Svaštara

Autor leonardo123, Siječanj 21, 2019, 21:22:43

leonardo123

Citat: Citaro04  u Siječanj 21, 2019, 21:11:34
Dio posta od forumaša @822DoDo (2012. godina)
29.2. su na linijama 225,261,262,263,273 i 274 bili zglobni autobusi...i to stare kockice...
Bivši forumaš @Conecto430 mi je javio kako je ljetos bio 53* na 264 i 273 zbog kvara nekog MANa, tako da ostaje još samo 271 i 272
Bome ti puno toga znas o ZETu iako si iz Splita kako si naveo u predstavljanju, malo mi je to neobicno posto ni ja taj podatak nisam znao...

Sent from my CUBOT_X18_Plus using Tapatalk


Citaro04

Mislim čak da sam negdje napisao kako sam u slobodno vrijeme čitao po malo forum, a kolega kojeg sam naveo mi je to rekao, ne znam dali je istina, ali sam naveo. Isprike
Lp

leonardo123

Ako ti je on reko onda je sigurno istina

Ivan

Citat: jakov5  u Siječanj 21, 2019, 20:01:47
Inače @545 ovo je fakat preraslo u dječje prepiranje. "Meni je moja linija najvažnija, i ja mislim da nema dovoljno buseva."
E pa Kolega dragi, ja pokušavam realno sagledati stvari i ono što ja vidim kao rješenja su (a to sam i napisao prije):
  a) ostanak solo buseva - uređivanje rasporeda vožnje
  b) dolazak zglob na 118 - šparanje solo - solo se rasporede gdje su potrebni

Ja mislim da bi probleme čak riješio jedan dodatni dvokratni solo eto. No ti od buhe radiš slona...
Nažalost, takve su postale ove teme otkad ih 545 zlostavlja, niti jednu liniju od Ježdovca do Sesveta se ne možemo prokomentirati da se on ne sprda i da ne kaže da je nebitna.

Žalim za danima kad se moglo normalno pričati o ovome, ali nažalost puno toga je ovjde postalo ekstremno svađalački i isprazno.

Da se stvari malo srede izglobni može do Voltinog bilo bi za sve bolje, pa i za druge linije, mislim da se time u špici vozni red može prorijediti na 5 v.r. svakih 10 min a od 9 do 14 i od 18 možda i samo 3 svakih 15, bili bi i redovitiji i vozači bi imali normalne odmore, i kapacitet bi bio 12-15% veći, i bilo bi bus više i 2-3 vozača više za druge linije...

Samo dežurni štemer mora nam reći neku pametnu kao "iz kojeg si ti kvarta, nemaš pojma" i "žali se svojoj g.č.", a ako imaš sreće reći će ti i da nisi pravi Zagrepčan.

545

Citat: Ivan  u Siječanj 22, 2019, 13:22:14
Nažalost, takve su postale ove teme otkad ih 545 zlostavlja, niti jednu liniju od Ježdovca do Sesveta se ne možemo prokomentirati da se on ne sprda i da ne kaže da je nebitna.

Žalim za danima kad se moglo normalno pričati o ovome, ali nažalost puno toga je ovjde postalo ekstremno svađalački i isprazno.

Da se stvari malo srede izglobni može do Voltinog bilo bi za sve bolje, pa i za druge linije, mislim da se time u špici vozni red može prorijediti na 5 v.r. svakih 10 min a od 9 do 14 i od 18 možda i samo 3 svakih 15, bili bi i redovitiji i vozači bi imali normalne odmore, i kapacitet bi bio 12-15% veći, i bilo bi bus više i 2-3 vozača više za druge linije...

Samo dežurni štemer mora nam reći neku pametnu kao "iz kojeg si ti kvarta, nemaš pojma" i "žali se svojoj g.č.", a ako imaš sreće reći će ti i da nisi pravi Zagrepčan.
@Ivan

Sve si rekao o sebi. Ono što sam davno prije napisao tko si, sad si sam potvrdio.


Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


jakov5

#5
Citat: 545  u Siječanj 21, 2019, 20:04:12
@jakov5

Ovo uopće nije mjesto (forum) za ozbiljne razgovore nego uz kavu dobacit koju. Jer sve ostaje ovo ovdje, a nitko ništa ne poduzima.
I za 118 nije zglobni bus.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Zadnji moj odgovor o ovoj temi, jer ne može čovjek argumentirano raspravljati s vama. thumbs  byeg
A ovo dobacit koju uz kavicu pokazuje kako ostali, ali i vi doživljavate forum. Jednaki ste onima koji dobacuju.
Za 118 je zglob autobus. Pitanje je samo organizacije voznog reda i ostalih tehničkih pojedinosti. Opet ignorirate postove, tj. ne čitate rečeno...
Linija 110 ima ostale usputne linije, 4 solo su dostatna, a to biste i vi sami trebali znati. Preusmjeravate krivo svoje argumente za zglobnog - nije problem kapacitetnost, nego korištenje tih buseva kao zamjenu za pokvareni autobus na drugoj liniji - i tim preskakanjem polazaka stvara se gužva.
Za razliku od 110, 118 je cijelom trasom jedinstvena, a ima dodirnu točku sa 109 (no naravno mora se presjedati na 118 sa 109 ako se živi u Voltinom).
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

545

@jakov5

Ovo uopće nije forum, ovo je mjesto gdje se istrese sve što se skupilo u toku radnog dana. I brdo ljubomore i frustracija ovdje teče 24/7.

Ovo je takodjer mjesto gdje su odrasli zapravo djeca koja se skrivaju iza svojih laptopa sigurni od okoline, čuče u rupi, jer se ne usude ovako nešto reći nekome javno u lice,da im se ne bi smijali ili rekli pravu istinu koju ne bi mogli prihvatiti.
Ne sa foruma, nego ljudima iz ZET-a zaduženima da se na "118 stave zglobni autobusi" koji će voziti tek kad Tata odobri.

Bez tate ništa ne ide!

Ti ostani pri svom stavu, ja ću pri svom.

Ponavljam, posljednji put. Ja nisam došao na forum pametovat i vrijedjat nikoga. Imam godina, koliko imam, preko 30 godina bavim se s linijama i autobusima.
Susjed mi je radio u ZET-u pa sam uspio mnoge stvari prije doznati. Hvala Branko!
Cijeli grad sam prošao što biciklom, što autobusima. Htio sam nešto novo doznati na ovom forumu, ali očito moja iskrenost smeta većini (vi dozivljavate kao bahatost, prepotentnost) smeta.
Zašto? Ja kažem ljubomora, zavist, vi mislite šta hoćete.

To što kaže Ivan da stemer kaže pišite GČ, to isto radi taj "stemer" pa je
zato dobio 110/4. Pa su ljudi pisali peticiju za 234, pa 26.11.2018. 234/4 došao kao dodatni vozni red.

Očito vasa bahatost koja se ispoljava ovdje je i prema vanjskom svijetu i zato ne uspijevate dobiti zglobni na 118, zglobni na 216/276 itd, itd.

Kakav je forum, tako sam se i ja morao postaviti!
Pokušao sam 2x sa isprikom uvazenom gospodinu administratoru Ivanu.

Zbog ogromnog ega zaboravio je pisati.





Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


jakov5

Citat: 545  u Siječanj 22, 2019, 17:16:46
@jakov5

1)
Ovo uopće nije forum, ovo je mjesto gdje se istrese sve što se skupilo u toku radnog dana. I brdo ljubomore i frustracija ovdje teče 24/7.

Ovo je takodjer mjesto gdje su odrasli zapravo djeca koja se skrivaju iza svojih laptopa sigurni od okoline, čuče u rupi, jer se ne usude ovako nešto reći nekome javno u lice,da im se ne bi smijali ili rekli pravu istinu koju ne bi mogli prihvatiti.
Ne sa foruma, nego ljudima iz ZET-a zaduženima da se na "118 stave zglobni autobusi" koji će voziti tek kad Tata odobri.

Bez tate ništa ne ide!

Ti ostani pri svom stavu, ja ću pri svom.

2) Ponavljam, posljednji put. Ja nisam došao na forum pametovat i vrijedjat nikoga. Imam godina, koliko imam, preko 30 godina bavim se s linijama i autobusima.
Susjed mi je radio u ZET-u pa sam uspio mnoge stvari prije doznati. Hvala Branko!
Cijeli grad sam prošao što biciklom, što autobusima. Htio sam nešto novo doznati na ovom forumu, ali očito moja iskrenost smeta većini (vi dozivljavate kao bahatost, prepotentnost) smeta.
Zašto? Ja kažem ljubomora, zavist, vi mislite šta hoćete.

To što kaže Ivan da stemer kaže pišite GČ, to isto radi taj "stemer" pa je
zato dobio 110/4. Pa su ljudi pisali peticiju za 234, pa 26.11.2018. 234/4 došao kao dodatni vozni red.

3)
Očito vasa bahatost koja se ispoljava ovdje je i prema vanjskom svijetu i zato ne uspijevate dobiti zglobni na 118, zglobni na 216/276 itd, itd.

Kakav je forum, tako sam se i ja morao postaviti!
Pokušao sam 2x sa isprikom uvazenom gospodinu administratoru Ivanu.

Zbog ogromnog ega zaboravio je pisati.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
1) Ne znam kakav dojam sebi stvarate čitajući moje postove, ali ja opušteno dolazim na forum. Nisam frustriran/ljubomoran itd. Žao mi je ako ste drugačije shvatili moje postove.
Ne vidim zašto bih se bojao nekome reći u lice da na 118 realno ima mogućnosti za zglobni? ;D. Istinu mogu prihvatiti - i prihvaćam. A ako želite možemo se naći fejs-tu-fejs   opušteno   bez frustracija - kakav sam i uvijek. thumbs

2) Ponavljam, posljednji put. Ja nisam došao na forum pametovat i vrijedjat nikoga. - Također
    Imam godina, koliko imam, preko 30 godina bavim se s linijama i autobusima. - Također, samo s nešto manje godina
    Susjed mi je radio u ZET-u pa sam uspio mnoge stvari prije doznati. Hvala Branko! - Ja nisam imao svog Branka, meni je forum otpočetka izvor informacija.
    Cijeli grad sam prošao što biciklom, što autobusima. Htio sam nešto novo doznati na ovom forumu, ali očito moja iskrenost smeta većini (vi dozivljavate kao bahatost, prepotentnost) smeta.
Zašto? Ja kažem ljubomora, zavist, vi mislite šta hoćete.
- Vaša mi iskrenost ne smeta, čak štoviše iskrenost cijenim.
3) Bahat nisam nikad, svoju argumentaciju iznosim, poštujem sugovornika.


Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Dreamwalker

#8
Citat: 545  u Siječanj 22, 2019, 17:16:46
@jakov5

Ovo uopće nije forum, ovo je mjesto gdje se istrese sve što se skupilo u toku radnog dana. I brdo ljubomore i frustracija ovdje teče 24/7.

Ovo je takodjer mjesto gdje su odrasli zapravo djeca koja se skrivaju iza svojih laptopa sigurni od okoline, čuče u rupi, jer se ne usude ovako nešto reći nekome javno u lice,da im se ne bi smijali ili rekli pravu istinu koju ne bi mogli prihvatiti.
Ne sa foruma, nego ljudima iz ZET-a zaduženima da se na "118 stave zglobni autobusi" koji će voziti tek kad Tata odobri.

Bez tate ništa ne ide!

Ti ostani pri svom stavu, ja ću pri svom.

Ponavljam, posljednji put. Ja nisam došao na forum pametovat i vrijedjat nikoga. Imam godina, koliko imam, preko 30 godina bavim se s linijama i autobusima.
Susjed mi je radio u ZET-u pa sam uspio mnoge stvari prije doznati. Hvala Branko!
Cijeli grad sam prošao što biciklom, što autobusima. Htio sam nešto novo doznati na ovom forumu, ali očito moja iskrenost smeta većini (vi dozivljavate kao bahatost, prepotentnost) smeta.
Zašto? Ja kažem ljubomora, zavist, vi mislite šta hoćete.

To što kaže Ivan da stemer kaže pišite GČ, to isto radi taj "stemer" pa je
zato dobio 110/4. Pa su ljudi pisali peticiju za 234, pa 26.11.2018. 234/4 došao kao dodatni vozni red.

Očito vasa bahatost koja se ispoljava ovdje je i prema vanjskom svijetu i zato ne uspijevate dobiti zglobni na 118, zglobni na 216/276 itd, itd.

Kakav je forum, tako sam se i ja morao postaviti!
Pokušao sam 2x sa isprikom uvazenom gospodinu administratoru Ivanu.

Zbog ogromnog ega zaboravio je pisati.





Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Nisam se mislio uključivati u raspravu no moram jer neke stvari ne mogu dozvoliti.

Ovaj forum (da, forum!) postoji 12 i pol godina, a podigli su ga ljudi koji su tad bila djeca. Na mladima svijet ostaje, pa tako na forumu imamo dosta mladića koji svojim trudom i radom doprinose da se forum nadopunjuje informacijama. Mnoga ta djeca su od 2006. otkad forum postoji do danas uložila nekoliko tisuća radnih, neplaćenih (!!!), sati u to da bi danas imali jedan ovako bogat i zanimljiv forum. Na ovom forumu postoje fotodokumentirane baze podataka koje su ažurnije od baza podataka i mnogih arhiva raznoraznih prijevoznika, a poglavito onih gradskih poput ZET-a. Za tvoju informaciju, ZET svoje arhive baca nepovratno u smeće nakon nekoliko godina, a na ovom forumu je zabilježen svaki autobus u voznom parku ZETa zadnjih 38 godina. Mnogo puta ljudi iz raznih firmi dolaze na forum vidjeti neke podatke koje nisu arhivirali. Te podatke je netko morao skupiti i zapisati, a vjeruj mi da je to jako jako puno posla. Nadalje, sva ta djeca o kojoj pričaš imaju svoje obitelji, škole, poslove i druge obaveze. Da ne bi mislio da smo dangubi, velika većina forumaša koji su podigli ovaj forum su visokoobrazovani ljudi s visokim stupnjem inteligencije.
Isto tako, ovaj forum je i mjesto na kojem se vidi trenutna situacija u državi. Ne razmišlja se svojom glavom nego guzicom, tj. samo da je meni bolje jer sam ja najbitniji. Plod toga su takvi postovi u kojima se govori o tome kako se nemamo muda suprostavit GČ-u ili ZET-u, a upravo takvo razmišljanje dovelo je i do kaosa koji vlada u gradu. Iz takvih razmišljanja proizašlo je produljenje linije 7 do Dupca jer se mislilo na svoju guzicu, a o ekonomičnosti i ostalim, stvarno bitnim, faktorima nikad. To je samo jedan od primjera, a u ovom gradu ih ima na svakom koraku. Svi oni pametni ljudi s imalo mozga kojeg znaju upotrijebiti u društveno korisne prijedloge bez lokalpatriotizma su otišli ili su sveli svoje pisanje na žalosni minimum minimuma. Upravo zbog takvih "ja sam najbitniji i jedini znam jer sam imao susjeda i ovo sam ili ono sam". To je velik gubitak.
No, nije sve tako crno. Znaš što me veseli? Veseli me upravo kvaliteta koja se održava godinama. Veseli me broj mladih ljudi poput MTB-a, Jakova, lussinpicolla, leonarda i svih ostalih forumaša koji su i nakon 12,5 godina postojanja i mnogih turbulencija u radu još uvijek spremni uzet fotoaparat i napravit nešto korisno za forum bez da gledaju samo na svoju guzicu. Veseli me kad nam se ljudi obrate na ovaj ili onaj način i pohvale naš rad i kvalitetu našeg foruma. Može li bolje? Može. Uvijek može bolje i uvijek tome treba težiti.
Kao što rekoh, na mladima svijet ostaje. Svi ti mladići će jednog dana biti obrazovani ljudi s mnogo znanja o ovoj branši. Puno više znanja će imati od raznih foteljaša po kancelarijama i firmama. Nitko se nije rodio naučen, al tu su da nauče. Imaju volje i imaju od koga naučiti. Mi im samo moramo biti podrška. A to ovakvim razmišljanjima poput tvojeg sigurno nismo.

Hvala na pažnji i ugodan boravak na forumu po kojem jako puno ljudi pljuje i s*re, a opet mu se iznova vraćaju.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

545

@jakov5

Isprika moja. Molim te. Htio sam općenito napisati, ali automatski sam napisao tvoj nick.

Molim Te uvaži ispriku.


Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


jakov5

Citat: 545  u Siječanj 22, 2019, 18:23:25
@jakov5

Isprika moja. Molim te. Htio sam općenito napisati, ali automatski sam napisao tvoj nick.

Molim Te uvaži ispriku.


Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Sve 5 thumbs
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

545

#11
@Dreamwalker

Ne slažem se sa svime s tobom,pogotovo da mnogo ljudi se*e po forumu pa se vraćaju. (ako misliš na mene, moj nick je ostao godinama isti)
Ima ih i koji su mijenjali nickove i s*ali po forumu.

S*anje po forumu je u jednu ruku opravdano, jer sam upoznao par ex forumasa koji su rekli da im se ne sviđa to što nema demokracije, te konstantno lupanje po istom..

Kako Bandic u Zgb, tako je ovdje Bandic 2.

Nece svi forumasi završiti prometnu školu i posložiti D kategoriju, a biti bolje informirani zbog foruma teško. Ovo je samo teorija.. A praksa?
Po meni Mtb (on je najveći potencijal) i najbliži ZET-u i Jakov5.

Zivot čovjeka odvede na drugu stranu pa autobusi su trenutno vrlo zanimljivi, za godinu dvije, nekima samo hobi.



Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Dreamwalker

Citat: 545  u Siječanj 22, 2019, 18:40:59
@Dreamwalker

Ne slažem se sa svime s tobom,pogotovo da mnogo ljudi se*e po forumu pa se vraćaju. (ako misliš na mene, moj nick je ostao godinama isti)
Ima ih i koji su mijenjali nickove i s*ali po forumu.

S*anje po forumu je u jednu ruku opravdano, jer sam upoznao par ex forumasa koji su rekli da im se ne sviđa to što nema demokracije, te konstantno lupanje po istom..

Kako Bandic u Zgb, tako je ovdje Bandic 2.

Nece svi forumasi završiti prometnu školu i posložiti D kategoriju, a biti bolje informirani zbog foruma teško. Ovo je samo teorija.. A praksa?
Po meni Mtb (on je najveći potencijal) i najbliži ZET-u i Jakov5.

Zivot čovjeka odvede na drugu stranu pa autobusi su trenutno vrlo zanimljivi, za godinu dvije, nekima samo hobi.



Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Koliko je meni poznato, ovo je privatan forum. Vlasnik foruma određuje tko će imati koju funkciju te samim time osnovno načelo demokracije pada u vodu. Iznenadio bi se, ali jako puno ljudi na ovom forumu nije vezano uz autobusnu branšu, pa svejedno imaju znanja o istoj u izobilju. Velikoj većini autobusna branša nije kruh kojeg doma nosi familiji, nego samo hobi i ljubav prema autobusima i autobusnoj branši. Ne treba se busati u prsa i govoriti ja ja i samo ja, nitko drugi nego ja. Takav stav tjera ljude, a ti upravo to radiš. Stani i poslušaj i ostale, bez obzira na iskustvo koje imaš.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

545

@Dreamwalker

Ne poznaješ me osobno, da bi ovo mogao napisati.

Svi vi na forumu, bi trebali jednom za svagda naučiti da se poruke vrlo često krivo tumače.
Jer se ne čuje ton, gestkulacija i mimika lica sugovornika. (Spomenuo nekoliko puta)

A rijetko se tko kome ispriča.

Mogu dodati da 90% onog što je u HR privatno, ne valja.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


Dreamwalker

Čitam ovaj forum već 10 godina. O svakom imam neku predodžbu i rijetko kad griješim u istoj. Iste te gestikulacije, koje kao što kažeš nedostaju, se nadomještaju smajlićima i emotikonima. To je jedno od osnovnih pravila komunikacije na internetu ;)

Ako misliš da ovaj forum ne valja, onda ne znam što radiš ovdje. Ovdje je dobro došao svatko tko želi i može pridonositi forumu na bilo koji način uz uvažavanje sugovornika i bez spuštanja na osobnu razinu.

I to je moj zadnji post na ovu temu. Molio bih da se ne ide u daljnji off topic i da se nastavi s argumentiranom raspravom o okretištima i terminalima u Zagrebu.

Hvala i do čitanja ;)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421