Mercedes-Benz Citaro G II

Autor Ivan, Siječanj 12, 2009, 13:00:21

Ivan

Voze danas dva komada na 106, barem dva na 115 (nisam vidio dvokratni vozni red), dva na 220 i tri na 221.

Uglavnom, ništa posebno, sve slično kao i kod starijih Citara, razmještaj sjedala kao kod g.b.530, jedino čudno u unutrašnjosti su stolice iznad motora, red uz prozor je uzdignut... ??? Mislim da se to moglo malo bolje srediti...

Čini mi se da motor vuče malo slabije ili, u najboljem slučaju, jednako kao kod starijih Citara G (možda ih vozači još štede)... Uglavnom, kod ovih je jako lijep zvuk, ali uopće ne vuku impresivno, stariji mi se čine ipak jači... ??? Možda samo moj dojam, ili možda i ovo grijanje unutra vuče puno struje jer prilično jako griju iz klime...

Jedna od zanimljivijih stvari mi je da su zadnja vrata opet poluniskopodna, ZET je valjda jedan od rijetkih prijevoznika koji naručuje takva vrata, po meni jako racionalno :), ne znam zašto ostali stavljaju iza niskopodna vrata kad im je nasuprot motor na kojeg ionako ne možeš staviti kolica...


Evo nekoliko slika...


He, he, koliko ovdje vidite zglobnih Citara? :D




Imam još par slika, ali sve je ovako tmurno pa teško uspijevaju, i prehladno da pokušam čekati nove prilike za slike... :P

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Ivan

Citat: STIB  u Siječanj 12, 2009, 13:09:09
Citat: Ivan  u Siječanj 12, 2009, 13:00:21
He, he, koliko ovdje vidite zglobnih Citara? :D
Pet!
Točno, ovaj na 218 je parkiran uz zid kod banke, vidi mu se ovdje samo "harmonika"... :)

Evo zapravo još jedna slika.

STIB

Ako dobro vidim, ovi novi imaju malo niže (znači veće) vjetrobransko staklo i malo drukčiju prednju masku.
Mislim da ću se popodne uputiti do Avenue Malla (usprkos ovom snijegu), pa onda s 220 ili 221 na GK (valjda će naletiti neki od novih  ;) )
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Tomek

Razliku između Citara prije i poslije redizajna najlakše možeš uočiti straga, jer na redizajniranima su nova velika Mercedesova svjatla.

maky

Citat: Ivan  u Siječanj 12, 2009, 13:00:21
Čini mi se da motor vuče malo slabije ili, u najboljem slučaju, jednako kao kod starijih Citara G (možda ih vozači još štede)... Uglavnom, kod ovih je jako lijep zvuk, ali uopće ne vuku impresivno, stariji mi se čine ipak jači... ??? Možda samo moj dojam, ili možda i ovo grijanje unutra vuče puno struje jer prilično jako griju iz klime...
Sačekaj malo dok se ne razrade...
Sjećam se naših kad su tek stigli. Bili su iznimno tromi i spori uzbrdo (jedva drugom) ali se s vremenom stanje normaliziralo pa sad nema ni najmanjih problema  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

manoplan

Evo i mojih slika iz Španskog sa linije 115. Tamo sam uhvatio 173 i 174






brunok

jedan novi citaro je povučen u garažu,nije imao grijanja u zamijenu je isašao g.b 153

manoplan

Još malo Citara, ali iznutra...

Vozačev prostor



putnički prostor





pločica



Iznutra je zvučna izolacija savršeno rješena. Zvuk motora se gotovo minimalno čuje.
Vozač ovog gbr. 174 mi je rekao da su ljudi zbunjeni tipkama za otvaranje zadnjih vrata tj. ne znaju da ih treba pritisnut da bi se vrata otvorila. Zbog toga svi navale na prva i druga  ;D


STIB

No, ja sam stigao na prvu vožnju tek po mrklom mraku.
544 na liniji 221 od Avenue Malla do Kolodvora, a onda sam napravio i par slika.
Po noći se već izdaleka mogu prepoznati po plavim gabaritnim svijetlima na krovu.
Ovdje mi se ugurao neki Presečki bus  :-\


Malo bliže:


Dva nova:


I ode natrag u Travno:

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Tomek

Zanimljivo, zašto se i drugi autobusi bez grijanja ne povuku u garažu, štoviše bez grijanja i izađu iz garaže i to svakodnevno unatoč žalbama vozača..

maky

Citat: Tomek  u Siječanj 12, 2009, 19:34:16
Zanimljivo, zašto se i drugi autobusi bez grijanja ne povuku u garažu, štoviše bez grijanja i izađu iz garaže i to svakodnevno unatoč žalbama vozača..
Ovi su još pod garancijom...  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Ivan

Citat: STIB  u Siječanj 12, 2009, 19:31:08
Malo bliže:
http://i222.photobucket.com/albums/dd9/STIB_2007/Autobusi/9M0112-004.jpg
Ah, ispalo je da sam napravio gotovo identičnu sliku... :( :P

Al' mislim si, valjda je dobro ispala pa ću ju ipak staviti, da ne ispadne da sam večeras bezveze nosao fotić... :)


MAN fan

Evo jos 2 slike iz garaže podsused...

STIB

Citat: Ivan  u Siječanj 12, 2009, 22:21:34
Citat: STIB  u Siječanj 12, 2009, 19:31:08
Malo bliže:
http://i222.photobucket.com/albums/dd9/STIB_2007/Autobusi/9M0112-004.jpg
Ah, ispalo je da sam napravio gotovo identičnu sliku... :( :P
Al' mislim si, valjda je dobro ispala pa ću ju ipak staviti, da ne ispadne da sam večeras bezveze nosao fotić... :)
http://i23.photobucket.com/albums/b366/i_nl263/O530G2/P1122207.jpg
Dobra je slika, dapače, a ni busevi nisu isti...  ;)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU