Vozni park – komentari (2)

Autor Paško, Travanj 20, 2018, 10:13:51

Paško

#150
Nije to ispalo najbolje jer ne znam baš dobro uređivati slike, ali evo moj prijedlog kako je mogao izgledati garažni broj na stražnjem kraju. Ovako bi u jednom stupcu bili zastava EU, Prometov znak, garažni i registracije i to bi izgledalo skladno, a bio bi na mjestu koje rjeđe strada u sudarima i sličnom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Busprometsplit

Jel se zna kad će izać u promet, već se ljudi žale da nema novih buseva...

Paško

Neki su toliko pesimistični da kažu da svi neće u promet ni do kraja mjeseca. Ne znam, ali vidjet ćemo. Treba prvo rashodovati stare autobuse, a trenutno su parkirani bez mogućnosti izlaska na cestu: #172, 177, 179, 182, 184, 185, 209, 304. To je osam autobusa koje bi sve mogli dokrajčiti do kraja tjedna da bi pustili prvih osam Citara u promet, ali za to im prvo trebaju pločice i ticketing.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

Jel to baš tako da novi bus123 bus123 ne mogu u promet dok stari nisu rashodovani?! U Zagrebu nije bilo tako prilikom dolaska 10 zglob+5 solo iz sredstava EU. Eno, kockice i dalje stoje uz ogradu
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Paško

Možda trebaju dobiti potvrdu da su busevi odjavljeni, ne fizički uništeni. Čuo sam da neki državni ured mora izdati odobrenja za Citare. Možda ima netko na forumu tko se bolje razumije u tu birokraciju od mene.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Jesu li zaljepili kadioptere na ona 3 novea MANa  umnik2

Paško

Zadnjih dana nisam vidio nijednog pa je moguće da jesu, a moguće je i da samo nisam bio u doticaju s onima kojima fali.
A evo jedan koji definitivno neće u rashod - #190 (kad sam slikao bio sam uvjeren da je #192, ali izgleda da je ipak ovaj), uhvaćen danas na tehničkom pregledu. Prethodni je pao prekjučer zbog brojnih prekršaja:

1) POLUGE I ZGLOBOVI UPRAVLJAČA, ZRAČNOST, PREVELIKA
2) POLUGE I ZGLOBOVI UPRAVLJAČA, MANŽETE ZGLOBOVA, OŠTEĆENE
3) REGULACIJSKI VENTILI, PROPUŠTANJE ZRAKA
4) KOČNA CRIJEVA, OŠTEĆENOST
5) IZVRŠNI KOČNI ELEMENTI RADNE KOČNICE, RAZLIKA KOČENJA LIJEVO - DESNO
6) BOČNA SVJETLA, JEDNO ILI VIŠE SVJETALA, NE RADI
7) POKAZIVAČI SMJERA, JEDNO ILI VIŠE SVJETALA, NE RADI
8 ) SAMONOSIVA KAROSERIJA, MEHANIČKO OŠTEĆENJE, ODOZDO
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#157
Ovo me ponukalo da pogledam tehničku ispravnost ostalih SG 313 (većina ovih dana imaju tehničke) i rezultati zasada nisu obećavajući.
#187 prošao je tek iz četvrtog puta sa zakašnjenjem od 11 dana! Osim loših kočnica, pao je i zbog prevelikog zacrnjenja ispušnih plinova motora, a treći put pao je samo jer su sjedala bila oštećena.
Na #192 nisu valjale kočnice i cilindri prošle godine, prošao iz druge, ovaj put iz prve.
#193 prošao iz prve.
Za #194 znate da neće još neko vrijeme na tehnički jer se zapalio, no zanimljivo je vidjeti da je prošle godine pao (zbog propuštanja zraka, kočnica i sl.), a onda čekao punih petnaest dana na drugi pokušaj.
Ostalima tehnički tek nadolazi.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Kad imaš tehnički pregled na autu, onda nećeš ić u fuš mehaničara, nego u ovlašteni servis koji će pripremit auto za tehnički pregled.
U Prometu očito tehnički pregled služi kad autobus ne prođe, da vide šta zapravo ne valja na njemu. Onda kamo sreće da veliki Prometovi mehaničari znaju pročitat razloge neprolaska pa da iz drugog pokušaja bude sve u redu.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Lion's Driver


josipgrgin

A sta ce bit za godinu dana?

MAN Lion s City

#225 na probnoj voznji prema TTTS-u


Paško

#209 je popravljen i vozi pa po logici neće u rashod.

Molit ću vas da ovdje zapišete tablice novih Citara (kako budu stavljani u promet) da ih uredno uvrstim u popis. Izgleda da idu po redu ovaj put, ali nisu sve u nizu jer dosad sam vidio:

015 - ST-7852-P
016 - ST-7853-P
020 - ST-7858-P
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RV


vozilo SSC

#164
#018

ST 7856 P