Kako jedan čovjek može zaustaviti njih 200

Autor STIB, Listopad 03, 2008, 20:50:24

STIB

Svakodnevno nailazim na ovakve situacije iza Kupališta. Ova je posebna jer su oba auta "visoke" klase i s "posebnim" registracijama. Nakon što je bus prošao, vratili su se natrag i nastavili razgovor kao da je to javno parkiralište  ::|


Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

STIB

Citat: tamlover  u Listopad 04, 2008, 19:30:15
Zanimljivo VU-050-MP i OS-050-MP
VU-060-MP, ali u svakom slučaju vrlo zanimljiva kombinacija. ::|
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Danas na Kvatriću (na početku Heinzelove), vrijeme 18:53
Zbog ovog čovjeka (i njegove dvoje djece koja su ostavljena sama u autu), skoro 200 ljudi je izgubilo nekoliko minuta.


Autobus koji se trebao okrenuti nije mogao proći, zbog njega niti Citelis na 201 nije mogao izaći sa stajališta.



A čovjek je "samo" skočio do Vinceka po kolače  ::|
(po istoj logici, mogao je stati i nasred Maksimirske, bilo bi mu bliže  ???)

Predlažem da u ovoj temi objavljujete slike sličnih situacija (u vezi s autobusima), neka im barem to bude neka kazna, kad već policija ne zna raditi svoj posao. >:(
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

421

Pauk NE SMIJE dizati auto ako se u njemu nalazi (e) osobe.
Policija uvijek kasni s dolaskom.
A prema Tvojim fotkama, usudio bih se reći da je kolega više htio posramiti tog "vrlog"roditelja, i da je mogao  proći pored auta.
Super si uhvatio bitne dijelove "Svakodnevne priče s Kvatrića".
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

conecto

#5
STIB, svaka čast na ovoj temi!!!
Osim toga otvorio si je odličnim prilogom i fotkama!!!
Jer ovakvi slučajevi nisu rijetkost ni izuzetak u Zagrebu (a mislim ni u ostalim hrvatskim gradovima), već svakodnevna situacija na mnogim stajalištima.
Sad govorim napamet, ali čini mi se da je kolega mogao ovdje proći jedino u slučaju da je zauzeo veliki luk na način da iz desne trake skrene ulijevo (dakle da napravi prekršaj).
Ali ovaj slučaj zapravo prikazuje još jednu stvar, odnosno veliki propust pri nedavnoj rekonstrukciji Kvaternikovog trga. Jer, pitanje je koliko je ova Vectra uopće u prekršaju - koliko se sjećam nema znaka koji bi spriječavao osobna vozila da ulaze u prostor gdje se busevi okreću ili zabranio zaustavljanje ili parkiranje, razmak do suprotnog rigola je priličan (možda čak i zakonski od 4 metra) kao i razmak od samog križanja. U stvari čini mi se negdje na granici, no definitivno nedostaje signalizacije izričite zabrane na tom mjestu.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Berlingo

I ja sam jucer slikao GB 750 pa se ispred njega imalo sta vidjeti.Lijevom stranom vozio sam po liniji jer bus nije mogao normalno stati.Kvatric poznam kao i cijeli Zagreb.Jako dobro!Sta vidim na slici mogao je bus proci a mozda je vozaceva procjena bila bas suprotno.Mene vise brine kako moze neko biti tako neodgovoran prema svojoj djeci i pustiti ih u autu ali onda skrecem temu.Inace tema je zanimljiva i za svaku pohvalu.Cesto sam u Zagrebu,vidio sam vec to i gledat cu to biljeziti od sad fotkama. 

conecto

Da li je mogao proći ili ne nisam ni ja siguran ???
Srednja osovina je dosta daleko od rubnika, ali kod O-405 GN treća osovina jako siječe u odnosu na drugu, osobito kod ovako snažnih skretanja. U takvim situacijama brzo se dogodi i da zglob dođe na granični kut kad počne tuliti, a malo kasnije bus zablokira. Kolega je izgleda (pošto ima više fotki iz raznih kuteva) mogao još malo sfrkati volan i proći prednjim dijelom pokraj Vectre, ali vjerojatno bi tad počelo tuliti.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

FitzTN

Di je 200 ljudi? U ovoj praznoj kockici ili u onom praznom solo plinašu?

I siguran sam da se ovo moglo zranžirat...ali imam dosta iskustva sa Zetovim vozačima autobusa i bar 95% ima način vožnje ili ide lagano ili nejde nikako...ne bi nikad probali ništa nego rađe čekaju...imaju oni vremena, (od)rade svoje sate i doma... :)

PS. Naravno da ne branim lika iz Vectre, vozi Oplo-a pa se svašta tu može očekivat...zna se kakvi su vozači opla... ;D

zoki.man.fan

Citat: FitzTN  u Srpanj 04, 2009, 11:02:38
Di je 200 ljudi? U ovoj praznoj kockici ili u onom praznom solo plinašu?

STIB je lijepo u nazivu teme napisao "može zaustaviti 200 ljudi" što ne znači u isto vrijeme da i "je zaustavio 200 ljudi". A mogao ih je i još više zaustaviti da je "pogodio" drugo vrijeme

Citat: FitzTN  u Srpanj 04, 2009, 11:02:38I siguran sam da se ovo moglo zranžirat...ali imam dosta iskustva sa Zetovim vozačima autobusa i bar 95% ima način vožnje ili ide lagano ili nejde nikako...ne bi nikad probali ništa nego rađe čekaju...imaju oni vremena, (od)rade svoje sate i doma... :)

A jel bi se Ti išao provlačiti i riskirati da smotaš felgu na ivičnjak pa da Te netko kasnije može kljuckati zbog toga??? Kada uzmeš u obzir vozačku kulturu kakva je kod nas, onda bi trebalo u opis radnog mjesta vozača staviti da uz sve svoje dužnosti mora biti Houdini da može provući bus kuda sve mora, ili kuda neki zamisle da mora a ustvari je ponekad nemoguće.  A tu je i conecto sve lijepo rekao

Citat: conecto  u Srpanj 04, 2009, 00:13:49Sad govorim napamet, ali čini mi se da je kolega mogao ovdje proći jedino u slučaju da je zauzeo veliki luk na način da iz desne trake skrene ulijevo (dakle da napravi prekršaj).

A šta vozaču drugo preostaje nego pričekati tih par minuta, vjerojatno je stao i isčekivao iza kojeg ugla će se pojaviti policajac, ali uzalud mu jer njih obično nema kad nam najviše trebaju.

Citat: FitzTN link=topic=5858.msg47924#msg47924 date=1246698158PSNaravno da ne branim lika iz Vectre, vozi Oplo-a pa se svašta tu može očekivat...zna se kakvi su vozači opla...;D
Jasno mi je što je pjesnik htio reći, no zašto baš ovdje??

Max-d

#10
Bilo bi dobro ove fotke nekak profurat u Vecernji,Jutarnji i 24sata da se majstor vidi "mozda bi ga barem malo bilo sram" iako sumnjam u to,takvi bi se jos dobrano pohvalili svima da su zavrsili u novinama.

conecto

Citat: Max-d  u Srpanj 04, 2009, 12:26:41
Bilo bi dobro ove fotke nekak profurat u Vecernji,Jutarnji i 24sata da se majstor vidi "mozda bi ga barem malo bilo sram" iako sumnjam u to,takvi bi se jos dobrano pohvalili svima da su zavrsili u novinama.

Zato uredno kruže fotke ZET-ovih vozača po 24 sata barem jednom tjedno za što neki dobiju nagradu od 100 kuna. Npr. vozač ZET-a vozi i priča na mobitel, što nikako ne opravdavam, ali čitajući novine stječe se dojam da to samo oni rade, da to oni redovito rade i da su svi takvi. A rade li to samo ZET-ovi vozači (iako je to ipak rijetkost, a takvi slučajevi su ipak izuzetak)? Dovoljno se svaki dan okrenuti oko sebe na cesti i pogledati vozače po okolnim autima...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

FitzTN

Citat: zoki.man.fan  u Srpanj 04, 2009, 12:04:57
Citat: FitzTN  u Srpanj 04, 2009, 11:02:38
Di je 200 ljudi? U ovoj praznoj kockici ili u onom praznom solo plinašu?

STIB je lijepo u nazivu teme napisao "može zaustaviti 200 ljudi" što ne znači u isto vrijeme da i "je zaustavio 200 ljudi". A mogao ih je i još više zaustaviti da je "pogodio" drugo vrijeme

A kad bi bilo... mogo je, ali nije. I šta sad? Ne kužim... kad bi tako za svaku stvar računali šta se moglo desit gdje bi došli?

Citat: zoki.man.fan  u Srpanj 04, 2009, 12:04:57
Citat: FitzTN  u Srpanj 04, 2009, 11:02:38I siguran sam da se ovo moglo zranžirat...ali imam dosta iskustva sa Zetovim vozačima autobusa i bar 95% ima način vožnje ili ide lagano ili nejde nikako...ne bi nikad probali ništa nego rađe čekaju...imaju oni vremena, (od)rade svoje sate i doma... :)

A jel bi se Ti išao provlačiti i riskirati da smotaš felgu na ivičnjak pa da Te netko kasnije može kljuckati zbog toga??? Kada uzmeš u obzir vozačku kulturu kakva je kod nas, onda bi trebalo u opis radnog mjesta vozača staviti da uz sve svoje dužnosti mora biti Houdini da može provući bus kuda sve mora, ili kuda neki zamisle da mora a ustvari je ponekad nemoguće.  A tu je i conecto sve lijepo rekao

Pa nisu ovo rubnjaci kao na ZG aveniji, vidi ga... 5 cm...ako prek tog nemreš s kotačem od busa proć a da bus ne strgaš onda se vozimo u opasnim kantama :D
Dobro, ovaj je bio prazan i valjda mu se nije žurilo pa je sačekao, ali sam u vožnji vidio dosta puta kako vozači namjerno love crveno na semaforu i slične egzibicije gdje putnici moraju čekati cijeli interval semafora da liku nije palo na pamet usporavat 200m ispred zelenog semafora...

Citat: zoki.man.fan  u Srpanj 04, 2009, 12:04:57
Citat: FitzTN link=topic=5858.msg47924#msg47924 date=1246698158PSNaravno da ne branim lika iz Vectre, vozi Oplo-a pa se svašta tu može očekivat...zna se kakvi su vozači opla...;D
Jasno mi je što je pjesnik htio reći, no zašto baš ovdje??

A di drugde??? :)


Berlingo

Rubnjak od 5 cm?Da nema puno vise?Ja vam mogu napisati da vozim manji kamion, cuvam ga kao svog i nema sanse da se penjem na rubnjake.Znate li vi uopce sta to znaci za gumu?Proci cete  puno puta ali pravila nema.Nekad 3 puta,nekad 20.Ali guma ce sigurno riknuti i to bas poslje takvog pokusaja.Zar je to potrebno?

obelix

Citat: conecto  u Srpanj 04, 2009, 13:45:10
Citat: Max-d  u Srpanj 04, 2009, 12:26:41
Bilo bi dobro ove fotke nekak profurat u Vecernji,Jutarnji i 24sata da se majstor vidi "mozda bi ga barem malo bilo sram" iako sumnjam u to,takvi bi se jos dobrano pohvalili svima da su zavrsili u novinama.

Zato uredno kruže fotke ZET-ovih vozača po 24 sata barem jednom tjedno za što neki dobiju nagradu od 100 kuna. Npr. vozač ZET-a vozi i priča na mobitel, što nikako ne opravdavam, ali čitajući novine stječe se dojam da to samo oni rade, da to oni redovito rade i da su svi takvi. A rade li to samo ZET-ovi vozači (iako je to ipak rijetkost, a takvi slučajevi su ipak izuzetak)? Dovoljno se svaki dan okrenuti oko sebe na cesti i pogledati vozače po okolnim autima...

...nikad u vožnji ne čitam novine !
isključivo  ;Dcrtane stripove poput long dicka i slično ::| !