Panturist - nekadašnja vozila i povijest

Autor Tomek, Svibanj 28, 2009, 00:11:39

mate


tamlover

Citat: tomo  u Ožujak 16, 2010, 23:47:56
To je Neoplan 8008 koji je bio u prodaji i prodan je nekome , '94. godište sa očitanim tahografom iz 2006. godine 376.818 km... pitanje je tko ga je kupio  ?  ;)

Taj Neoplan vidio sam u jednom dvorištu u Gornjem Dragonošcu kod Zagreba (zapravo je dio Zagreba, al ta nelogičnost tu nije bitna). Ne izgleda kao da je u upotrebi, ima probne tablice koje su koristili kod transfera do tamo pa su i ostale na njemu. Šteta.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Krpan


Krpan

Sanos S415 (OS-298-R) zadnji sa duplim vratima u Panturistu, ako se dobro sjećam 87' godište, pred kraj vozio za Erdut, Đakovo i sl.


Krpan

OS-193-FS (ex. OS-103-CS) vozio na području Đakova, sredinom 2000.-ih stajao dugo u garaži,  cca.16 sjedala





OS-102-CS, vozio na području Valpovštine, uglavnom Valpovo-Koška




tamlover

Ovaj OS-193-FS je taj viđen u dvorištu u Dragonošcu.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

M.A.N. boy

evo jednog MAN-a SL202 ex panturist slikano u Borovom naselju, kvaliteta je malo lošija slikano mobitelom i to navečer. parkiran je kraj jedne kuće ima probne tablice OS-001-50





Krpan

Sve do početka 2012. godine je postojao jedan Panturistov TAM 260 A 120, shemu je imao kao TAM-ovi 260 A 119, te je ovih dana nažalost izrezan. I na ono malo slika koje sam vidio iz perioda 1980.-90. nikad nisam vidio njihovu 120-icu.

Krpan


Krpan

Slika OS-333-AT i tekst koji najavljuje dolazak nove ture Translinera N316K



i dolazak 10 Translinera (BM-xxx-O i BM-xxx-P tablice)



Izvor: Glas Slavonije

Krpan

Karta iskorištena 1998. godine na relaciji Borovo Naselje- Osijek. Ono što je zanimljivo jest da karta ima oznaku 800 godina grada, iako je 800 godina bilo 1996. godine.




zlikowszky

Vjerojatno su te 1996. naštampali vagon tih prigodnih karata, pa su ih trošili godinama nakon toga...
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Krpan

Bivši Panturistov Jetliner (ex. OS-110-CD, ex. OS-235-IA), uvezen kao rabljen iz Njemačke gdje je skupa s OS-107-CD vozio u nekom malom poduzeću.


Krpan


STEFI- GRAF

Ovi je gori Neoplan jetliner zanimljiv ima vrata za vozača kod jetlinera to još nisan vidija ??? ???