko to radi, kad je to činjenica. Dakle, najveću, debelu većinu smeća, sranja, štete rade putnici, i to je jasno kao dan. Ali što to znači da onda održavanje nije dužno to srediti jer nisu oni to učinili? Pa nemam ja problema reći tko to radi, niti ja branim putnike, dapače. Ali, održavanje je dužno bus držati na nekoj konstanti ispravnosti i čistoće, pa to je temeljno pravilo održavanja.

I naravno da je jedno kad se to vidi u prometu jer isti taj dan netko zamaže staklo, ili ugura žvakaću, ali bome poneki sad npr. Citelisi voze mjesecima sa žvakaćom uguranom u utor. Već znam gdje pogledati kad sjednem u bus. Isto tako, ta stakla su toliko musava ponegdje da je jednostavno jasno da je to rezultat dugog nečišćenja te površine.


sam ti pričaj,a ja kak radim svoj posal to tebe nije briga,nit te ne treba bit briga....ima ljudi koji to prate,i njima se moram pravdat....a to kaj ti tu mene napadaš boli me briga,ja imam prav iznjet svoje kaj želim kao i svi,a to kaj tebi smeta kakvi su pojedni vozači to nije moj problem..kako ja vozim to se tebe uopče ne mora ticat,ali me boli glava kad vidim neke komentare tu...ali eto narod piše i radi kaj hoće,zato i jesmo u takvoj zemlji,jer svako radi kaj hoće po busevima i tramvajima....svugdje piše nema hrane i pića pa ekipa dolazi nutra sa čipsevima,sokovama,pivom,i nek im nekaj veliš nafure se ko da si im pol obitelji tražio 100 karata...pitaš ih za kartu i da se uredno registriraju pa počnu s proštenjem srat ko ne znam kaj....a to di ko kaj radi nakon službe je stvar pojedinca....ja ću i dalje pisat svoje argumente,ako smeta nekom ponavljam nek zatvori oči...ako admin team smatra da krivo i loše govoroim neka  blokiraju ili brišu post,ali ja  kao i svi u ovoj zemlji imamo pravo na slobodu govora dokle god ne potiče nasilje i mržnju..a ti tramvaj piši kaj hoćeš slobodno...
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

jakov5

Citat: Ivan  u Siječanj 08, 2019, 06:50:18
Njemački polovni autobusi su znali dolaziti s urezanim njemačkim imenima na staklima.
Staklo je preskupo da se mijenja zbog vandalizma, ali ostali dijelovi busa starog cca 12 godina bi izgledali kao novi kad bi došli u Zg.
Dakle općenito su izgledali skoro novo, zbog održavanja ne zbog nedostatka vandalizma.
O grafitiranju po zidovima i vlakovima izvana uopće ne treba pričati ima li ga u navodno kulturnijim zemljama jer svakom je očito ako je nekad negdje bio...

Bedasto mi je da se svako malo stvori rasprava koja tako brutalno ulazi u područja kulture i generaliziranja mentaliteta svih putnika, dok su činjenice i tu i drugdje očite.

Stvar je jednostavna -
1. sva vozila treba održavati, bilo zbog namjerne, slučajne ili očekivane štete radi trošenja
2. većina štete i prljavštine iznutra nastaje normalnom upotrebom
3. ZET-ovo održavanje je manjkavo i to nije nešto što OGROMNA VEĆINA NORMALNIH PUTNIKA može popraviti (baš kao ni vozači, koliko god im bilo stalo ili ne)
4. prljava vozila izazivaju samo više osjećaja da to nitko neće popraviti, da prolazi bez posljedica i dakle dodatni vandalizam, svako vozilo koje se ne sredi traži dodatne sate rada u budućnosti, i ako se ne uloži dovoljno rada (a fali ljudi i materijala) nastaje začarani krug, vandalizam je u tome više simptom nego bolest

Jednostavno ne razumijem kako neki radi ovih jednostavnih stvari mogu doći na to da kažu da su putnici općenito gamad i da se forum spušta ispod svake razine. Tužno. Neki bi trebali uključiti mozak i smanjiti razinu frustracije.

Usput, mislim da je vandalizam na kraju u usporedbi s prljavštinom i održavanjem na lošoj razini minimalna stavka o kojoj trebamo brinuti ali puno manje nego o tome kakve su gume ili crijeva za gorivo, ili i za putnika kakve su presvlake odvratno izlizane zbog samog sjedenja bez namjerne štete (grafit vidim i zaboravim a ne diram), ali je odraz puno više stanja u održavanju i bitnijih dijelova od stolica, a ne nebuloznih kategorija mentaliteta itd. To se vidi na svim održavanim vozilima kao što je recimo AH isprva dobro održavala Lion's Cityje '09. koji su vozili doslovno svuda, a par godina su izgledali čisto i novo jer su se i grafiti i drugi nedostatci brzo uklanjali.

Zaista nema smisla koristiti riječi kao "gamad" i ovako zagadit forum, još manje neke glupave kvartovske rasprave jer sam vidio grafite iz doslovno svih predjela u koje voze.

Slažem se sa svim rečenim, ali stvarno mislim da kolega Volzhanin nije mislio doslovno da su svi gamad, što se kroz svaki post u raspravi provlači.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

tram4

#227
Citat: driverzg27  u Siječanj 08, 2019, 09:48:44
...

Driver, ja ne znam kako voziš i nije me briga dokle god nisam u tvojem autobusu. A sudeći po tvojim komentarima, gdje me prozivaš što se bunim da se autobusi ne peru kako treba i da je održavanje na puno nižoj razini nego što treba biti, i još priznaješ da je to tako ali ne navodiš to kao problem onda si razmišljam kako se odnosiš prema svom poslu, vozilu, putnicima. Jer vrlo je problematičan tvoj stav, odnosno izostanak kritičnosti i objektivnosti prema opće prihvaćenim normama, kao što je npr. čistoća vozila. I mene također zaboli glava kad to vidim pa eto zato i komentiram. Dakle, prozivaš putnike a u isto vrijeme ne vidiš sebe koji nisi u stanju podržati kritiku na ZET samo zato jer radiš tamo, iako sam priznaješ da autobusi nisu čisti, mogla je isto tako biti i neka druga tema. Takva sebičnost je duboko pogrešna i zbog toga ja ovo pišem jer nisi jednostavno korektan. Kažeš napadam te, ako je kritika tvog stava napad na tebe onda si u pravu, ali to nije moj cilj niti se tako osjećam. Niti mislim da je negativno što se protivim ZET-ovcu koji podržava prljave autobuse i propuste u održavanju.
I država je i zato u banani, a putnici su bijesni dokle god se podržava licemjerje i preseravanje s čistim autobusima za Bandića i televiziju, a u ostalim danima u godini se posao radi ovlaš, a ti si očito jedan od takvih koji to čini. 

I naravno da se svašta dopušta putnicima (puno previše), ali sve je to jedan začaran krug gdje politika (u ovom slučaju grada) nije u službi putnika i građana ili barem ne na odgovarajući način pa se onda tako stvara odbojnost i manjak poštovanja prema istom tom gradu što se iskazuje putem vandalizma. Problematičan je cijeli sistem, a prljavi autobusi koliko god se to činilo detaljem također upućuju na problem u sustavu gdje opet netko ne obavlja posao kako treba, tj. grad / ZET si dopušta ono što nebi trebao.  To je samo jedan dijelić mozaika koji upućuje na sve manjkavosti sustava.

Nitko ne spori da imaš slobodu pisati što hoćeš isto kao i svi ostali, tako da ne razumijem taj dio tvog odogovora, o tome ja nisam ništa ni pričao niti osporavao. Isto tako ću ja pisati što želim, ne treba mi tvoja potpora ili ironičan komentar.

I nisi mi odgovorio na pitanje jer sam znaš da sam u pravu, što se je s tvojim osobnim automobilom? Pereš ga samo kad ga trebaš nekome pokazati? Ne moraš odgovoriti ali ti sam meni tvrdiš da trebam okretati glavu na prljav bus..pa ono.

MAN truck bus

Driverzg27 je sam naglasio u jednom od prethodnih postova da više nije vozač već zaštitar, pa stvarno ne znam kako se uspio naći u koži vozača autobusa ZETa.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

driverzg27

Citat: MAN truck bus  u Siječanj 08, 2019, 16:30:57
Driverzg27 je sam naglasio u jednom od prethodnih postova da više nije vozač već zaštitar, pa stvarno ne znam kako se uspio naći u koži vozača autobusa ZETa.

:) russian_roulette
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

421

Citat: driverzg27  u Siječanj 06, 2019, 20:06:59
Sve u svemu organizacija odlična po mom mišljenju,iako ne znam zašto nisu dali priliku Ivecima da se dokažu ali eto... To je jedina zamjerka,imaš novi bus,daj ga testiraj svugdje..Ali badave...
Koji novi model IVECA misliš: Daily, Cacciamali, Stratos, Citelis, Urbanway ili Crossway LE?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

driverzg27

Citat: 421  u Siječanj 10, 2019, 10:01:23
Koji novi model IVECA misliš: Daily, Cacciamali, Stratos, Citelis, Urbanway ili Crossway LE?

crossway
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

Volzhanin

Kolega 421 je baš taj model zaboravio spomenuti, samo su 4 Crosswaya i ne znam zašto bi njih slali...a nema smisla ni Crossway LE jer ima dvoja vrata (spor ulaz/izlaz na Mihaljevcu i na Sljemenu) i nema nešto mjesta...

421

#233
Kak mi je moglo promaknuti 4 najbitnijih  bus123 bus123 bus123  bus123 u ZET-u?
CROSSWAY > kako to lijepo zvuči...
A tek 5x  URBANWAY!!!
Ranit ću se!
Nitko nije priupitao za zanovljen vozni park turističkim VIP  bus123 bus123, niti je primjetio nedostatak kolegica za volanom ???
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

driverzg27

Citat: 421  u Siječanj 13, 2019, 20:01:08
Kak mi je moglo promaknuti 4 najbitnijih  bus123 bus123 bus123  bus123 u ZET-u?
CROSSWAY > kako to lijepo zvuči...
A tek 5x  URBANWAY!!!
Ranit ću se!
Nitko nije priupitao za zanovljen vozni park turističkim VIP  bus123 bus123, niti je primjetio nedostatak kolegica za volanom ???

ja sam skužio da ih je manje nekak...kaj su otišle ili su na go ?  a VIP MAN je onaj kaj stoji u Puljskoj dole?
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

Akropola

Sljedeći vikend je Snježna kraljica ( danas potvrđeno inspekcijom FIS-a)  što je veliki test za ZET s obzirom na stanje voznog parka i ljudstva.

leonardo123

Apsolutno je veliki test. Većeg nisu imali. Majko mila koja nebuloza. Kraljica je za vikend kad ima i potreban broj autobusa i potreban broj vozača. S obzirom da je iz godine u godinu manje ljudi, ZETovci će to odradit na vrhunskoj razini kao i dosad. Jedino zanimljivo pitanje nije ono koje će autobuse poslati, već hoće li se umjesto mečke 710 pojaviti nešto drugo ili će 710 ući sa stilom u 2020. Živi bili pa vidjeli.

Akropola

Citat: leonardo123  u Prosinac 26, 2019, 22:47:26
Apsolutno je veliki test. Većeg nisu imali. Majko mila koja nebuloza. Kraljica je za vikend kad ima i potreban broj autobusa i potreban broj vozača. S obzirom da je iz godine u godinu manje ljudi, ZETovci će to odradit na vrhunskoj razini kao i dosad. Jedino zanimljivo pitanje nije ono koje će autobuse poslati, već hoće li se umjesto mečke 710 pojaviti nešto drugo ili će 710 ući sa stilom u 2020. Živi bili pa vidjeli.

Da istina vikend i manje ljudi idu u korist ZET-u.
Veći problem je predsjedanje EU. Koliko sam čuo ZET će voziti veće grupe.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Volzhanin

Biti će gbr 710...
@leonardo123
Ako nije vikendom problem zašto onda ni vikendom nema pričuve??