Putopis po Zagrebu i okolici

Autor MAN truck bus, Travanj 21, 2017, 07:56:29

MAN truck bus

I u nastavku ulazimo u

Odma nakon Zagreba ulazimo u

I nakon jednog spuštanja dolazimo do novog kružnog toka.

I malo se vrtimo.

I idemo za Sesvete


Nakon podulje jednolične vožnje uz par stanica dolazimo u Sesvete.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

I u zadnjem nastavku idemo za Dubec bez stajanja na usputnim stanicama.

I srećemo 464 koji nas je sustignuo
I evo nas u Dupcu


To bi bilo to od mojeg današnjeg putopisa. Nadam se da vam se svidio. Hvala na pažnji!
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Dreamwalker

Pošto te većinom kudim, evo prilike i da te pohvalim. S razlogom. Putopis je ovog puta fakat putopis (a ne početko i krajopis) i mislim da dobro prikazuje krajnji istok ZETove mreže. Zadnja slika mi je posebno zanimljiva jer sad vidim što se i kako vidi u retrovizoru jednog busa. Eto, tako nastavi.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

citaro

Slazem se s dreamwalkerom, ovo je jako dobro  thumbs

marin

464 i garažni odozada  russian_roulette russian_roulette Jel to netko slaže namjerno tako krivo ili? Sad sigurno ne može bit izgovor da se za to nema vremena.

405GN2

464 to ima već jako dugo, tako je imao i 458, pa su mu mijenjali/farbali poklopac motora pa su stavili na "pravo" mjesto.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

MAN truck bus

Pošto trasu već znate, malo slika iz Moravča.
Vozio me MAN 468, malo sam ga poslikao izvana, malo unutra. 272 je vrlo lijepa linija i ljeti vrlo popunjena jer dosta ljudi ide s 272 (ili 271)
do bazena Adamovec.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

sniff


MAN truck bus

Sve su slikane novim fotoaparatom. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

652 na 311.  >hammer<
Nisam slikao trasu jer je bio mrak. 652 je najgori mogući autobus za liniju 311. Do Žužič Brda, zadnje stanice, raspao se cijeli. Turčin je tu majka 9ka ili 430 bi bili vrh! Trasa je vožnja na 268 do Mlake zatim vožnja po nadvožnjaku i zatim vožnjica kroz neki manji grad i tada slijedi vožnja do Sljemena. Malo snježnih slikica Citara.
byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

#130
Ti si sve pomiješao. 311 ne ide ni kroz jednu Mlaku, prođe između njih. Nadvožnjak je između Buzina i puta za Odru i Hrašće.

Ne znam što bi trebao biti "manji grad" poslije nadvožnjaka, prva stvar je ovdje Hrašće a onda i još dosta urbanizirani Lukavec, no oba naselja imaju nekih 1500 stanovnika i daleko su od toga da bi bila pravi grad, a dalje su mala sela po brdima.
Pod "Sljeme", nisam skužio u čemu je fora, valjda misliš na Vukomeričke gorice kao nešto slično Sljemenu? Ne znam baš.

Dakle ne kužim ovu razinu nezainteresiranosti za stvarnu geografiju ako tu negdje živiš u Zg ili okolici, da je netko došao danas s drugog kontinenta mogao je napisati točniji putopis.


Jedino s čime se slažem je da je slanje Citara na VG linije bila kriminalna greška, pogotovo dok 9 i 430 skoro ničemu ne služe a i svih 8 standardnih Conecta većinom voze glupave linije gdje rade minimalnu kilometražu, ovako tvrd bus je jednostavno užas za putnike na liniji od 30 km.

MAN truck bus

Malo sam pomjesao stanice... Manji grad izgleda nakon vožnje uz polja nekih 10 km. Nisam ni mislio doslovnom smislu. Vožnja kroz Vukomeričke gorice izgleda kao vožnja prema Sljemenu s slabijim zavojima jer je vožnja kroz mračnu šumu. Evo ti jedna slika pa gledaj...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

sniff

#132
Prepravak, mislim da je to ta linija, a ima i mnogo gorih dionica od ove.  Trebalo bi otići po danu snimiti liniju, pogotovo dijelove gdje jedva auto može proći.
I da, rječnik good_boy

MAN truck bus

Linija: 227
Smjer: Bliznec
Autobus: Citaro
Gbr.: 658
Uz 658 vozili su još 665, 667, 676, 402. Slike koje sam slikao iz 658 su ispale  glavauzid jer se tresao i raspadao cijelim putem. Webasto je radilo povremeno. Uključi se, pa se isključi i tako u krug. Volan je sav obljepljen.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#134
Linija: 124
Relacija: Črnomerec -> Gornji Stenjevec
Autobus: Citelis
Gbr: 689
Jako dobar Citelis, jako vuče u brdo, koči odlično. Vrata se otvaraju dosta brzo, ali ne lupaju. Mjenjač je dobro poštiman pa ne trza pri mjenjanju brzina.

pivkan
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"