Lasta, Beograd – fotografije

Autor negas, Prosinac 06, 2007, 15:13:33

tomo

Lijepo bi to bilo za cca 1,75kn/l, ali nerealno.... a da apsurd bude još veći, po damirovom matematičkom izračunu oni bi još bili i u plusu sa fiktivnom kartom od 3 eura i to samo na 10 putnika.... ostavimo se izračuna, fotkajte...

Berlingo

Ovo ce malo biti O.T. pa neka se obrise ako nekom smeta. Iveco turbo daly 65-15. Ide u Zagreb prazan, za nazad pun, ponekad i pretovar. Ispod 15 l/100 je neizvedivo.

daf

Lasta je jedna od najozbiljnijih i najvecih prevoznickih poduzeca trenutno u Europi po broju linija i broju buseva. mozda se nekome nesvidjaju Berkofi i misli da bi takvo poduzece trebalo imati Setre, Neoplane ili neke druge buseve ali svi u danasnje vreme gledaju da prodju jeftinije. A Berkofi su  se dokazali i pokazali na nasim cestama, jednostavan bus bez puno nepotrebne elektronike, odlicni Dafovi motori koji prelaze i po 1500000km. bez otvaranja.   Lastina garaza je posebna prica, sve uredno i na svom mjestu da covjek prosto nepovjeruje da se nalazi u Srbiji za razliku od Turingove garaze u Frankfurtu gdje sve djeluje pusto i neorganizirano.     Negdje sam procitao da je Lasta prosle godine kupila 70 buseva a ukupno ih trenutno sa svim svojim pogonima po Srbiji ima vise od tisucu, tako da vas necudi ako se nalazite negdje po Europi ako se od nekud pojavi Lastin bus.

kilometar

Lasta je sigurno respektabilna firma za nase uslove.Ono sto mene interesuje je vlasnicka struktura firme.Nigdje ne mogu da pronadjem bilo kakve podatke:dali je privatizovana,ko je vlasnik itd.?Sto se tice voznog parka,on im je sasvim dobar,Berkof-a imaju cini mi se po najvise.

5AR

BG-832-148  garažni broj nisam vidio a čini mi se da ga i nema, barem sa lijeve strane.


mate

Citat: 5AR  u Ožujak 02, 2010, 22:23:59
BG-832-148  garažni broj nisam vidio a čini mi se da ga i nema, barem sa lijeve strane.

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Ostali%20Autobusi/P2252444.jpg

Ovaj mi je enigma vec duze vrijeme, par puta sam ga vidao, uvijek je na ovoj liniji Beograd - Rijeka - Porec, ali nikad nisam uspio skuzit njegov garazni broj... :-\

The_Dubster

Citat: mate  u Ožujak 02, 2010, 23:18:23
Citat: 5AR  u Ožujak 02, 2010, 22:23:59
BG-832-148  garažni broj nisam vidio a čini mi se da ga i nema, barem sa lijeve strane.

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Ostali%20Autobusi/P2252444.jpg

Ovaj mi je enigma vec duze vrijeme, par puta sam ga vidao, uvijek je na ovoj liniji Beograd - Rijeka - Porec, ali nikad nisam uspio skuzit njegov garazni broj... :-\

možda se lasta odriče gbr-a? ni cts sarajevo ih nema...

mate

Citat: The_Dubster  u Ožujak 03, 2010, 09:15:09
Citat: mate  u Ožujak 02, 2010, 23:18:23
Citat: 5AR  u Ožujak 02, 2010, 22:23:59
BG-832-148  garažni broj nisam vidio a čini mi se da ga i nema, barem sa lijeve strane.

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Ostali%20Autobusi/P2252444.jpg

Ovaj mi je enigma vec duze vrijeme, par puta sam ga vidao, uvijek je na ovoj liniji Beograd - Rijeka - Porec, ali nikad nisam uspio skuzit njegov garazni broj... :-\

možda se lasta odriče gbr-a? ni cts sarajevo ih nema...

Ma ima  gbr. danas sam ga opet vidio, ali nisam uspio skuzit koji je Gbr. jer je proletio, kasnije cu stavit neke slike od danas, sad nemam  vremena toliko

mate

Evo i danasnjih slika

Beograd - Ljubljana



Beograd - B.Luka



Beograd - Rennes


mate

Citat: Berlingo  u Ožujak 04, 2010, 00:03:22
Beograd-Ljubljana? Bio danas do Novoselca. Mate, to mi ti poslao bus? Pogledaj vozace! BG 888-878. 5-10 min iza njega je naisao i onaj famozni Beograd-Porec.
http://www.imagesforme.com/upload/b07b1227.jpg

Ova 2 Axiala i taj BG - Porec su mi prosla u roku nekih pola sata...ovaj BG - Ljubljana i BG - Porec, bas tako oko 5-10 min razlike, a ovaj za Porec mi ostaje enigma (mislim da je 9167, ali nisam siguran)

mate

Danas Gbr.9162 na liniji Beograd - B.Luka






mate

Danas 2 Axiala, kod GP Sl.Brod

Prvo Gbr.9078 na liniji B.Luka - Beograd



a zatim Gbr.9126 koji je isao za B.Luku


mate

Gbr.9159 danas na liniji Beograd - B.Luka


mate

Danas

Beograd - Ljubljana



Beograd - B.Luka



Beograd - Lyon



i jedan na slobodnoj voznji u smjeru zapada


mate

Gbr.9141 danas na liniji Beograd - B.Luka