Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

421

Prošle godine u zimsko doba dođe nam direktorica na terminal i pita kolege kako je. Jedan od njih požalio se na grijanje, našto ona začuđeno i uvrijeđeno odgovori: Kako, pa autobusi su novi! (taj dan su bili disponirani većinom Citari iz 2009).
Poput Marije Antoanete.
Vjeruj mi da su svi iz rukovodećeg kadra vrlo osjetljivi pri spomenu na uvjete rada, a trošak vrlo pozorno prate i reduciraju gdje mogu.
Stoga sumnjam u malo bolje održavanje koje zazivaš (iako vam od sveg srca želim da bude drugačije!)
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

netko

Jesi li u Sanose uključio i #150 koji se već nalazi u temi rashodi. Ako su svi u lošem stanju možda će i ostati bez registracija, ali to bi ipak bilo malo previše na sadašnje stanje. 9 je došlo, a 5 ih odlazi. Neznam...
#169 me najviše iznenadio, a ako zanemarimo sitnicu oko svjetala, onda i #172. Imao sam osjećaj da su ti autobusi prepušteni zaboravu i nebrigi, ali očito nije tako.
#168 se i ja još sjećam kako je užasno dimio. Kako to riješit? Možda pokušati ponovno ubaciti neki motor. To mislim ništa ne košta osim vremena. Rashodovalo se gotovo sve staro tako da bi se moglo imati djelova.
Pretpostavljam da je ova situacija s kočnicama neusklađenost kočenja kotača.? Netreba sigurno cijeli dan da u garaži mehaničari to uštimaju.
Pohvale za trud i gdje je izostao #688? Samo on fali... :) ;D  :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

XDonald

Na #168 je između poklopca motora i straznjeg stakla ostalo malo tragova dima, jasno se vidi (uslikat cu, ako ne ociste dotad).
Zanimljivo je i da je #216 prosa tehnicki, a #222 nije, s obziron u kakvim su stanjima (#222 puno ocuvaniji i u boljem stanju), a također i za #191 me iznenađuje.

man323

#150 je naravno isto pao na tehničkom, a evo i razloga zašto:
KOMPRESOR, SPREMNICI TLAKA, PROPUSNOST
ZRAČNI ILI HIDRAULIČKI CILINDRI, PROPUSNOST
ZRAČNI ILI HIDRAULIČKI CILINDRI, ZAŠTITNA MANŽETA, OŠTEĆENA ILI NEDOSTAJE
AMORTIZERI, ZAULJENI
ZGLOBOVI OVJESA, STANJE GUMENIH ELEMENATA


Nemam VIN broj od #688 tako da ga ne mogu pronaći na cvh.hr

man323

#1429
Za #688 izbaciva samo neke brojeve, koje nemaju smisla. Isto tako za #302 izbaci suludu kombinaciju brojeva i slova koja nema niti 1% veze.

Dreamwalker

Stare Avtomontaže imaju 7 znakova u VIN-u. U sustavu iz kojeg izvlačite podatke zna se potkrasti greška pa se tako recimo ne mogu naći podaci za #688 jer sustav nije 100% ažuran. Što se tiče #302, on ima novi broj šasije jer iz nekog razloga stari nije bio čitljiv. To je standardna procedura tako da to nije "suluda kombinacija brojeva i slova koja nema niti 1% veze".
Uglavnom, cijela rasprava je bezvezna po mom mišljenju iz nekoliko razloga:
1. Bus padne na tehničkom i većinom ga srede za par dana i prođe i kao da se ništa nije desilo. Podaci mogu biti stari i godinu dana te tadašnja "ispravnost" nema veze sa sadašnjim stanjem
2. Ako je bus i pao na TP, ne znači da je neispravan. Meni već godinama pišu da mi je nagib svjetala nepodešen pa sam kao "pao" pa "prošao", a zapravo nisam.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

MAN truck bus

#1431
Evo broja šasije od #688.
2830390, samo ne znam što ide ispred...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Paško

#1432
Ne ide ništa, lijepo ti je Dreamwalker napisao da broj šasije tih serija ima 7 znamenki. 283 kao kod za MAN SG 220 iz AM i 0390 kao serijski broj. Ranije serije su imale pravilnu MAN-ovu numeraciju, npr. 283-0390-0390. Podatke o njemu nećete naći na toj stranici baš zato što ne prikazuje brojeve šasija manje od standardnih 17 znakova, što je suludo, naravno. A slažem da i rasprava nije pretjerano korisna s obzirom na to da mnoga Prometova vozila prometuju, a imaju tehničke nedostatke.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Razlozi pada #688 zadnji put (27.09., prolaz dva dana kasnije):

PRIJENOSNI MEHANIZAM, ZAULJENOST

REGULACIJSKI VENTILI, PROPUŠTANJE ZRAKA

KOČNA CRIJEVA, OŠTEĆENOST

ZRAČNI ILI HIDRAULIČKI CILINDRI, ZAŠTITNA MANŽETA, OŠTEĆENA ILI NEDOSTAJE

BLATOBRANI, ZAŠTITA PROTIV PRSKANJA, OŠTEĆENA
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN truck bus

I kako si to saznao? Kako si otkrio VIN?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Tomek

Vjerojatno je netko pogledao broj koji piše na pločici ;)

josipgrgin

Ja bi nesto tija rec a to je da je 90tih godina bilo raznih modela i marki buseva da sad ne nabrajan i bilo je sareno u garazi vidit te buseve i svaki je bija na neki nacin dobar a neki s manama a sad ako bi dosli citari kao sto su ovi sada dosli bilo bi malo dosadno sad ja neznam sto ce doc od onih 50 buseva ali bilo bi zanimljivo kad bi bili razni modeli
To ja tako kazem a sad neki se mozda ne slazu s tim ali eto da bude zanimljivo da imamo o cemu pisat

MAN truck bus

Tebi možda je zanimljivo, ali ekipi mehaničara zasigurno nije. Nabavljanje djelova je sad komplicirano, a zamisli tek kako bi bilo da imaš 10 marki autobusa i svaki moraš različito dio naručiti.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Busprometsplit

 glavauzid
Svaka čast nekima na ovome forumu, al s druge strane kakve gluposti čitam, da je bolje da je vozni park ima različitih marka jer je zanimljivije!? Pa ljudi moji promislite malo prije nego što napišete.

elez

Sa dotičnim gospodinom je stalno tako, njegove izjave su od neprocjenjive važnosti za ovaj forum  russian_roulette
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...