Autotrolejeva crna kronika

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:36:36

nukleusri

Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 19 Mar, 2007, 10:46

Da ne guramo sve u vozni park:
Jučer sudar blizu Šmrike, vozač Škode Favorit izgubio nadzor nad vozilom. Teže ozlijeđen, ali van životne opasnosti. Nažalost imamo još jednog teže ozlijeđenog, ali isto van životne opasnosti:673. Evo ga:

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 19 Mar, 2007, 12:10

Varam li se ili je to plasticni branik ( na slici se ne vidi najbolje )?
BTW, svi busevi koje neposredno prije posebno tretiram foticem ( 568 i nagradno pitanje 673 ) zavrse u crnoj. 
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 19 Mar, 2007, 14:05

Isto kao kod malih auta, plastika.
Ne prilazi više vozilima
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 19 Mar, 2007, 23:28


19 Mar, 2007, 12:10, kico101 wrote:Varam li se ili je to plasticni branik ( na slici se ne vidi najbolje )?
BTW, svi busevi koje neposredno prije posebno tretiram foticem ( 568 i nagradno pitanje 673 ) zavrse u crnoj.   



A baš smo pričali kako su svi isti

Sad ćemo ga valjda razlikovati

BTW - voze 407 umjesto njega.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shole on 20 Mar, 2007, 9:29

Evo nešto malo starijeg datuma. Mislim da nije imao ni mjesec dana. Jedini slučaj koji znam da je bus dobio novu tablicu koja je "starija" od stare po slovima. Imao je 860-MB

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 20 Mar, 2007, 9:35

Ovo je vjerojatno 663 ( sudar na Podmurvicama ) ili mozda 656?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 20 Mar, 2007, 10:18

Pretpostavljam da ovo nije 656 jer sam ga vidio neposredno poslije sudara. Znak je nedostajao, ali je na srednjem dijelu branika bilo manje udubljenje označeno crnim markerom, kako se već oštećenja označuju.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 22 Mar, 2007, 12:01

Ovo je 663, on je dobio frontalno u Vukovarskoj. Jedini on ima sad starije registracije sa -MA na kraju...
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 12 Apr, 2007, 17:56

Vjerovali ili ne 496 je u punom pogonu, a tek je 4 dana proslo-McLarenAutotrolej.

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shole on 12 Apr, 2007, 19:10

Ipak je 568 bio od koristi.
Naravno, lova od osiguranja uredno pokupljena.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 12 Apr, 2007, 19:45

Moram priznati da mi je ipak zao 568. Bio je poseban, ali biznis je biznis. BTW, i autotransov SG313 vozi, a naprijed se bijeli k'o snijeg, tko zna zasto.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by np 549 on 26 Apr, 2007, 19:35

Škrljevo 2004

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 26 Apr, 2007, 22:46

Je to bilo kada su lupili u šleper iz Bosne koji je prošo kroz crveno?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 30 Apr, 2007, 8:32

Malo o razbijanju inventara ( iz Novog lista ):
KOMUNALNO DRUŠTVO »AUTOTROLEJ« BILJEŽI ZNATAN PORAST ŠTETA
Vandali sve češće demoliraju autobuse

Uz razbijanje stakala tijekom vožnje, što je vrlo učestalo na liniji 32, sve se češće bilježe i noćne krađe vatrogasnih aparata iz autobusa te nafte


RIJEKA – Posljednjim u nizu uništavanja i demoliranja autobusa javnog gradskog prijevoza uništena su dva autobusa Autotroleja koji voze na liniji 32 Rijeka-Opatija. Jedan autobus pretrpio je »manje« oštećenje i razbijeno je samo jedno prozorsko staklo, dok je na drugom izbijeno čak deset stakala, a u staklo nadomak vozača bačen je i kamen koji ga je srećom promašio. U Autotroleju ističu kako je riječ o jednoj od općenito većih šteta, odnosno o najvećoj šteti na autobusima u tekućoj godini.
– Od 1. siječnja prošle godine do 10. travnja ove godine imali smo ukupno 156 šteta na našim autobusima koje dostižu iznos od oko 286 tisuća kuna. Međutim, ono što nas posebice zabrinjava je činjenica da smo u tri mjeseca ove godine imali već 56 šteta, što je čak 18,6 šteta mjesečno što znači da je primjetan trend povećanja uništavanja autobusa tako da sa strepnjom očekujemo kraj godine, kazao je Mladen Radojković, rukovoditelj Radne jedinice Poslovi prometa KD Autotrolej. Pojasnio je kako se najveći broj šteta, odnosno uništavanja autobusa događa upravo na liniji 32 Rijeka-Opatija i to u pravilu u večernjim satima kada se srednjoškolci iz poslijepodnevne smjene vraćaju kućama. Do iskaljivanja bijesa na autobusima javnog gradskog prijevoza obično dolazi po povratku iz Opatije, i to na dionici od Bivija do središta grada, odnosno na dionici gdje voze i druge gradske linije tako da vandali bez problema, nakon demoliranja i bježanja, mogu presjesti u drugi autobus.


Vozač bez ovlasti

– Vozač u takvim slučajevima nema nikave ovlasti, već samo smije nazvati policiju, a dok policija dođe, huligani se razbježe, ističe Radojković te upozorava kako mnogi od naših mladih sugrađana koji razbijaju autobuse nisu niti svjesni do kakvih posljedica pritom može doći. Za primjer je naveo slučaj kada je na predjelu Bivija, pri vožnji autobusa od 60 kilometara na sat izbijeno staklo koje se rasulo na osobni automobil koji je dolazio iz suprotnog smjera. Riječ je o specifičnom i teškom staklu, koje je pri izbijanju i padu na osobni automobil moglo prouzrokovati i sudar te čak i smrt nedužnih osoba koje su se tom prilikom nalazile u automobilu.
Radojković se ovom prilikom osvrnuo i na učenike Pomorske škole Bakar koji su dugi niz godina bili na lošem glasu, odnosno poznati po učestalom uništavanju autobusa, a s kojima Autotrolej posljednjih nekoliko godina nema nikakvih problema. Istaknuo je kako na toj liniji više nema demoliranja i uništavanja, te kako vozači autobusa više ne strepe od vožnji za Bakar.
– Vjerujem da je u promjeni ponašanja učenika iz Bakra veliku ulogu imala sama Pomorska škola i ravnatelj Gordan Papeš s kojim smo odlično surađivali za razliku od ravnatelja opatijskih škola koji su nas jednostavno rečeno otpilili, istaknuo je Radojković.


Ignoriranje dijela škola

Kao dokaz tome pokazao nam je i pisma koja je Autotrolej uputio opatijskim srednjim školama te odgovore njihovih ravnatelja. U pismima Autotroleja ravnatelje se moli da zajedničkom suradnjom pokušaju riješiti problem demoliranja autobusa na liniji 32, a sve uz godišnje podatke o nastalim štetama i vremenima kada su one prouzročene. Hotelijersko-turistička škola i Gimnazija Eugena Kumičića u svojim se odgovorima Autotroleju apsolutno ograđuju od činjenice da dobar dio šteta na autobusima prouzrokuju učenici koji pohađaju ove škole, te štite svoje učenike i napominju kako su u razgovoru sa svojim učenicima ustvrdili da njima takvo nešto uopće ne pada na pamet, dok se obrtničke škole nisu udostojile niti odgovoriti na njihovo pismo. Osim školama, Autotrolej se u vezi demoliranja autobusa na liniji 32 obratio i MUP-u te ih zamolio da to imaju u vidu i prate situaciju na terenu.
Što se tiče načina uništavanja autobusa, Radojković ističe kako su dva načina specifična, odnosno autobuse uništavaju putnici tijekom vožnje ili izvana. Osim na liniji 32, demoliranja su prisutna i u ostalim gradskim linijama, a određene lokacije nema, odnosno uništavanja i razbijanja posebice stakala događaju se i na Škurinjama, Kantridi, Mlaci, Podmurvicama i ostalim lokacijama. Autobusi koji voze na prigradskim linijama također su na meti huligana, ali na tim linijama štete se najčešće događaju na autobusima koji tijekom noći ostaju parkirani u pojedinim mjestima, a umjesto razbijanja vandali kradu vatrogasne aparate i naftu iz spremnika.
Kristina DANILOVIĆ PRIJIĆ




--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 13 May, 2007, 10:36

452 je izgleda jucer ili nocas imao bliski susret sa NLO tipa kamen ili stopalo-stradalo je desno staklo izmedju srednjih vrata i harmonike. Parkiran je tako da zaklanja pogled na "cekaonicu za odstrel" na kraju garaze.

Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje

nukleusri

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 13 May, 2007, 10:51

Imao je i prije ovoga, na desnoj strani prikolice je gadno rasparan (lim je otvoren) samo što se ne primjećuje od reklame.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 13 May, 2007, 11:20

Kao sto mozete primijetiti 452 je moj omiljeni bus ( sto se vidi i na avataru ) i ne bih volio da zavrsi kao 568, barem ne do slijedece nabavke novih. Nadam se da ce biti popravljen.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 16 May, 2007, 5:15

Vijest od jučer, s portala r-1.hr:
15.5.2007
Prometna nesreća na Srdočima
Prema još uvjek neslužbenim podacima, danas u 13.10. kod Petrolove benzinske pumpe na Srdočima dogodila se prometna nesreća između osobnog vozila i autobusa 18 A. Nesreća se dogodila kada je osobni automobil izlazeći na glavnu prometnicu naletio na autobus, a najvjerojatnije zbog skliske ceste i nepažnje vozača osobnog automobila koji je prevozio radnike. Kako saznajemo, ozlijeđenih nema, ali je utvrđena materijalna šteta.

Postoji i slika, ali nisam siguran da li ima veze s događajem,
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 16 May, 2007, 8:17

422 je tamo u to vrijeme.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 24 May, 2007, 0:46

Imam pitanje da li se smije ulaziti u garažu i slikati autobuse, ako nisi zaposlenik Autotroleja?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 24 May, 2007, 8:02

( OT )To ce , doduse bolje odgovoriti nasi forumasi Shole, miki599 i Np, ali ja mislim da bez nekakve veze tesko da ce dopustiti takvo nesto. Iako, zapravo nisam ni pokusao pitati, ali sam vec vise puta imao kontakte s njihovom sluzbom za informiranje i iz kojih i nisam dobivao previse konkretnih odgovora ili ih uopce nisam dobio.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 24 May, 2007, 9:34


24 May, 2007, 8:02, kico101 wrote:( OT )To ce , doduse bolje odgovoriti nasi forumasi Shole, miki599 i Np, ali ja mislim da bez nekakve veze tesko da ce dopustiti takvo nesto. Iako, zapravo nisam ni pokusao pitati, ali sam vec vise puta imao kontakte s njihovom sluzbom za informiranje i iz kojih i nisam dobivao previse konkretnih odgovora ili ih uopce nisam dobio.


Ja pitao i dobio odgovor, treba poslati upit službi kadrovskih, pravnih i općih poslova. Nije mi se dalo...
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 24 May, 2007, 10:50

A otkuda ih slikate onako izbliza?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 24 May, 2007, 11:36


24 May, 2007, 10:50, Boki wrote:A otkuda ih slikate onako izbliza? 


Probaj iz Vodovodne. Imas dvije pozicije ( kroz zicu ).
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by thomcro on 24 May, 2007, 12:33


24 May, 2007, 11:36, kico101 wrote:
24 May, 2007, 10:50, Boki wrote:A otkuda ih slikate onako izbliza? 


Probaj iz Vodovodne. Imas dvije pozicije ( kroz zicu ). 


Može se i sa parkirališta od "Plodina", doduše neznam kakva je pozicija i vidi li se što uopće. A postoji i još bolja lokacija, u ulici Račkoga, gore kod bivše garaže "Autoprometa". Samo treba dobar aparat sa dobrim zoom-om.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 24 May, 2007, 12:38


24 May, 2007, 12:33, thomcro wrote:
24 May, 2007, 11:36, kico101 wrote:
Probaj iz Vodovodne. Imas dvije pozicije ( kroz zicu ). 


Može se i sa parkirališta od "Plodina", doduše neznam kakva je pozicija i vidi li se što uopće. A postoji i još bolja lokacija, u ulici Račkoga, gore kod bivše garaže "Autoprometa". Samo treba dobar aparat sa dobrim zoom-om. 




od tamo sam slikao neke fotke imaju pod novi busevi
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 24 May, 2007, 14:21

Da se vratimo na temu ovog topica.
Danas su maturanti u akciji, bojim se da će danas biti svega.
Već sam vidio 611 išaran bijelim sprejem.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 24 May, 2007, 15:11


24 May, 2007, 14:21, shef wrote:Da se vratimo na temu ovog topica.
Danas su maturanti u akciji, bojim se da će danas biti svega.
Već sam vidio 611 išaran bijelim sprejem.



Meni nije jasna politika Autotroleja, danas su na mojoj liniji samo Mercedesi, kako im se isplati stavljat ih u promet da ih divljaci uništavaju, pogotovo danas.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 24 May, 2007, 17:07

Baš čitam na net.hr, navodno stradalo pet autobusa i jedan kombi (Cacciamali??).
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 24 May, 2007, 17:11

Mozda se zato oteze sa uvodjenjem u promet Regia, neka prodju maturanti, pa start.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 24 May, 2007, 17:14


24 May, 2007, 17:11, kico101 wrote:Mozda se zato oteze sa uvodjenjem u promet Regia, neka prodju maturanti, pa start.


Pred dvije godine su čini mi se svi zglobni Conectoi bili u garaži, a samo nekoliko solo je vozilo, dok su MAN-ovi vozili na "bezopasnim" linijama.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 24 May, 2007, 21:26


24 May, 2007, 17:11, kico101 wrote:Mozda se zato oteze sa uvodjenjem u promet Regia, neka prodju maturanti, pa start.



Ionako će vozit samo na prekidnima pa je to bezopasno. BTW - u sutrašnjim novinama slika 437 sa izbijenim staklima i na zadnjoj stranici prva slika oslikanog ND-a.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 24 May, 2007, 21:53

Kako me ovo ljuti, samo divljaci u Rijeci razbijali, a u Zagrebu ih ima više pa nisu takli ni jedan bus ni tramvaj
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 25 May, 2007, 6:34

611 jutros vozi. Znaci da ostecenje nije bilo veliko.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 25 May, 2007, 6:59

Bio je samo išaran bijelim sprejem duž zadnjeg stakla iznutra.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 25 May, 2007, 7:00

Zato je stara kanta "popila" gadne batine:

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shole on 25 May, 2007, 8:40

upravo tako. Parada po gradu je u ponedjeljak ili utorak i onda će u promet.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 25 May, 2007, 8:40

Nastavak priče od jučer, ovaj 437 sa slike jutros uredno vozi na dvojki, još ima nekih tragova ludila, a i zadnje staklo je malo čudno
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by petar on 28 May, 2007, 19:45

Danas oko 15:00 sati između Bakarca i Bakra 641 na linij 29 imao je unfal. Slovenac iz suprotnog smjera je preticao i nije se uspio vratit u svoju traku, posljedice na autobusu su vidljive dok auto nisam vidio jer sam kasno stigao i već su ga odpeljali.
Jedna iz daleka:

i jedna izbliza:

Kolega je prošao iza mene cca pola sata i govori da je došla vučna služba autotroleja ali da je ipak krenuo sam autobus bez njene pomoći, ne znam dali do garaže ili samo do proširenja kod vijadukta Čađare.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 28 May, 2007, 19:53

Jadan 641. A snimio sam ga samo 2 dana prije na Skrljevu. Necu vise snimat autobuse.
BTW, nadam se da nitko nije tesko ozlijedjen. Bravo Petar za snimke iz prve ruke.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 28 May, 2007, 19:55

Dobro je, moglo je i gore.

Ovo je moja posljednja opomena kolegi Kići da ne slika autobuse, ovo je već treći nastradali.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 28 May, 2007, 19:58

A mora se priznati da je na ovoga ( 641 ) svoj woodoo bacio i kolega Shef, samo nekoliko dana prije. 
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 28 May, 2007, 20:01

Meni je to tek prvi, ja bih podsjetio dragog kolegu da je jednog već poslao u vječna lovišta
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 28 May, 2007, 20:40

Jadan 641, a je znate je šta bilo šoletu?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 28 May, 2007, 21:11


28 May, 2007, 20:40, Boki wrote:Jadan 641, a je znate je šta bilo šoletu?



Šole udario glavom u šajbu, završio na hitnoj. Bolovanje slijedećih par tjedana najvjerojatnije. Što je najbolje uopće nije bio s te ekipe nego je mijenjao nekog sa slobodnog dana.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 28 May, 2007, 21:36

Šta ste vi ovdje neki proroci, nemojte višeslikat buseve, pogotovo nove :lool:
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by tomek on 28 May, 2007, 23:41

Tako sam ja slikao Globtourovu katnicu pa je par dana kasnije u Austriji imala težu nesreću.
Dečki, od sada bez slika molim
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by boky on 5 Jul, 2007, 17:55

što se tiče onog starog mana(437). to je bilo kod novog lista točnije ispod elektro škole u koju ja idem. Razbili su ga dečki iz elektroindustrijske. neznam ko ni šta uglavnom kad smo išli u školu izašli smo na toj stanici i bio je očevid u tijeku. Bio je land rover s 5,6 interventnih policajaca, jedna marica s 2 policajca i jedna škoda octavia za očevide. razbijeno je sao par zadnjih stakala na kraju busa. dobro je i prošao jer kad su utakmice... e onda je užas
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 5 Sept, 2007, 20:55

Danas je jedan EL262 imao, ocito rabijatne putnike. Ovo je snimljeno danas oko 14,15 u Z.Fasizma.

Vrata nisu izdrzala. Mozda netko prepoznaje bus?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 5 Sept, 2007, 21:15

Da nije 616 rezervni, vidim da su zavjese malo raz*ebane.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 5 Sept, 2007, 21:18

Nije. Pogledaj malo spojlere i nacin spajanja limova.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 5 Sept, 2007, 21:22

Neki Eurobus mi se čini, 648 i 646 bi mogli biti kada oni voze Drenovu u to vrijeme.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 5 Sept, 2007, 21:23

Tocno. To je 648.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 5 Sept, 2007, 22:24


5 Sept, 2007, 21:23, kico101 wrote:Tocno. To je 648.



Sredila ga banda drenovska vjerojatno.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Boki on 6 Sept, 2007, 0:12

Saznat ćemo u novinama što je bilo
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by np 549 on 6 Sept, 2007, 19:03

Nije trajao ni mjesec dana

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 6 Sept, 2007, 20:03

Da ga nije opet Pedro razbio 
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by echo on 18 Sept, 2007, 16:41

4.5.2000.

cca 1990-1991



--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 18 Sept, 2007, 19:22

A bas sam se pitao gdje je prerano nestao 371. Znas li mozda gdje je to bilo?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by echo on 18 Sept, 2007, 23:20


18 Sept, 2007, 19:22, kico101 wrote:A bas sam se pitao gdje je prerano nestao 371. Znas li mozda gdje je to bilo?




Ne, sačuvao sam samo fotku
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 19 Sept, 2007, 17:39

Razbijen danas 645 dobrano na izlazu iz garaže. Bit će slike jer je bilo forumaša na mjestu događaja.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by np 549 on 19 Sept, 2007, 17:48

A šta reć događa se!



--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 19 Sept, 2007, 17:53

Kombi od Inter-Europe uzrokovao nesreću. Zanimljivo je za vidjeti kolko ima ovih kombista koji voze po gradu ko debili...
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by np 549 on 19 Sept, 2007, 18:00

Ima ih na stotine, a ti kombiji su živa opasnost na cesti. To ide bolje nego obični auti, a voze ih obično dečki cirka 20 godina. Pa sad moraju malo dokazat da su face. Po meni, to je totalno krivo postavljeno. Iako teoretski jesu ispod 3.5 tona, misim da bi trebalo uvest da za njih moraš imat "C" kategoriju. Ipak j to malo veće vozilo, i šta je najvažnije, nepregledno je. Moraš dobro znat gledat ogledala jer nema tu okretanja glave i gledanja neznam ni ja kuda. Sve je zatvoreno i iza je kasun. Samo napred kroz šajbu i retrovizori.
Ista stvar su po ljeti kamperi. Dođe talijan koji nikad nije vozio ništa veće od Grande Punta i onda piči u Dubrovnik sa kamperom, a nema blage veze o vožnji većeg i nepreglednog vozila i onda 50 po magistrali koda ima blokadu ko skuteri.
Dakle: prijedlog za zakonodavca- za sva vozila koja su veća od osobnog treba imat dodatnu kategoriju.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 19 Sept, 2007, 18:11

Uopće mi nije jasno što se dogodilo.
Može pojašnjenje??
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by ikar on 19 Sept, 2007, 18:13

Majstor sa 645 je izlazio iz garaže, a kombi je izlazio sa parkinga na rikverc i lupio ga od iza zbog čega je bus bacilo u stup.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by np 549 on 19 Sept, 2007, 18:14

S obzirom na tvoje iskustvo na forumu, preptostavljam da znaš kako izgleda izlaz iz garaže. 645 izlazi van, rampa dignuta, prolazi već cijeli van, a njemu s desna sa parkirališta (tamo di se dođe pokazna pokazat ako te zapišu) po onoj cesti u rikverc izleti kombi i pogodi 645 negdje oko zadnje osovine. Šole od busa je vjerovatn omalo življe išao, a možda je i desna ruka bila na onoj ladici, pa kad je ovaj udario iza vjerovatno je zaneslo malo bus i volan okretnulo, a ovaj nije stigao reagirat. Dobro da nije stup pao.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by maky on 19 Sept, 2007, 18:15


19 Sept, 2007, 18:13, ikar wrote:Majstor sa 645 je izlazio iz garaže, a kombi je izlazio sa parkinga na rikverc i lupio ga od iza zbog čega je bus bacilo u stup.

Čovječe! Kolika je to brzina bila kad je uspio pogurati autobus ovoliko
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 19 Sept, 2007, 18:16

U ime Oca i Sina!!! Kamo je gledao??
Vječito s**u na mobitel dok voze.
Pretpostavljam da ga je pogodio u zadnji kraj busa, pa čemu mu služe retrovizori??? Da je bio auto, šta bi ga odgurao u Rječinu??
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shef on 19 Sept, 2007, 18:20

Naravno da znam, pa uvijek parkiram auto tamo kad idem u grad.
Pa nema on šta tamo izlazit na rikverc.
Napravi se krug i laku noć.

Druga stvar što vjerojatno u auto školi nije naučio da mora malo na šire ulovit zavoj kod javnog kupatila da ne očeše aute.
--------------------------------------------------------------------------------
Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje

nukleusri

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kiki273 on 19 Sept, 2007, 18:49


19 Sept, 2007, 17:53, ikar wrote:Kombi od Inter-Europe uzrokovao nesreću. Zanimljivo je za vidjeti kolko ima ovih kombista koji voze po gradu ko debili...


To je tako kad ih gazde tlače da moraju brzo s jednog kraja na drugi
zato se i događaju nesreće s tim dostavnim i sličnim kombićima jer
ako nećeš ti,ima drugih koji hoće
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by dea on 19 Sept, 2007, 21:02

Ajmeeeee. Jadan bus . Danas se bas vozila s 647 eh a bbrat mu se razbio... Ahh jadan . Zao mi je busa, tako mlad, tako lijep... A tako razbijen :S
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by Lion on 19 Sept, 2007, 21:49

Šteta busa. Tužno ga je vidjeti ovako razbijena. 
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by np 549 on 20 Sept, 2007, 7:52

Bilo je i gorih situacija, pa i dandanas dotični vozi. (ko nije vidio neka pogleda page1 na ovoj temi-slika Škrljevo 2004)
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 20 Sept, 2007, 17:49

Ako su spasili 407, onda ce, valjda i ovoga, nece bit ko 568, a ovoga nisam posebno slikal, pa mu je buducnost svijetla.
Samo mi ni jasno, gledajuci np-ove fotke, ako je kombi hitnul bus u voznji, ovaj je moral bit bar 2 m prema rampi. Ako se vozila nakon udesa nisu micala, kombi je bus moral pogodit barem na sredini, ako ne i malo naprvo pa mi jecudno da ga je mogal toliko pogurnut ( bus ima cca 12tona ). Pa kolikom je brzinom kombi morao ici? Na fotkama ne razaznajem ostecenja na desnom boku busa, koja bi morala biti vidljiva.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by LuckyLooser on 20 Sept, 2007, 20:10

Ne bih rekao da ga je kombi "odgurao", jer treba poprilična sila i brzina da bi se bus bočno odguralo. U tom slučaju bi bila itekako vidljiva oštećenja na kombiju i po boku busa. A uostalom, kombi na rikverc u onoj uskoj uličici ne može imati bogzna kakvu brzinu. Prije bih rekao da su se samo "očešali", pa je šole od iznenađenja, šoka ili nekog X razloga sam skrenuo u stup.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by shole on 21 Sept, 2007, 7:58

Jučer sam saznao od šoleta da je kombi pogodio 645 u prednji kotač. Valjda sa onim branikom odozada točno u krunu na felgi i zato mu je okrenulo volan. A naravno da se nemogu zaustavit baš u toj poziciji nego je bus malo naprijed prošao dok se zaustavio.
BTW, nije za ovdje, ali za ljubitelje avtomontaža možda se i može svrstat u crnu kroniku: 445 i 450 bye bye
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by mannas on 23 Sept, 2007, 0:57

Veceras 437 ostao bez zadnjeg stakla ! Taj stroj stvarno nema srece !!!
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by kico101 on 23 Sept, 2007, 1:02

Cudo da su 496 i 564 prosli liso.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Autotrolejeva crna kronika
Post by mannas on 23 Sept, 2007, 1:24

Da ! I oni su na tapetu za razbijanje ! Umjesto 437 izasao 422 ! I 421 vozio ispomoc za Kantridu !!
Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje

LuckyLooser

Većina vas, pogotovo riječka ekipa se sjećate 2001. i nesreće kada je 411 "letio" niz Podmurvice. Kolega Mannas ima u svojoj arhivi neke slike iz tog doba, a ja sam ih na njegovu zamolbu pretvorio iz papirnatog u digitalni oblik.














kico101

Strava fotke. :o
Kada pogledam ove snimke nikako ne mogu skužiti zašto je 568 zbog jednog sudarčića završio u rezalištu, a vidi ovo. Očito je gorilo pod petama kada su ga odlučili ponovo osposobiti ili su jednostavno željeli dokazati da ga mogu ponovo staviti na cestu.
Bravo Lucky i Mannas. :)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

675 večeras imao sudar na Podrvnju, neznam detalje niti štetu.

ikar

601 danas ujutro imao bliski susret sa autom na mostu Sv. Ane...

kico101

Citat: ikar  u Siječanj 14, 2008, 17:39:09
601 danas ujutro imao bliski susret sa autom na mostu Sv. Ane...
Koliko blizak? ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Citat: kico101  u Siječanj 14, 2008, 19:47:23
Citat: ikar  u Siječanj 14, 2008, 17:39:09
601 danas ujutro imao bliski susret sa autom na mostu Sv. Ane...
Koliko blizak? ;)

Dovoljno da je na busu zagreban branik, a na autu lijeva vrata udubljena skroz i kruškota pomaknuta...

kico101

Netko je već spomenuo da će tamo biti veselo. Pa, evo, počelo je. Možda ne bi loše bilo postaviti privremeni semafor na raskrižju Sv.Ana-Kačjak-T.Strižića, jer će, očito ovakav režim potrajati godinu dana.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Ujutro je isključen bio i semafor od Školjića prema Fiumari (tamo di 6-ca ide). Mislim da ne treba semafor na Sv. Ani. Ujutro je bilo malo gužvovito oko 7.40 ali ništa preveliko.

kico101

S obzirom na diplomaciju naših vozača, za svaki auto trebao bi još jedan s rotirkom da ga prati. Znam da semafori nisu najbolje rješenje, ali bolji su od anarhije. Teško mi je povjerovati da će vozači s Vežice na spomenutom raskrižju ( na kojemu se, usput rečeno, izmjenilo više režima prometovanja nego što ima mjeseci u godini ) poštovati prednost onih koji idu prema Grobniku. To je tako.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

Kiki 452 sam vidio na Potoku, imao je oznaku 7, upalljena sva 4 žmigavca, ispred njega policijsko vozilo s rotirkom, bus prazan.

Shole

Mogu se kladit da je napao šoleta šta izvodi. zašto koči.... i te fore

shef

A da je bus-fan sigurno bi vikao: kud skrećeš ulijevo sa 423, pa ne voziš ni 10 ni 14 ni 32. Barem ja bi tako reagirao.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic