Razno (2)

Autor Paško, Kolovoz 29, 2016, 16:53:17

Paško

Stara tema: http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=79.0

Novu temu Razno započinjemo s obećanim novim starim autobusima i novom garažom:

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/324907/baldasar-za-dvije-godine-promet-ce-na-dracevac

Citat:

Baldasar: Za dvije godine 'Promet' će na Dračevac

Plaće "Prometovih" radnika neće doći u pitanje u listopadu, nakon što se parkirališni sektor početkom rujna izdvoji iz sustava javnog prijevoznika i postane dio tvrtke "Split parking" - tvrdi to poteštat Ivo Baldasar u odgovoru na naše pitanje kakva budućnost čeka komunalno poduzeće nakon odluke o prebacivanju njegova najprofitabilnijeg dijela u novu gradsku tvrtku.

Ako "Promet" eventualno ne bude mogao isplatiti "bušte" svojim djelatnicima, Grad će, obećava Baldasar, ponovno uskočiti kao prije dvije godine.

- Grad to mora učiniti, jer smo konačno došli do toga da imamo čistu situaciju, dug prema slovenskom "A-Cosmosu" smo riješili, riješit ćemo i problem s odvjetnikom Lubinom koji je manje financijski zahtjevan. Sada smo u boljoj poziciji, nabavljamo autobuse, doduše polovne, ali ne možemo se ni razbacivati.

Lako je reći kupimo nove, ali za vrijednost tri rabljena autobusa možemo nabaviti tek jedan novi - pojašnjava poteštat i napominje kako je izdvajanje parkirališta obavljeno zbog toga što je Grad godinama plaćao ono što nije trebao.

Druga faza sanacije "Prometa" su, nastavlja Baldasar, smjernice koje je napravila Uprava te tvrtke, odnosno savjetnik Ivica Tolić.

- Razradit ćemo taj dokument po napucima Gradskog vijeća. Ako se dogovorimo s DUUDI-jem, plan je da dobijemo zemljište na Dračevcu za novu garažu, jer je ova postojeća stara 50 godina i mene je sram tamo ući i gledati u kakvim uvjetima ljudi rade. Novu bismo mogli imati već za dvije godine - najavljuje naš sugovornik.

Ponovio je kako je "Promet" u problemima već 30 godina.

- Reforme i restrukturiranje lijepo zvuči, ali to treba operativno provesti, a to je uvijek bolno. Sva naša razmišljanja i aktivnosti oko "Prometa" išli su u smjeru kako da ga spasimo. Naravno da to sada izgleda dramatično i to je istina. Mislim da smo ga usvajanjem dokapitalizacije na zadnjoj sjednici Gradskog vijeća uspjeli spasiti - zaključuje gradonačelnik.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

Sve je to dobro zamišljeno, ali odakle će oni pribavit te novce? Nije jednostavno, a bome ni jeftino, sagraditi novi radionički prostor, opremiti garažu sa praonicom, i sagraditi nove urede.
Dovoljno bi bilo da moderniziraju upravnu zgradu koja se nalazi na istom zemljištu kao i garaža.
Pametniji bi bio potez da taj predviđeni novac ulože u izobuku stručnog kadra koji bi održavao autobuse kako spada, i koncem svega pribaviti odgovarajući alat, da mehaničari imaju s čime raditi.

Neko

Citat: man313  u Kolovoz 29, 2016, 17:14:03
Sve je to dobro zamišljeno, ali odakle će oni pribavit te novce? Nije jednostavno, a bome ni jeftino, sagraditi novi radionički prostor, opremiti garažu sa praonicom, i sagraditi nove urede.
Dovoljno bi bilo da moderniziraju upravnu zgradu koja se nalazi na istom zemljištu kao i garaža.
Pametniji bi bio potez da taj predviđeni novac ulože u izobuku stručnog kadra koji bi održavao autobuse kako spada, i koncem svega pribaviti odgovarajući alat, da mehaničari imaju s čime raditi.

Da nije građevinskog lobija koji je "bacio oko" na zemljište. Zgrada Splitske banke je samo prva u nizu prema Vatrogascima i Prometu. Toliko o modernizaciji Prometa koju spominješ. Briga njih za Promet.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lion's Driver

Men' s' čini da tu nije nikoga briga za Promet... Ali zašto je to tako... Zašto ne bi netko bio pametan pa ga digao na noge... Kad bi se onaj tko može malo založio za tu firmu...sredio financijske ptlrobleme... prostore garaže...parking...urede pa i vozni park...koji je jos ispada i najsvjetlija točka Split bi imao napokon normalnu firmu za prijevoz putnika na svom području... Vjerujem da bi to privuklo i mladu radnu snagu...i snizilo putnicima cijene karata... a i s jeftinijim kartama...urednijim voznim parkom bilo bi i manje ovih aktualnih napada i vandalizma... Ja ne mogu zamislit  da nikoga to nije briga...jesu li to političke igre ili nešto drugo ne bi u to... Moje mišljenje je da Promet i dalje ima potencijala a nitko ga ne zna iskoristiti

man323

Zadnja stranica Tolićevog plana restrukturiranja Prometa:

Ako nekoga zanima i ostatak plana, to može ovdje pronaći:
http://www.split.hr/lgs.axd?t=16&id=16546

Lion's Driver

#5
Od 1.srpnja. A gle...za stavku "5" je rok vec istekao 1.9.'16. Ima li sta nova po pitanju toga? Pročitao sam cijeli dokument...ne detaljno al onako...jesam... Sve sama "javna tajna" osim sto nisam znao da je u planu zamjena zemljišta s gradom... I kakav bi trebao bit taj "Prometov sistem ticketinga" koji ce se testirat i koji bi smanjio rashode ?

Neko

Citat: Lion's Driver  u Rujan 06, 2016, 17:11:01
Od 1.srpnja. A gle...za stavku "5" je rok vec istekao 1.9.'16. Ima li sta nova po pitanju toga? Pročitao sam cijeli dokument...ne detaljno al onako...jesam... Sve sama "javna tajna" osim sto nisam znao da je u planu zamjena zemljišta s gradom... I kakav bi trebao bit taj "Prometov sistem ticketinga" koji ce se testirat i koji bi smanjio rashode ?

Stavka 5 se odnosi na smanjenje broja sektora i postavljanje "uvlakača" u fotelje na rukovodeće pozicije, po principu, ko se dublje uvukao u dupe, bolja plaća i funkcija.
A što se tiče "prometovog ticketinga", to je "prometov" proizvod jedino ako se "proizvođač zasad u sjeni" odrekne zarade, intelektualnog vlasništva i sve besplatno izradi i isporuči Prometu.
*Trenutno je u fazi postavljanje 300-tinjak wireless antena uzduž prometnice Split-Trogir kako bi testni autobus sa testnim sustavom bio stalno u vezi sa serverom u sjedištu Prometa. Razmatrala se opcija da bus bude spojen kabelom na internet, ali bi se valjda kabel zapetljao putem od Splita do Trogira pa je to odbačeno kao neprihvatljivo. Tako bi se konačno riješio najveći nedostatak postojećeg sustava, a to je trenutno stanje prodaje karata u autobusu u vožnji na liniji, jer je od presudne važnosti da se iz trenutka u trenutak prati svaka prodana karta u svakom autobusu koji je na liniji. *

*"Alan Ford - Bespuća nerazumijevanja ticketinga", novi broj na svim bolje opskrbljenim kioscima

Lion's Driver

#7
Ono kad dobijes priliku vozit se u Prometovu autobusu...ocekujes MAN ili Citara a dobijes Crosway (niži) na liniji 25 polazak za Stobrec u 15:30...jedva docekas...vozis se...snimim sve...displayi uredni...unutrasnjost sva citava...cak i kamere...autobus uredno radi...plisnav i razbijen nije...puknuti stolica bar naprijed nema....iznenadilo me....al najbitniju stvar nisam napravio.... vidio koji je GBR  glavauzid

EDIT: e Pasko Pasko da je kartu citat.... GBR 285  russian_roulette

tramvajac 92

Jel i inače ovako "šifrirano" prezime vozača?

man323


Lion's Driver

E da...a zbog čega?
Po meni pametan potez...

man323

Šifriranje prezimena vozača ima svrhu zaštite njegove privatnosti.

Lion's Driver

Citat: man313  u Rujan 11, 2016, 22:07:35
Šifriranje prezimena vozača ima svrhu zaštite njegove privatnosti.

Ajd...bar nešto od te zaštite...
Zanima me 2 stvari vezano za BUSCON aparat (tj BusCard sustav) buduci da se nemam prilike cesto vozat po Prometovim autobusima...

Za izdavanje ove moje karte...vozacu je bilo potrebno uprit dvije tipke
1) neznam
2) F2
Mislim da mu F2 označava zone za koje karta vrijedi a prva tipka radnju koju uopce zeli izvest (prodaja karte) e sad....kako sustav uspostavi logiku pomocu samo dvije tipke da je karta kupljena u zoni 1 na stanici "Pazar1" moze li mi netko objasnit tipke i nacin funkcioniranja aparata

I drugo...da li taj isti uređaj služi za displaye ili ima posebno (bilo mi mrsko zagledat se po kabini vozaca dok sam kupova kartu)

man323

Za displaye imaš poseban kontroler koji se nalazi povri vozača (Lion's City, Citaro, Classic), na lijevom stupu kod vozača (Crossway) i ispod volana s desne strane (Regio).

tramvajac 92

Citat: Lion's Driver  u Rujan 12, 2016, 00:27:33
Za izdavanje ove moje karte...vozacu je bilo potrebno uprit dvije tipke
1) neznam
2) F2
Mislim da mu F2 označava zone za koje karta vrijedi a prva tipka radnju koju uopce zeli izvest (prodaja karte) e sad....kako sustav uspostavi logiku pomocu samo dvije tipke da je karta kupljena u zoni 1 na stanici "Pazar1" moze li mi netko objasnit tipke i nacin funkcioniranja aparata
Vjerojatno pomoću prve tipke mjenja zonu do koje hoćeš ići. Autoturist ima takav sustav, ali tamo možeš upisati šifru stanice do koje bi išao, i onda pusti kartu van. I kod Autoturista se vidi prezime vozača.