Uvođenje glasovne najave stanica u autobusima

Autor trolej_trola, Ožujak 02, 2019, 20:24:35

trolej_trola

Hvala na odvojenom vremenu za popunjavanje ove ankete bus123 thumbs

trolej_trola

@man313 slazem se da treba prvo  navodno su iz Autotroleja porucili da ce ovakva situacija(ovakva korekcija voznog reda i ostalo...) trebala trajati do 31.03.2019 kada se ocekuje ekipiranje vozaca Autotroleja, ali mislim da je ideja dobra jer ima i slabovidnih i slijepih osoba kojima bi to puno znacilo te turistima koji dolaze u Rijeku po meni sve se to moze i sad uvest i u Mercedese,MAN jer imaju zvucnike tako da implementacija takvog sustava bi bila moguca u svim autobusima novije generacije...

tramvajac 92

Ja sam za. Danas je to standard u razvijenim europskim sustavima javnog prijevoza.

zvone16

Ima trolej puno veće brige glasovne najave stanice.. a uz to, to je veoma skup sustav prijatelju i može se spojit na audio sustav ali to još poduže cijenu ;)

Rijeka grad kao grad ubija se od turizma tako da im ovo ni nije prijekopotrebno :D
ZvoneXp

Shole

Mislim da najava stanica i displeji na stajalistima idu iz sljedećeg EU projekta

Boki651

Koja korist od te najave za turiste, ako vozač ne signalizira pravi smjer kretanja pa onda nakon nekoliko stanica taj netko skuži da se vozi u krivom smjeru, npr. umjesto na istok na zapad i obratno.

Najgora je stvar što je to postala sve češća pojava, a na ukazivanje vozaču da nije okrenuo display odmahuje se rukom kao da to uopće nije bitno. A samo se stavite u situaciju da ste u bilo kojem drugom gradu koji ne poznate i trebate metro, tramvaj, autobus, štogod što vozi i piše vam u googleu da će na tom prijevoznom sredstvu pisati smjer kretanja koji vama treba. Međutim, netko kome je to dio posla to ne učini i skužite da šibate u krivom smjeru, samo zato jer je nekome bilo teško pretipkati display.
Zato smatram da ta zvučna najava nije potrebna dok se ne uvede reda s tim displayevima, a ne da je Drenova pod normalno ako se ide prema Jelačiću itd. Dovoljno je pogledati samo fotogaleriju iz ove godine te vidjeti niz fotki sa zanemarenim smjerom na displayu.
Sjećam se kad se nekad baratalo s hrpom tabela i kad su 7 i 7a išli do Hosti,a naizmjenično na Sv.Križ i G.Vežicu, tada su vozači svaki krug mijenjali i prednju i bočnu i stražnju tabelu u okvirima, a sada tri broja predstavljaju problem.

trolej_trola

#6
 hi
Citat: zvone16  u Ožujak 03, 2019, 15:22:48
Ima trolej puno veće brige glasovne najave stanice.. a uz to, to je veoma skup sustav prijatelju i može se spojit na audio sustav ali to još poduže cijenu ;)

Rijeka grad kao grad ubija se od turizma tako da im ovo ni nije prijekopotrebno :D
bus123 kava
Mislim da je najavljeno da će se sredstva povući iz EU fondova nisam ni očekivao da će se nešto napraviti od našeg proračuna(kojega nemamo 😂 ) također se slažeb da se treba prvo  uvesti reda što se tiče ispravnosti vozila i ukloniti nedostatak vozača ali s obzirom da smo 2020 prijestolnica kulture bilo bi uredu da se u svrhu poboljšanja usluge uvede i ta jer to ima u mnogim gradovima u inozemstvu (gdje je to standard)... bus123 bus123 bus123

Čelični

#7
Citat: tramvajac 92  u Ožujak 03, 2019, 12:20:13
Ja sam za. Danas je to standard u razvijenim europskim sustavima javnog prijevoza.
Slažem se sa kolegom iz željeznice.net foruma iz Prečkog to je standard većih gradova koji to imaju poput Zagreba(gdje su tvornički ugrađene u novim tramvajima i autobusima, a dodatno su ugrađene i starim) , Beča koji je ponio titulu jedne godine kao grad sa najboljim javnim prijevozom u Europi, itd...

Čelični

#8
Citat:
Citat: trolej_trola  u Ožujak 04, 2019, 16:42:19
hi bus123 kava
Mislim da je najavljeno da će se sredstva povući iz EU fondova nisam ni očekivao da će se nešto napraviti od našeg proračuna(kojega nemamo 😂 ) također se slažeb da se treba prvo  uvesti reda što se tiče ispravnosti vozila i ukloniti nedostatak vozača ali s obzirom da smo 2020 prijestolnica kulture bilo bi uredu da se u svrhu poboljšanja usluge uvede i ta jer to ima u mnogim gradovima u inozemstvu (gdje je to standard)... bus123 bus123 bus123
Odlično trolej_trola što si otvorio ovu temu i anketu i slažem se za 2020. i sve što si naveo. O EU fondovima imam još za drugu temu.

trolej_trola

Citat: Čelični  u Srpanj 27, 2019, 06:56:43

Odlično trolej_trola što si otvorio ovu temu i anketu i slažem se za 2020. i sve što si naveo. O EU fondovima imam još za drugu temu.

Hvala na podršci, svakako smatram da kao prijestolnica kulture trebamo uvesti tu uslugu... situacija što se tice manjka vozača polako se popravlja u 9. mjesecu dolazi njih još 30 tako da je svakako bolja situacija nego što je bila prije nekoliko mjeseci.


P.S

Načuo sam da će doći do nekakve reorganizacije JGP-a (Linija 2 će se skratiti???...itd.)~tako sam čuo u razgovoru s jednom djelatnicom ovog komunalnog društva bus123

Boki651

Uvođenje slikovne i zvučne najave stanica, nije samo stvar naprednosti, već i potrebe prema onim korisnicima koji slabije vide ili čuju ili uopće ne čuju ili vide. Bio sam pred mjesec dana na predstavljaju priručnika Gradovi za jednakost, gdje je među prisutnima bio i gospodin koji je slijep te je rekao da bi od velikog značaja za zajednicu slijepih i sabovidnih osoba bilo uvođenje tog sustava, jer ovako raspored stanica mora naučiti napamet i brojati, s time da nekad vozači prođu stanicu ako nema ulazaka i izlazaka, te se nađe u problemu.

gorgoroth

Citat: trolej_trola  u Srpanj 27, 2019, 16:19:29

P.S

Načuo sam da će doći do nekakve reorganizacije JGP-a (Linija 2 će se skratiti???...itd.)~tako sam čuo u razgovoru s jednom djelatnicom ovog komunalnog društva bus123
Kako bi se dvojka skratila

Shole


trolej_trola

Citat: gorgoroth  u Srpanj 27, 2019, 17:00:34
Kako bi se dvojka skratila

Neznam ali rekli su u smjeru Srdoča da ce se mozda kratit, tako sam cuo... vidit cemo

gorgoroth

Pa Srdoči su i najmnogoljudniji uz Zamet, uz svu silnu izgradnju stanova, još i naseljeniji, čisto sumnjam u to, nema logike, patke nam podvaljuješ