Slike autobusa 2008.

Autor markost, Siječanj 03, 2008, 16:00:57

maky

#30
Danas sam imao nekog posla, pa sam usput ovako okinio dvije slike, al sinula mi je ideja, pošto se spustila velika magla na Split, da možda napravim koju, onako lijepu maglovitu sliku, ali nisam nažalost imao vremena za traženje idealne pozicije i čekanje...

g.b. 140 - Mercedes Benz O305 G Vetter SH16 (za one koji to dosada nisu primjetili, ovaj autobus je kraći od "običnih" i ima iznimno kratak međuosovinski razmak između prve i druge osovine, mislim da bi ona oznaka u nazivu SH16 trebala indicirati na njegovih 16m dužine. Inače je iznutra odlično opremljen, tapeciran, a ima čak i sjedala na samom zglobu. Brata mu upravo rashoduju!)


g.b. 138 - MAN SG240  (nekidan sam bio do garaže i vidio ga da ima prednji kraj bijele boje, a dosada to nije bio slučaj, već je bio plavi. Mislio sam da su mu prebacili masku sa rashodovanog g.b. 141, ali izgleda da nisu, ipak je ovo njegova maska, samo su mu je prebojali)


Izgleda mi  da su se u Prometu dobro uhvatili posla, što mi je drago.  Vidim da su opiturali dva Sanosa, istina, ne potpuno, ali dovoljno da se vidi razlika. Avtomontaže se isto sređuju, ovaj MAN... Lijepo, lijepo...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#31
Dva starca:

g.b. 666 - Dubrava  D1419:


g.b. 160 - Neoplan N316 M:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Kišni g.b. 66 na liniji 10 danas:


Legendarno ime među ljubiteljima autobusa:




Opet sam se smočio danas pokušavajući napravit slike  :P




Danas sam napravio stvarno pošteni krug sa ovim g.b. 680. I sa slika je sasvim vidljivo da je u raspadnom stanju. Potpuno je zapušten, a usto je i polumutant jer nema više originalni motor.  Osluškivao sam ga tijekom vožnje svojim stručnim sluhom i pokušavao izvući zaključke... Ovako,  mislim da su mu ugradili motor od Mercedesa O305 G, jer zaista zvuči tako, međutim to je teško primjetiti jer čim autobus krene, glavne zvučne efekte preuzmu MAN-ovi diferencijali i osovine, pri čemu ono karakteristično tuljenje zamjenjuje zvuk motora, ali slušajte pozorno pa ćete primjetit... E da, stvarno je u lošem stanju, od svih MAN-ova, najprije bi njega izrezao. Prije sam mislio  da je g.b. 686 najgori među njima, međutim promijenio sam mišljenje.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Hehe, dobro je! Znam ovoga vozača!

Šteta šta nisu malo veće, ali daju nan mogućnost igranja igre...  Koji je ovo g.b.?

60 možda? ili 66?   ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

ja mislim 60 ,ovo sam naša na internetu,kad je u slobodnoj izašlo,ima par godina od toga,novinari su išli napravit reportažu pa su s ovim sholetom napravili đir(vozia je 9-ku treću smjenu,bia je petak)...uglavnom napisali su kako niko ne plaća kartu,a ko će i plaćat u petak navečer a i vozi se sama mlađarija......

torrente

#35
svi su slikani sa stražnje strane nemojte zamjerit :D

markost

I ja mislim da je g.b. 60 jer su g.b.66 brojevi upisani malo u krivo.Ali može bit i g.b. 63?!

torrente

a može bit i 63 tako je na njega smo zaboravili,tada je još vozia..sad je rashodovan jel ::|

maky

#38
Citat: torrente  u Ožujak 11, 2008, 13:59:31
a može bit i 63 tako je na njega smo zaboravili,tada je još vozia..sad je rashodovan jel ::|
Koliko ja znam, 63 je još živ i zdrav. Nekidan sam ga vidio na Pazaru, on se razlikuje od 60 i 66 zato jer je valjda imao manji sudarčić, pa se naprijed primjeti razlika u  nijansama boje kad su ga krpali...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Tako je još on vozi ka u najboljim danima.

torrente



g.b. 64 - Mercedes Benz O305 G

[/quote]
ovako se MORA na 10-ki radit(iz trake za pravo skrećat livo) jer neviđena kolona i gužvara bude gore od mercatora :P zacrni mi se pred očima kad vidim to.....a pošto zeleno kratko traje,dok bus dođe ,crveno se upali pet puta >:(.......uostalom kad to rade u malim autima svi zašto nebi i ja ::| ...znam da se nesmi al :-\

maky

Opet na torrenteovim slikama možemo igrati igru  ;D

Ajmo, pogađajte, koja linija je ovo i gdje je slikano?

Ja kažem Poljička cesta, ondje poviše "Gradske sigurnosti" i linija hmmmmm, 60?

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

-a šta mogu maky..iz auta mi je malo nezgodno slikavat pogotovo ako ne stojim u mistu :-\ al nastojaću ubuduće da slike budu preglednije i slikane po danu ;)
-i da,pogodia si,to je tamo poviše gradske sigurnosti slikano  ;)

maky

g.b. 140, jedini preostali Mercedes Benz O305 G Vetter 16SH na liniji 17, po noći, sa bjelogoričnim drvećem u pozadini  ;D


Na g.b. 193 je malo selotejpom učvršćen retrovizor:


g.b. 168 je dobio svoj desni brisač, ali sada je na onom malom desnom staklu do pola zaljepljeno nešto crno, vjerojatno je puklo staklo...


g.b. 181 - Mercedes Benz O405 N pozira dok vozač unutra spava  :D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

..