Promet Makarska - razno

Autor miky, Prosinac 18, 2007, 15:31:43

Lion's Driver

#510
Manje je gužve radnim danima samim time manje polazaka za katne. Razlog ovoj navali su početak Božićnih blagdana i Zagrebački advent, kao i svake godine. Svejedno, evo samo linija u 12:00 danas prevozi 130 ljudi u Zagreb zahvaljujući katnoj + BIS Neoplan stari (655BF ili 677BF) . Linija jutros u 07:25 za Zagreb je privela 130 ljudi zahvaljujuć katnoj i BIS Neoplan (102BR).

Pazi ovo, Liniju 10:15 Dubrovnik-Makarska-Zagreb vozi koliko znam katna Setra, u Makarskoj vozača čeka BIS koji je radila Setra 950 BT a u Splitu ih čekaju Sinjani kao "bus 3"... Znači da danas ta linija prevozi 80+60+50 ljudi generalno manje više 190 ljudi za Zagreb. Pa sad računaj samo te 3 linije koliko je to ljudi, 7 autobusa, nek je 450 putnika....
A di su ostale linije 05:30 za ZG, 09:30 za ZG također katna Setra, 16:30 ne znam, 22:30 ne znam šta vozi

415 ul

Naravno da se to isplati,pogotovo u predblagdansko vrijeme

XDonald

U jednu Setru 315 UL su, ako sam dobro vidio, ugrađeni plavi neoplanovi sicevi, vjv iz onog koji je sletio prije 2 g.

Lion's Driver

#513
"minkenka" sad ima tablice 700CR
ex 499AL bi trebala u Jollya na servis, trenutno propada. da stvar bude gora skela je pala na bus i razbila šajbu, desni retrovizor je na 460CC

to20

Pozdrav!Ako može pitanje,već dugo nisam vidio setru317hdh i starlinera starijega mislim 109AS registracije,koja je njihova sudbina,hvala unaprijed

Paško

S 317 HDH ne vozi već vjerojatno blizu dvije godine, raskopana je u garaži, mislim da smo o tome pisali. S MA-109-AS ne znam što je, ali još uvijek je registriran.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

109 AS je samonaplata

Setra leži raskopana već godinu ipo sigurno... sve se na novo vari i radi ali to traje traje i trajat će da najzad neće valjat ništa osim nove konstrukcije... žali Bože para

Paško

https://www.index.hr/vijesti/clanak/incident-u-busu-za-split-zena-je-napala-vozaca-bus-je-teturao-po-autocesti/2158882.aspx

Citat:
Incident u busu za Split: "Žena je napala vozača, bus je teturao po autocesti"

VEČERAS se u autobusu Prometa Makarska koji je vozio od Zagreba prema Splitu dogodio incident.

Prema riječima putnika autobusa, kaos je izazvala žena koja je muškarca optužila da ju je udario pa se krenula obračunati i s vozačima. Drama je završila kada je policijski presretač zaustavio autobus te su policajci iz vozila odveli ženu i muškarca, javljaju Vijesti.

"Žena je počela raditi kaos i zvala policiju. Tvrdila je da ju je muškarac, za kojim je ušla u muški WC, udario", ispričala je putnica iz autobusa za Vijesti.hr.

Krenula na vozača

"Krenula je i na vozača pa je autobus zateturao na cesti. Na kraju ju je suvozač spustio na sjedalo", prepričava dramatične trenutke iz autobusa jedna putnica.

Prema pričama očevidaca, navodno se radi o svađi bivših supružnika, a sve je počelo kada je žena svog bivšeg supruga na odmorištu optužila da ju je gušio pa je potom nazvala policiju.

"Vrijeđala je putnike i derala se na vozača da zaustavi autobus, a drugi putnici su je pokušavali smiriti", prepričava putnica.

No sve je završilo tek kada je presretač zaustavio autobus te su policajci ženu i muškarca odveli u svojem vozilu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

to20

Hvala na brzom odgovoru.Ako može još jedno pitanje,zanima me kako se čisti unutrašnjost busa,jer dosta puta bih išao iz makarske za zagreb dakle dodje bus iz garaže amo reci čist i spreman za polazak,a opet kad sjednes i otvoriš stolić ispred sebe ili u mrezicama na sjedalu vidiš ostatke slatkiša,mrvice,ili po staklu otiske prstiju ili recimo zavjese da li se one ponekad operu,jer vidim dosta crnila po njihovim rubovima,hvala

Lion's Driver

Nešto se pomaklo nakon godinu i pol dana. Ide u ovlašteni servis napokon  yahoo


Paško

Bolje da ide u rashod. Ali ne može, ima još 10 godina drndanja po Sinju
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Čemu rashod najnovijeg gradskog autobusa u firmi, 2003 je godište, za usporedbu najnoviji "lokalac" je 241AG koji je 2001 godina. Ovaj autobus su mučila od sampg dolaska 2005e stražnja vrata i to će se sada popravljati u Jollya a ostalo na našem remontu. Meni je dispečer obeća dati na 6 i 7 umjesto 4700CC. Živi bili pa vidjeli

Paško

Mislio sam da je starija bila u kvaru, ne ova, pomiješao ih. Onda je malo bolje, ali svejedno je veliki problem nakon toliko stajanja.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Hah... to sigurno... treba mjenjati gume, kočnice, baterije, ovo ono.... povremeno bi oni to upalili ali na cesti nije već dugo. Osobno, drago mi je što su tako odlučili i nadam se da će Jollyevci to uspit popravit.

Mislio si na 460CC, e taj autobus je tehnički stvarno zreo za rashod no ima 2 prednosti nad ex 499AL
- puno finije šaltanje ali slab start za automatik (499 ispali ko metak)
-putnički prostor je svjež kao da nikad nitko nije sjeo u autobus

470CC je iskreno kvalitetan autobus koji se tehnički najbolje drži, stalno vozi, autobus sa 100 sitnih mana ali je jednostavno više pre neuredan, istrošen, raskliman i najlošije opreme od svih. Autobus koji je namjenjen za francusko tržište a nikada nije vidio francuske

to20

pozdrav,naletio sam na oglas da promet traži 10 vozača,povećan opseg posla piše,jeli se širite ili nema tko voziti