Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

RegioBus


Ovo je #82 dok je jos vozija po Njemačkoj. Pretpostavljam da već imamo ovu sliku ali nisam siguran pa sam je odlučija poslat i nisam moga napravit bolju kvalitetu slike od ove.

elez

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

MAN truck bus

 nnee
Nijemci su odavno bili ispred nas Balkanaca. Kada vozač dođe u garažu i da kontakt prikaže mu se stanje zraka ako je manje od 8 bara spoji crijevo i napuni zrak do potrebne količine. Nema turiranja. klinac
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Neko

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 17, 2018, 18:15:44
nnee
Nijemci su odavno bili ispred nas Balkanaca. Kada vozač dođe u garažu i da kontakt prikaže mu se stanje zraka ako je manje od 8 bara spoji crijevo i napuni zrak do potrebne količine. Nema turiranja. klinac
A ovaj 82 je jednom negdi 2009. pri povratku u garažu na samom ulazu, rampi, zastao i kad je pokušao krenuti nije mogao dalje, ostao bez zraka i napravio kaos, jer se tada većin vraća u garažu, pa su ulazili na izlaznu stranu, dok dežurni mehaničar nije riješio rišlag ventil. Kao da ga je ova gornja fotka urekla.


Sent from my iPhone using Tapatalk

netko

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 17, 2018, 18:15:44
nnee
Nijemci su odavno bili ispred nas Balkanaca. Kada vozač dođe u garažu i da kontakt prikaže mu se stanje zraka ako je manje od 8 bara spoji crijevo i napuni zrak do potrebne količine. Nema turiranja. klinac
Da, ali se ne može naći puno ovakvih po internetu. Možda je moguće da je ovo bila "posebna" želja Solingena na nekim O305. Jedini koji su ovo imali jesu upravo #82 i #121. #83, #122 i #123 ne, osim ako nisu u Prometu uklonjene, a rupe zakrpane.
Vjerujem da se u Prometu nikada nije koristila ova utičnica. ;D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

MAN truck bus

Mora postojati ta instalacija da se autobus može spojiti pri šlepanju na zrak da ima kočnice.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

Uglavnom netrebaju kočnice kad se šlepa, a zrak se spaja da bi otpustila ručna koja automatski blokira kad je pritisak ispod 5

Neko

Citat: Dana  u Ožujak 13, 2018, 23:39:46
Svakako da Promet ne bi trebalo stavljati u povijest, ali mi se to činila jedina prikladna tema.
Informaciju o obljetnici 13.03 sam čula od jednog sad već starijeg prometovog radnika koji je prošao gotovo sve funkcije u Prometu. hi
Misliš bio i direktor nedavno....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Neko

Citat: Dana  u Ožujak 13, 2018, 10:07:25
Prometova 70 obljetnica 8-8

To je kao i Dan državnosti, našao se netko sa drugim datumom. Ako piše crno na bijelo 13.03. na tom starom dokumentu, otkuda sad 8.8.?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dana

Citat: Neko  u Ožujak 18, 2018, 10:09:24
Misliš bio i direktor nedavno....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije ali veliku većinu poslova je prošao od konduktera kontrolora do inkasatora

Paško

Citat: Neko  u Ožujak 18, 2018, 10:12:09
To je kao i Dan državnosti, našao se netko sa drugim datumom. Ako piše crno na bijelo 13.03. na tom starom dokumentu, otkuda sad 8.8.?

A gdje piše taj drugi datum? Ne bismo trebali isključiti mogućnost da to možda i je točan datum. Naime, 13.03.1948. donesena je odluka o osnivanju Prometa. Tako piše na papiru. To je lako moguće samo mogao biti početak osnivanja, odnosno početak postupka kojim bi se osnovala firma za gradski prijevoz u Splitu, a tek kasnije je završen taj proces.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

akzg22

Najbliži autobus na reklami (3 i 4 isto) je jedna Alfa Romeo koju je sklapala Goša Smederevska Palanka. Da li se zna točan model, pretpostavljam da je varijacija 910 AUS?

bojcicivan7

Tko briše postove sa profila??Nema mi niti jedne fotografije netko ili obrisao ili prebacio bez dopuštenja.Neke su fotografije intimne prirode i nisu za javno uzimanje i postavljanje jer imam originale lako za dokazat.Molim da mi se fotografije vrate na moj post....[img]https://s9.postimg.org/iv8v3p
connery

bojcicivan7

Tko neovlašteno uzima fotografije i briše ih sa mojih postova???


connery

Dreamwalker

Sve slike koje ste objavili na forumu najnormalnije vidim  ???
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421