Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

Korisnik linije 34

Zadnjih par dana se imam priliku voziti sa 111 na liniji 34A.. Za razliku od primjerice 112, 109 ili 108 koji se često vrte gore, u unutrašnjosti 111 vlada neki specifičan miris, tj. bolje rečeno smrad, kojeg ne mogu točno odgonetnuti..na trenutak mi se čini kao da se osjeti gorivo, pa onda kao nekakva možda paljevina, ne znam baš je specifično..zna li netko možda o čemu je riječ?

Boki651

Jučer sam se vozio u zglobnom Urbanwayu s najavom stanica. Primjetio sam sljedeće stvari i dajem nekoliko prijedloga.

1. Onaj tko je sastavljao te poruke, pogriješio je jer pisati "sljedeČa stanica" nije književni hrvatski jezik. Sve je više ljudi u Hrvatskoj koji ne vide razliku između Č i Ć.
2. Možda ne bi bilo loše odmah po hrvatskoj najavi, u intervalu staviti i Next Station na engleskom da su i stranci informirani.
3. Kod predugačkih stanica, vidi se samo dio znakova. Da li je moguće display učiniti "tečnim" pa da se skrolajući ispisuje cijeli naziv, a ne samo npr. Željeznički?
4. Možda nekako istaknuti u najavi busni (Bus station) i željeznički kolodvor (Train station), jer su to ipak kao neka glavna čvorišta protoka ljudi.
5. Zbog čega nema glasovne najave kao u Zagrebu, već se isključivo išlo na vizualnu, iako mislim da je i vizualna najava sasvim OK, kad bi se korigirali gore spomenuti nedostaci.

LD470

Ovo sa č je greška u abecedi kojom sustav raspolaže jer je to zapravo "ě" pa to kod malih pikseliziranih slova izgleda kao Č. To sam primjetio kod imena Ičići gdje se vidjelo da prvo č ima piskel manje od drugoga.

Bocko

Danas se vozio u 823 (5) i nikakva najava nije radila.

Boki651

823 nije zglobni Urbanway, za sada to imaju samo oni i to ne znam čak da li imaju svi.

Bocko

Aha, ali šteta što najava ne radi na ovom novom budući da pored STOP pretpostavljam da je zaslon upravo za najavu.

NP-549

Citat: Boki651  u Svibanj 04, 2017, 00:55:11
Jučer sam se vozio u zglobnom Urbanwayu s najavom stanica. Primjetio sam sljedeće stvari i dajem nekoliko prijedloga.

1. Onaj tko je sastavljao te poruke, pogriješio je jer pisati "sljedeČa stanica" nije književni hrvatski jezik. Sve je više ljudi u Hrvatskoj koji ne vide razliku između Č i Ć.
2. Možda ne bi bilo loše odmah po hrvatskoj najavi, u intervalu staviti i Next Station na engleskom da su i stranci informirani.
3. Kod predugačkih stanica, vidi se samo dio znakova. Da li je moguće display učiniti "tečnim" pa da se skrolajući ispisuje cijeli naziv, a ne samo npr. Željeznički?
4. Možda nekako istaknuti u najavi busni (Bus station) i željeznički kolodvor (Train station), jer su to ipak kao neka glavna čvorišta protoka ljudi.
5. Zbog čega nema glasovne najave kao u Zagrebu, već se isključivo išlo na vizualnu, iako mislim da je i vizualna najava sasvim OK, kad bi se korigirali gore spomenuti nedostaci.

Ne radim više u sektoru koji to radi ali mogu oddgovorit ono što znam iz prethodnih vremena:

1.  bit će prije do prikaza (displeja)  ili do računala,  takve greške u Tehnologiji ne prolaze
2.  slažem se u potpunosti.  "Next station" će shvatit i onaj koji nezna engleski
3.  Također dobrodošla zamisao da displej bude trčeći. Ne vidim zašto nebi mogao bit ako su bili oni za reklame koji su bili još u SG220 pred desetak godina.
4.  To je već problem naziva stanica.  Grad inzistira da stajališta koriste službena imena koja su oni dali.  To jest OK da je unificirano i da se koristi službeno nazivlje, ali tko kaže da su u ovom trenutku službeni naziv i "dobro pogođeni".  Meni osobno su bili logičniji stari nazivi po konkretnijim prepoznatljivim lokacijama, a ne isključivo imena ulica koja u Rijeci praktički pa nitko ne koristi.  Osječka-Corrado Iliasich većini ne znači ništa, dok bi Osječka-Tehnički pregled ili Billa bili puno logičniji. 
5.  Ono što sam se vozio po Zagrebu mene je ta zvučna najava samo iritirala.  Mogu si mislit kako je pak vozačima ili putnicima koji se svakodnevno voze na identičnoj ruti.  Interesantno bi ti bilo prvih par puta slušat na 7A nazive stanice, za tjedan dana bi ti išlo na živce. Slažem se da vizuelna treba,  i to ne samo u autobusima koji imaju taj displej, nego bi trebalo montirat u sve autobuse. To nije neka velika investicija, a infrastruktura postoji pošto isti samo treba spojit na vozačko računalo i zavidat u plafon.

Boki651

Citat: NP-549  u Svibanj 05, 2017, 12:19:33
Ne radim više u sektoru koji to radi ali mogu oddgovorit ono što znam iz prethodnih vremena:

1.  bit će prije do prikaza (displeja)  ili do računala,  takve greške u Tehnologiji ne prolaze
2.  slažem se u potpunosti.  "Next station" će shvatit i onaj koji nezna engleski
3.  Također dobrodošla zamisao da displej bude trčeći. Ne vidim zašto nebi mogao bit ako su bili oni za reklame koji su bili još u SG220 pred desetak godina.
4.  To je već problem naziva stanica.  Grad inzistira da stajališta koriste službena imena koja su oni dali.  To jest OK da je unificirano i da se koristi službeno nazivlje, ali tko kaže da su u ovom trenutku službeni naziv i "dobro pogođeni".  Meni osobno su bili logičniji stari nazivi po konkretnijim prepoznatljivim lokacijama, a ne isključivo imena ulica koja u Rijeci praktički pa nitko ne koristi.  Osječka-Corrado Iliasich većini ne znači ništa, dok bi Osječka-Tehnički pregled ili Billa bili puno logičniji. 
5.  Ono što sam se vozio po Zagrebu mene je ta zvučna najava samo iritirala.  Mogu si mislit kako je pak vozačima ili putnicima koji se svakodnevno voze na identičnoj ruti.  Interesantno bi ti bilo prvih par puta slušat na 7A nazive stanice, za tjedan dana bi ti išlo na živce. Slažem se da vizuelna treba,  i to ne samo u autobusima koji imaju taj displej, nego bi trebalo montirat u sve autobuse. To nije neka velika investicija, a infrastruktura postoji pošto isti samo treba spojit na vozačko računalo i zavidat u plafon.

Vezano za ove dvojezične objave, moglo bi npr. biti: Sljedeća stanica: Žabica i odmah dok bus vozi prema prijelazu preko pruge da se pojavi Next station: Bus station i po dolasku na stanicu samo Žabica, jer je eventualni stranac ionako već skužio da je iduća stanica autobusni kolodvor pa nema to potrebe ponovno naglašavati. Slažem se da je i bez zvučne najave OK, eventualno bih nekako istaknuo putem zvučnog signala (npr. nešto kao zvono u autobusima, ali opet ne preslično da ne buni vozača) da se na displeyu ispisuje nova stanica.

Diermeech

#743
Citat: NP-549  u Svibanj 05, 2017, 12:19:33

5.  Ono što sam se vozio po Zagrebu mene je ta zvučna najava samo iritirala.  Mogu si mislit kako je pak vozačima ili putnicima koji se svakodnevno voze na identičnoj ruti.

Pa nije iritantno. Navikneš se, to jest ne obazireš se na to. Dobro dođe ljudima sa poteškoćama sa vidom ili pak onima koji od gužve ne vide sljedeću stanicu na displayu...

citaro

Mene iritira kada zvucne najave nema. Ne razumijem zasto to ne iritira vozace u Njemackoj ili Svicarskoj, primjerice, a u Hrvatskoj da.

C2

S vremenom se navikneš na to i naprosto postane neutralno pa to više niti ne primjećuješ. Godinama se vozim Zagrebačkim jgp-om i to mi je postalo sasvim uobičajeno i normalno.

Bari

#746
U grafit Armade u Senju s temom odlaska u Domovinski rat ugurao se i jedan Mercedes
KREPAT MA NE MOLAT !

kico101

Teško da je baš Mercedes, više bih rekao Fapče. ;D
Grafit, svaka čast.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Jednako ste fulali.  Koliko je Mercedes,  toliko je i FAP.  Bus je Sanos  S14

kico101

#749
Stvarno misliš da ne prepoznajem bus? :P O garažnom broju već možemo raspravljati ( rekao bih čak da hita na 358-ima liniju na vratima, a na trupu ne ). Fapče je od milja zbog motora ( koliko ja znam u njima nisu bili Om motori ).
http://i87.photobucket.com/albums/k142/kico101/Autobusi%203/358.jpg
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.