Nabavke novih autobusa

Autor nukleusri, Siječanj 02, 2008, 12:21:13

kico101

Moram priznati da ne razumijem zašto je problem ako je u ovom slučaju autobus jednog proizvođača skuplji od drugog, ukoliko većinu sredstava osigurava EU. Uvijek se u tender može staviti neki zahtjev koji ( gle čuda ) zadovoljava samo skupi ( vjerojatno , ipak, i kvalitetniji ) autobus. Ovako ispada da nam je izbor lošiji nego 80-ih godina.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

tramvajac 92

Jel EU daje određeni iznos novca, pa po tome se treba izabrati broj i tip autobusa ili je neki drugi kriterij?

NP-549

#1292
Da, ni meni nije jasno zašto se elegantno ne izbjegnu neki proizvođači koje ne želiš. Ili se možda namjerno baš tog želi iako se pokazao kao popriličan promašaj u zadnjih par godina !?

Npr. kako izbjeć Urbanway - pošto se ne možeš izvuć na zapreminu i snagu motora jer je tu jak, možeš se na karoserijske cake - zahtjevaš da prednja stjena ima odvojenu gornju šajbu za displej. MAN nudi sa jednom (sve skupa),  dvije šajbe (displej odvojen) i tri ( 2+ vertikalno podjeljeno vozačko staklo),  dok Iveco nudi isključivo jednu u komadu.
Citaro nudi isto šajbu u komadu i displej posebno.

Isto tako možeš tražit servis i komplet održavanje u prvih 5 godina što Ivecu drastično podigne cijenu. Znači i oni sami su svjesni koliko para će otić na održavanje i djelove u prvih 5 godina. MANu i MBu ne diže se cijena pretjerano uz taj uvijet


man323

Natječaj je online i rok za dostavu ponuda je 30.listopada do 10:00.
Malo sam bacio oko na specifikacije: za solo-prigradske (obične) i za zglobne se traži motor minimalne snage od 260 kW.
Zglobni se autobusi traže sa trojim vratima što je malo neobično jer Autotrolej je sve zadnje serije nabavljao sa četvorim vratima.
Zna li netko više o tome?

NP-549

Jedino mi pada na pamet da su mozda u planu za liniju 32

gorgoroth

Neće valjda svi za Opatiju

NP-549

Tamo hitno i treba obnova, osim 818 sve drugo su Conecti iz 2005. i Citaro 703 kojeg svako malo vuče TAM

Boki651

Vidio sam nedavno i novog Conecta na 32, u kojoj funkciji ne znam.

NP-549

Subotom i nedjeljom budu novi Conecti ili Manovi

lussin

Citat: man313  u Listopad 14, 2018, 13:47:27
Natječaj je online i rok za dostavu ponuda je 30.listopada do 10:00.
Malo sam bacio oko na specifikacije: za solo-prigradske (obične) i za zglobne se traži motor minimalne snage od 260 kW.
Zglobni se autobusi traže sa trojim vratima što je malo neobično jer Autotrolej je sve zadnje serije nabavljao sa četvorim vratima.
Zna li netko više o tome?
Se znaju ponude? Bilo bi zanimljivo vidjeti što je ponuđeno

man323

Novi je rok određen do 6.11.

man323

Opet je određen novi rok: 09.11.2018 do 12 sati.

kico101

Nitko se nije prijavio ili se namješta malo? ;D
Već vidim da će biti žalbi i otezanja u nedogled, a novi busovi možda stignu krajem 2019-te. A možda i ne. >:(
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

man323

U elektronskom oglasniku javne nabave je Autotrolej objavio "Zapisnik o otvaranju ponuda" koji sadrži sljedeće ponude:

Ponude su poredane od najjeftinije prema najskupljoj prema grupama. Cijene su izražene sa uključenim PDV-om.

Za prigradske autobuse je jedino pristigla iduća ponuda:
14.284.687,50 HRK ponudila je tvrtka Autobus d.o.o koja nudi Iveco Crossway
Za solo autobuse pristigle su sljedeće ponude:
17.558.718,00 HRK ponudila je tvrtka Solaris Bus & Coach Polska koja nudi Solaris Urbino 12
18.478.125,00 HRK ponudila je tvrtka Autobus d.o.o koja nudi Iveco Urbanway 12
19.406.250,00 HRK ponudila je tvrtka AutoHrvatska PSC koja nudi MAN Lion's City
Za zglobne autobuse pristigle su sljedeće ponude:
11.793.750,00 HRK ponudila je tvrtka Autobus d.o.o koja nudi Iveco Urbanway 18
11.845.500,00 HRK ponudila je tvrtka Solaris Bus & Coach Polska koja nudi Solaris Urbino 18
12.225.000,00 HRK ponudila je tvrtka AutoHrvatska PSC koja nudi MAN Lion's City G

Boki651

Definitivno Solaris za grad (da vidimo nešto novo), kad sam pročitao Urbanway uhvatila me jeza. U Poljskoj su Solarisi odlični.