Displeji na autobusima

Autor tomobrad, Prosinac 02, 2007, 20:38:00

bull92

e imam jedno pitanje i ako ima netko tko bi mogo odgovorit
na 176 polazak iz Gornje Bistre u 12.20 bus kad dođe na Črnomerec na displeju mu se promjeni na 128 Sveti Duh
                                                                                                                                                                    Orahovac
ali na kraju taj bus vozi za Prečko pa dal mi neko može objasnit dal se to što se pojavljuje da displeju samo mijenja ili šta?

Ivan1983

Sve ovisi kak je u atronu podešen vozni red i dali displej funkcionira preko atrona ili vozač sam bira natpis na displeju!!!

bull92

danas na 177 na polasku u 6.30 iz Poljanice na displeju je pisalo SLUŽBENA KOLA, a vozač to do Črnomerca nije promijenio

tamlover

Sveti Duh - Orahovac i Službena kola su natpisi koje ja u životu nisam vidio...
Stvarno imaš sreće, samo šteta što ne koristiš mobitel ili fotić  :-\
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

bull92

Citat: tamlover  u Svibanj 28, 2008, 16:38:45
Sveti Duh - Orahovac i Službena kola su natpisi koje ja u životu nisam vidio...
Stvarno imaš sreće, samo šteta što ne koristiš mobitel ili fotić  :-\

ovo službena kola sam samo jednom vidio, a Sveti Duh Orahovac svakim radnim danom možeš vidjeti na 176 polazak 12.20, a na Črnomercu je oko 13.00, koja minuta više, manje

NP-549

Šta nemožete nikako nabavit popis svih linija memoriranih na kartici displeja?  Di je taj Touringovac, šta nema popis šifri?

Ivan1983

Naši displeji nerade preko šifri več preko atrona.Znači kada te atron traži da upišeš vozni red otipkaš 99701 pa enter i onda ti se otvori ponuđeni meni natpisa kao npr:službena kola,autobus u kvaru,probna vožnja,zrakoplovna škola i još puno toga,a vjerujte mi da ima ljudi kaj neznaju se služit s atronom a neki čak i klimu upaliti na citaru.Preko šifre 99901 se logiraju vozači školskih autobusa na prijevozu đaka.Preko šifre 99801 dobivaš ponuđeni meni natpisa za posebne vožnje kao npr:smjer bliznec,tomislavov dom,dan mrtvih itd...

tamlover

Dakle sad možemo i službeno govoriti ono što puno nas u sebi misli kad vidimo gluposti na displayima. Glup si ko stup, tako se kaže, ne?
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

manoplan

gbr 162 tradicionalno bez displeja,pa tako i danas


Eurobus av120

danas ujutro oko 8, na terminalu črnomerec 2 busa došla sa normalne linije, iskrcala putnike i onda promjenili natpis u "Službena kola", jedan sa linije 172 iz Zaprešića, a drugi ako se ne varam 137 Perjavica-Borčec...

tamlover

Displeji, table, papirići - sve to postalo je dio nekakve loše navike ljudi u ZET-u da iz gradskog prijevoza prave provincijsku prčiju. Pa zar nije sramotno da neki garažni brojevi mjesecima voze s pokvarenim displejima, da školskim autobusima (olfo, a non stop su na linijama) ne mogu ukucati redovne linije koje REDOVNO voze, da u slučaju pokvarenog ili netočog displeja dio autobusa dobije klasične table a dio PAPIRIĆE, KARTONE ili što dođe pod ruku prometniku ili šoferu koji s busom dođe na liniju a na što se kemijskom može nešto naškrabat!?

I prije se kredom pisalo na stražnju stranu table (ako na noj s te strane nije ništa pisalo) ali bilo je nekakvog reda. Ovim tukcima displeji su očito znanstvena fantastika i trebalo bi hitno pronać proizvođača koji ih ne nudi u standardnoj opremi pa da Holding naruči te autobuse...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Najnoviji član ugašenih displeja, gotovo za nepovjerovati, gbr 34 večeras na 130.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

bull92

gb 34 jučer vozio na 124, a displej mu je proradio

bull92

danas na 176/177 gb 73 s displejem u kvaru, i još nisu bili sposobni staviti tablu, nego na papiriću piše linija

bull92

gb 73 zamijenjen sa gb 60, a na njemu također ime linije napisano na papiriću >:(