Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Ivan

#840
Izgleda kao da se netko se dobro zabavio "nalaženjem" suvenira po Novom Zagrebu   :P , no pošto ZET malo što od svoje prošlosti čuva ipak je sreća u nesreći da netko i to radi.

Što se tiče ranijih slika, zna li netko zašto su oni polovni zglobni MAN-ovi u APD tako kratko trajali? Mislim da ih već sredinom '98 više nije bilo.

smogovci.bbb2

#841
Možda je imalo veze sa Pevalekovom podjelom: MAN APP, MERCEDES APD buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Iskreno, nebi me puno čudilo da su se rješili autobusnih tabli jednostavno bacanjem u smeće... tramvajske, pa, znamo kako se je do njih dolazilo i dolazi.

Doduše, razumijem i masovno rješavanje tabli, prvo kad se pogon u Samoboru zatvorio, a onda 2009/10, kad su otišli u rashod zadnji autobusi bez displaya, jednostavno nema potrebe držati nekoliko kompleta tabli za 107.

Što se tiče ZETa, s obzirom da firma ima 120 godina povijesti, dosta toga se moralo i baciti tokom godina, no dosta toga postoji dokumentirano kao fotografije u raznim privatnim kolekcijama. Ja bih čak rekao da mi imamo fotkan skoro svaki bus u trenutnom voznom parku, osim onog Dailya i Coacha. Tako da, nije sve potpuno izgubljeno.

Ivan

Citat: smogovci.bbb2  u Svibanj 05, 2019, 08:44:24
Možda je imalo veze sa Pevalekovom podjelom: MAN APP, MERCEDES APD buljo
Stvarno sumnjam, Avtomontaže i solo polovni MAN-ovi su ostali u APD još 10 godina kasnije, a ovi nisu završili u APP. Mislim da su bili nešto starijih godišta, ali opet su bili jako kratko.

Portos

Citat: Ivan  u Svibanj 06, 2019, 07:34:17
Stvarno sumnjam, Avtomontaže i solo polovni MAN-ovi su ostali u APD još 10 godina kasnije, a ovi nisu završili u APP. Mislim da su bili nešto starijih godišta, ali opet su bili jako kratko.
Bili su starijih godišta, dijelovi im nisu bili kompatibilni sa Avtomontažama, izmučili su ih na liniji 264 gdje ih je dosta vozilo a kad je ZET napustio D.selo vjerojatno ih više nisu niti trebali, do tada su kupljeni MB 0305G koji su možda bili jednostavniji i jeftiniji za održavanje, kupovani su novi 0405G...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

421

Stara dobra vremena... hi kava
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

Citat: Ivan  u Svibanj 05, 2019, 00:26:44
Što se tiče ranijih slika, zna li netko zašto su oni polovni zglobni MAN-ovi u APD tako kratko trajali? Mislim da ih već sredinom '98 više nije bilo.
Na koje misliš? MAN SG 220 (599-601)  ili MAN SG 240 H (602-611)?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

Citat: Ivan  u Svibanj 05, 2019, 00:26:44
Pošto ZET malo što od svoje prošlosti čuva ipak je sreća u nesreći da netko i to radi.
19 svibnja 2010. soška je prenamijenjena u bazu soli za zimski period.
Table su završile (dio) na porti u kutiji na kotačima.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Sad je bolje, linija napisana na komadu papira kava ;D
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Dreamwalker

#849
Nekoliko slika starih ZET-ovih pokaznih karti.

1. slika: Učenička pokazna karta izdana 1952. godine
2. slika: Đačka iskaznica iz 1962. ili 1963. godine. S obzirom da je vrijedila do listopada 1963. godine, ako je vrijedila godinu dana, izdana je 1962. godine. No, moja je pretpostavka da se radi o mjesečnoj karti izdanoj 1963. godine.
3. i 4. slika: Povlaštena mjesečna karta izdana 1964. godine.

Autorica svih slika je Vlatka Dugački kojoj se zahvaljujem na dozvoli za objavu :)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Tomek

Iz Nikoline arhive:
Za ljubitelje zapadnog dijela grada da ne ispadne da stavljam samo fotke od garaže Dubrava, evo nam jedan MAN SU 220 Avtomontaža sa dvoja vrata na liniji 120 Črnomerec-Gajnice slikan 21.6.1995.
gbr 110 koji je u Podsused stigao iz Pogona Velika Gorica (856) i još prije toga Dubrave (375)


Portos

#851
On i 114 su se dosta dugo zadržali u prometu nakon što su prebačeni iz APVG.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

smogovci.bbb2

#852
Ima li na forumu fotka u boji MAN SU 220 Avtomontaža kad su tek stigli u ZET u shemi sa crvenom crtom i crnom maskom (vidi se na ovoj fotografiji na što mislim, preuzeta sa fb grupe Zagreb-Kakav je bio nekada) al onak da se cijeli vidi buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Portos

#853
Ne znam da li ima takva fotka, ali koliko mene sjećanje služi takvu crnu masku imala su samo dva novonabavljena autobusa, oba trovrata, jedan iz APP (172) i drugi iz APD (418).
Neki autobusi su nakon popravaka zbog sudara dolazili sa crnim maskama (SG 240 g.b. 279) ali to su bile iznimke.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Paško

Imali su crne maske svi ZET-ovi u početku. Osim prototipa.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!