Čazmatrans Vukovar – razno

Autor Tomek, Listopad 22, 2008, 11:27:46

Majstor

Budućnost im nije svjetla
Glavni je nažalost otišao /g. Marinović / tko zna kako će to dalje
Slavonija bus ima uhodanu ekipu i ambicioznog gazdu 🤔
Samo mi sudite pošteno !

ante_os

Čime misli Slavonija Bus voziti gradske linije? Pa oni imaju samo međugradske i prigradske autobuse. To očito "pametna" gradska uprava nije imala u vidu. A što bi trebalo biti odlučujući faktor kao u cijena. No, mislim da i ako prođe Slavonija Bus (koja se svugdje petlja u zadnje vrijeme s međugradskim autobusima  glavauzid), za godinu dana možemo očekivati povratak Čazmatransa.

415 ul

Zasto petljanje, svako se moze javiti na natjecaj

ante_os

#153
Zato što mi se to čini onako hajmo se javiti na natječaje pomrsiti račune dotadašnjim igračima, a ako prođemo vozit ćemo s ne-gradskim autobusima gradske linije. Znači sve visokopodni autobusi.

Naravno da se svatko može javiti na natječaj ali treba imati jasnu viziju svog gradskog prijevoza. A gradskoj upravi nije bitno ništa nego samo što je s 8 kuna karta manja za 1 kunu.

mate

@Majstor - ne sekiram se ja za ČZM, ima tu još kvalitetnog kadra, nadam se samo da će doći do izražaja, jer je u zadnje vrijeme prisutna ona pojava da oni koji su plaćeni za neki posao, taj posao nemaju pojma raditi.

@ante_os - ne vjerujem da je ekipi iz Slavonija Busa problem nabaviti gradske buseve, a i kriterij cijene je uvijek varljiva stvar. Zanimljivo je što se koncesija daje samo na 1 godinu (izlika COVID-19), mišljenja sam osobno da su tu neke druge stvari u igri, i stava sam kao ti, ako sada ne prođe žalba ČZM VU, da eto njih od 2022. ponovo na JGP u Vukovaru.

@415 ul - u pravu si, svatko se može javiti i nitko mu ne brani, sloboda tržišta to omogućava. Ovdje mi samo nije jasno kako se ekipa iz Vukovara nije spremila na to nakon frke koja je bila s prijevozom učenika OŠ na području VSŽ. S druge strane ne bi bilo loše da konkurencija krene malo jače i na područjima gdje Slavonija Bus ima svoje linije u monopolu. Zdrava konkurencija je uvijek dobrodošla, nezdrava baš i ne.

steyr1985

Pa koliko je u Vukobaru gtadskih linija

Majstor

Cazma VU vozi te linije sa čime ?
Vozi sa sl 283 manovima koji su prigradski
Ima i 2 niskopodna  mana ako su još u VU kojima vozili školu
Gradskih autobusa / niskopodnih / bas i nema u Czm VU
Slavonija bus će lakše uzeti gradske od Czm VU jer je takva politika Czm u cijeloj HR

Inače Slavonija bus radi gradski prijevoz u Požegi par godina tako da ne stoji teza samo turizam i međugradske

Osim gradskih poduzeća nitko u Hr ni nema noskopodne buseve sem Samoborcekovih kanti od 15+ godina koje su kupili zbog cijene od 2500-5000 € inače nikad ne bi takve uzeli
Samo mi sudite pošteno !

Vk01

Citat: Majstor  u Prosinac 05, 2020, 12:50:10
Cazma VU vozi te linije sa čime ?
Vozi sa sl 283 manovima koji su prigradski
Ima i 2 niskopodna  mana ako su još u VU kojima vozili školu
Gradskih autobusa / niskopodnih / bas i nema u Czm VU
Slavonija bus će lakše uzeti gradske od Czm VU jer je takva politika Czm u cijeloj HR

Inače Slavonija bus radi gradski prijevoz u Požegi par godina tako da ne stoji teza samo turizam i međugradske

Osim gradskih poduzeća nitko u Hr ni nema noskopodne buseve sem Samoborcekovih kanti od 15+ godina koje su kupili zbog cijene od 2500-5000 € inače nikad ne bi takve uzeli

Evo upravo malo prije saznao važne vijesti velika prekretnica.
Čazmatrans Nova tj Čazmatrans Županja više ne postoji, to je preuzeo Vukovar, autobusi svi koji su bili u Županji valjda odlaze za Bjelovar ili gdje će biti već raspoređeni, a ČZM VU će dati svojih valjda 6 autobusa za Županju da obavlja promet tu u Županji, a S.B. je dobio nogu i ČZM VU. dobiva opet koncesiju na grdske linije. Sada pitanje jel politicka igra ( Izbori ) ili je nešto drugo posrijedi.
Eto to sam malo prije od jednog vozaca saznao...

mate

Jel si to saznao od Županjca koji vozi ŽU - VK ;D

Upravo to - 6 buseva iz VU je poslano u ŽU za sada (Starlineri 343DS i 771AO, 3 MB O345 te jedan od Feniksa), kada se linije vrate u puni obujam, bit će još poslano buseva, tu se samo radi racionalizacije i daljnjih poteza desio logičan slijed stvari - ČZM RJ Županja je stopljena s Vukovarcima. Busevi koji su bili u ŽU su većinom raspoređeni po ostalim RJ (izuzev 2 kombija - 914 i 919, te Feniksa), pr. S415 GT-HD #447 i S315 UL #784 su završile u Kutini, N1216 #480 u Križevcima, N1116 / 3 u Bjelovaru, S315 HD #676 u Novskoj...

Što se tiče JGP-a u Vukovaru - čisto politička stvar, koja je na kraju dovela do revizije obje ponude, te je nakon utvrđenog stanja ipak JGP ostao u rukama Vukovaraca. ČZM je imao stavke u ponudi, koje SB nije ponudio, a to je uz urgiranje dijela gradske vlasti (manjine koje su se izborile za svoje stanovnike) dovelo do ponovne revizije i nove odluke.

Vk01

Nije, ovo sam od kolege iz poleta ćuo on mi pricao danas kaže buran je ovo tjedna bio pun izmjena, uskoro i polet  uvodi nekoliko novosti...

Majstor

Šta je mogao netko vise ili manje ponuditi ako je ponuda prihvaćena kao takva nema vise izmjena
To jel netko napisao irelevantne stvari u ponude je nebitno / crveno-zelene presvlake  na sjedalima ,rukohvati u boji vozila i slične gluposti /
Ponuda je prihvaćena kao povoljnija i bok
Sada tužba , pa tužba na tužbu i tako u nedogled 🤔
Samo mi sudite pošteno !

steyr1985

Citat: Majstor  u Siječanj 19, 2021, 15:59:21
Šta je mogao netko vise ili manje ponuditi ako je ponuda prihvaćena kao takva nema vise izmjena
To jel netko napisao irelevantne stvari u ponude je nebitno / crveno-zelene presvlake  na sjedalima ,rukohvati u boji vozila i slične gluposti /
Ponuda je prihvaćena kao povoljnija i bok
Sada tužba , pa tužba na tužbu i tako u nedogled 🤔
U razvijenim zapadnim zemljama isto su sve natjecaji. Tamo je naravno cijena bitna ali je isto bitni i sjedište odnosno adresa firme. Pa onda sta je isto uvijet je da li ta firma koja se javlja na natjecaj u tom mjestu ima spremiste za autobuse dali ima vlastitu radionu ili neki ugovor sa ovlastenim servisom. Pa isto tako dali imaju  praonicu za autobuse naravno sa dvije tri vreste separatora itd. Da li imate ugovor sa firmama koji zbrinjavaju otpad tipa staro ulje stare gume filteri itd.  To mislim i kod nas bi trebao biti prioritet a ne politika.

mate

Ovako ponuda Slavonija Busa je imala nedostatke u odnosu na ponudu ČZM Vukovar, iako je zbog te famozne cijene karte koja je za kunu niža aktualni gradonačelnik Vukovara to pokušao progurati pod ključno (inače unazad 2-3 godine je u tihom ratu s ČZM VU). Koalcijski partneri u Gradu su ga upozorili bez obzira na tu cijenu karte da je ponuda Slavonija Busa u globalu ipak lošija od ČZM Vukovara, jer ne sadrži sve stavke za dobrobit građana. (pošto ovdje ima previše očiju, neću pisati o čemu je riječ, da se ne bi to iskoristilo u krive svrhe). Naknadnom revizijom ponuda (bez ikakvih mogućnosti dodavanja dokumentacije bilo kojeg ponuditelja), utvrđeno je da je ponuda ČZM Vukovar ipak u globalu isplativija nego ponuda Slavonija Busa, te je i dalje ČZM Vukovar u službi građana Grada Heroja.

Nadalje povući ću paralelu s natječajem za prijevoz školaraca VSŽ koje je dobio Slavonija Bus, na temelju jeftinije ponude (i to znatno srušene cijene). Na EOJN se to sve može vidjeti (tko ima pristup), koja je bila razlika u cijeni, od ponuđenih u odnosu na predviđenu cijenu.
Nakon toga stiže žalba grupe ČZM - Polet, koja se prihvaća, te oni dobivaju prijevoz školaraca. U obrazloženju koje je potpisao župan VSŽ stoji kratko i jasno - prijevoznik Slavonija Bus nije dokazao mogućnost i spremnost obavljanja navedenog prijevoza, jer nije dostavio dokaz o traženom broju raspoloživih autobusa za obavljanje navedenog posla. Nakon svega toga se i pojavila zanimljiva priča na području županije o tome kako su iz Slavonija Busa išli kod župana tražeći da se ČZM izbaci iz cijelog posla, a oni bi vozili zajedno s Poletom.

tomekk

Toliko toga si napisao, odvojio vremena za tako opsiran post, a na kraju opet ne znamo nista. Ako vec pises o nekim nedostacima i svemu tome, onda i napisi po cemu je Cazmina ponuda bolja od SB i zasto je ipak prosla Cazma???
Iz tvog posta ne vidimo nista, osim toga da favoriziras Cazmatrans sto se vidi iz aviona.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Majstor

Nije samo cijena već ima ukupan broj bodova
Natječaj završen,ponuda odabrana kao najpovoljnija, slučaj završen ali ne u RH.
U ovoj našoj slučajnoj državi nema ništa bez muljanja,pogodovanja i cviljenja/ ako je to istina sto pričate /

Bio javni natječaj ; javio se neko na natječaj  gle čuda prvi puta vise od jedne monopolističke ponude — naravno monopol izgubi i kreće plač i kukanje
Netko je taj natječaj raspisao i isto tako i uvjete natječaja , nadalje netko i procjenjuje ponude,jel se poštovala procedura i slično
Jel ponudu SBusa otvarala i ocjenjivala komisija ili tarot natikača .
Nikako da shvatite da je tržište slobodno šta mislite da se javili Slovenci,Austrijanci il Bugari da to voze ?
Kažete Vukovarcima se uzima kruh a tko pita ostale gradove / Autotrans -do Duge Rese je već došao , il APP po Krku vozi pa šta tamo nema domaćih prijevoznika kome oni uzimaju kruh ? /
Pričate i pisete budalastine a kako će završiti slijedi vidjeti
Samo mi sudite pošteno !