Linije - prijedlozi

Autor tamlover, Prosinac 10, 2007, 14:50:24

trambus

Citat: Ivan  u Siječanj 07, 2008, 10:29:07
Citat: tomobrad  u Siječanj 06, 2008, 19:06:494. I trebala bi se uvesti linija 235 Glavni kolodvor - Av. HBZ - Slavonska - Servisna-Industrijska - Kozari bok zato jer mislim da to naselje nema dovoljno dobru povezanost sa gradom.
To je planirano već godinama (zašto bi inače, uostalom, broj 235 ostao prazan), ali mislim da ne mora nužno biti sa Glk, možda bolje sa Kvatrića, i možda bolje da ide preko Radničke i Kanalskog puta pa onda kroz cijelo naselje prema okretištu Kozari Bok.

235 je već Bandić obećao stanovnicima Kozari i Kozari puteva, ali mora čekati dok se završe radovi na GOK-u, tj. uredi Kanalski put.
Trasa je Kvatrić - Radnička - Kanalski put - Kozari putevi.

Pored okretišta Kozari Bok prolazi 5 linija: 216, 276, te 107, 222 i 225, a blizu je i tramvaj 2 i 3.
Puno dalje od javnog prijevoza su Kozari i Kozari putevi, južno od Kozari Boka, uz GOK.

trambus

Citat: trambus  u Siječanj 08, 2008, 10:26:15
235 je već Bandić obećao stanovnicima Kozari i Kozari puteva, ali mora čekati dok se završe radovi na GOK-u, tj. uredi Kanalski put.
Trasa je Kvatrić - Radnička - Kanalski put - Kozari putevi.

Bila je jučer u "Latinici" reportaža iz Kozari puteva.
Linija 229 ima već asfaltirano okretište u Kozari putevima, kao i ugibalište u Heinzelovoj (Kvatrić).
Jedino što joj fali je Kanalski put, koji je još zatvoren  :(

STIB

Citat: STIB  u Siječanj 07, 2008, 20:25:01
No, kad je već pokrenuta diskusija, evo par konkretnih prijedloga...
(...)
2) nije logično da bus 228 u povratku ne stoji na Labudovcu (...) (pogotovo sada kad 202 vozi svakih 25 ili čak 35 minuta).
Ne znam da li je to zato što netko čita ovaj forum ili je službeno, ali bus 228 sada stoji na Labudovcu. Dapače, već  nekoliko jutara iz njega izađe jedna (ženska) osoba i ode pješke prema Zajčevoj...  :)
Meni u to vrijeme (06.35) baš i ne koristi jer minutu iza dolazi 202, ali nadam se da ima ili će biti onih koji će to znati iskoristiti.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

konkordsky

Moja je velika želja da se produži linija 118 do Jaruna te se konačno ukine linija 113!
Razlog je jednostavan,ima dosta za pješačiti Golikovom od ZGB Avenije do Baštijanove,a dobro bi došao još jedan bus na liniji 118.
Neka svaki drugi bus vozi do Jaruna! ;D
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

dean25

Šta kažete na ovo...
Građani Lučkog i Ježdovca predali su ovih dana dopis VGČ Novi Zagreb-zapad,u kojem navode da nisu zadovoljni općom organizacijom linija i sa voznim redom istih.Kao primjer navode dvije stvari.
Prvo,događa se da sve linije u pojedinim djelovima dana kreću u približno ista polazna vremena,a nakon toga događa se to da nema autobusa skoro 1 sat.
Drugo,linija 168,je preduga,pa sukladno tome,zbog malog voznog vremena (obrtaj 80 minuta),autobus kasni.Pogotovo u popodnevim satima.Isto tako,opcija da se iz Lučkog ili Ježdovca može doći i na Savski most i u Prečko je odlična.
Sukladno tome da linija 112 bezveze vozi predlaže se sljedeće...
Linija 168 po novom,prometovala bi na relaciji Savski most-Lučko-Ježdovec(obrtaj 50-60 minuta),a linija 112,po novom,prometovala bi na relaciji Prečko-Ježdovec-Lučko(obrtaj 50-60 minuta).Smatramo da bi se primjenom ovakve organizacije linija 112 i 168,uvelike poboljšala usluga kvalitete prijevoza,stoji u dopisu koji potpisuju građani Lučkog i Ježdovca.
MOLIM KOMENTAR

Ivan

Pa, ne znam, mislim da bi u svakom slučaju bilo dobro da voze do Ljubljanice (taj komentar čujem gotovo svaki put kada se vozim sa 168), Prečko baš i nije centar svijeta... :-\

Inače mi se prijedlog čini u redu...

goranxxx

Prijedlog mi se čini ok, al ja imam i svoje mišljenje.
Po meni bi trebalo uvesti linije 128A i 128B kao kružne linije Savski most-Blato-Lučko-Ježdovec-Prečko-Ljubljanica-Selska-Savski most i obrnuto sa vremenima od 90 min, za putnike iz Lučkog i ježdovca tada bi bilo puno jednostavnije doći i do S.mosta kao i za one koji putuju na zapadni dio grada, kaj na to kažete, oprostite ak sam pretjerao al sa 2 VR to bi bilo itekako moguće izvesti
SETRA 417 HDH

Ivan1983

Samo polako dečki,garaža Podsused uskoro dobiva novu liniju za taj dio grada tako da če se nešto desiti sa 168 a to čemo još vidjeti ;)

dean25


tomobrad

Citat: goranxxx  u Listopad 09, 2008, 21:10:17
Prijedlog mi se čini ok, al ja imam i svoje mišljenje.
Po meni bi trebalo uvesti linije 128A i 128B kao kružne linije Savski most-Blato-Lučko-Ježdovec-Prečko-Ljubljanica-Selska-Savski most i obrnuto sa vremenima od 90 min, za putnike iz Lučkog i ježdovca tada bi bilo puno jednostavnije doći i do S.mosta kao i za one koji putuju na zapadni dio grada, kaj na to kažete, oprostite ak sam pretjerao al sa 2 VR to bi bilo itekako moguće izvesti

Zašto 128A i 128B? Linija 128 već postoji.

goranxxx

Citat: tomobrad  u Listopad 10, 2008, 19:53:49
Citat: goranxxx  u Listopad 09, 2008, 21:10:17
Prijedlog mi se čini ok, al ja imam i svoje mišljenje.
Po meni bi trebalo uvesti linije 128A i 128B kao kružne linije Savski most-Blato-Lučko-Ježdovec-Prečko-Ljubljanica-Selska-Savski most i obrnuto sa vremenima od 90 min, za putnike iz Lučkog i ježdovca tada bi bilo puno jednostavnije doći i do S.mosta kao i za one koji putuju na zapadni dio grada, kaj na to kažete, oprostite ak sam pretjerao al sa 2 VR to bi bilo itekako moguće izvesti

Zašto 128A i 128B? Linija 128 već postoji.
pardonček, krivo sam utipkao,  168 A i i 168 B, objašnjenje sam napisao, A u jednom smjeru a B u drugom 
SETRA 417 HDH

tamlover

ZETOVAC mogao si se malo detaljnije uključiti u raspravu.

Ja se s ovom kružnom uopće ne slažem. S druge strane slažem se s Ivanom da bi bolje rješenje bilo da bus vozi do Ljubljanice, ali mislim da je Prečko ok riješenje zbog veze na bus za Ljubljanicu i mogućnost tramvaja. Glupo je pritom što 17-ica i 5-ica dođu opet do Savskog mosta pa je ljudima iz Ježdovca tak svejedno jel idu na SM il do Prečkog pa tramvajem uz SM. Jest da su prije u gradu ili u zoni tramvaja al meni to ne drži vodu oduvijek.

Ljubljanica - (presjedanje sa 114 s usklađenim polascima) Prečko - Lučko i time mislim da je riješen problem (veza sa Zagrebom i s Lučkom kao nekim malo razvijenijim kvartom u tom dijelu grada), jer zašto recimo nemamo liniju od Črnomerca do King Crossa a Ježdovčani bi na dvije strane istovremeno.

Mislim da će APP s novim autobusima dobiti i više od jedne linije. Npr kružnu 130  ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

goranxxx

Presjedanje,  tj. usklađivanje vrlo vjerojatno nikad neće zaživjeti, ja i dalje držim za kružnu
SETRA 417 HDH

tramvajac 92

Prijedlog od novog člana: neka se (barem 1 v.r.) na 115 pošalje ovako Ljubljanica - redovno do raskrižja Zagrebačka av./cesta lijevo u Petrovaradinsku ul. - desno Jarnovićeva - desno Slavenskog - Prečko-terminal - Slavenskog- I dalje redovno do Španskog
Koliko bi trajala trasa? 20 minuta a sada je navodno 12 u što ne vjerujam ali nema veze;
Razlozi za: na 114 je samo jedan v.r  što je premalo ako ide npr. u 30 a slijedeći u 10 , ima putnika prilično koji zbog redukcije idu na 115 u kojem je užasna gužva ,116 i 117
Protiv: ne znam (pomozite mi  :) )

tramvajac 92

Citat: Ivan  u Siječanj 20, 2008, 09:04:54
(...) mogli bi 116 uskladiti sa noćnim 34 i poslati kroz Malešnicu, Špansko i Stenjevec, jer sada sa divljim polascima (ponekima i 2 minuta prije nego 34 dolazi, npr. 2:10) i sa trasom kroz noću prazne Ljubljansku i Škorpikovu je malo kome od neke koristi...
Ne znam jel Ivan imao u vidu nešto ovakvo
Evo prijedloga (još jedan) za 116:
LJUBLJANICA (spoj s NL 34) - Fallerovo - Dragutina Golika- Hrvatskog sokola - Rudeška - Zagrebačka - Hatzeova - Jarnovićeva 68 - Slavenskog - PREČKO (spoj s NL 32)- Gustava Krkleca - Antuna Šoljana-
Ivane B. Mažuranić- N. Gučetića - M. Tartaglie- Stenjevečka -  Stenjevec -Japetička - Mokrovićeva - J. Lončara-Samoborska- Zverka - ZET APP - PODSUSED