Hobby

Autor rokij, Svibanj 22, 2009, 22:31:12

rokij

U Portorožu smo imali tamo do 1994. godine puno panoramskih vozila AVTOMONTAŽA Hobby. To vam je panoramsko vozilo, za prijevoz do maks. 8 osoba. Obstajale su 2 različici: 1. šasija ZASTAVA i karoserija AVTOMONTAŽA kao i 2. šasija TAM i karoserija AVTOMONTAŽA. Isto na Bledu je Kompas imao nekoliko ovih vozila. Jeli zna neko za ovo vozilo? Ima jih slučajno još nekdje u Hrvatskoj (na hrvatskom primorju)? Ima slučajno neko neke  slike ovog panoramskog avtobusa? (Žao, ti mi je jedina slika ovog avtobusa)



sanos_a

vakvi ima galeb ohrid  ;)

conecto

Ovaj mali otvoreni turistički minibus je samostalno djelo Igora Rose koji je tada radio u razvojnom odjelu tvornice Tomos u Kopru. Nakon što je izradio prvi prototip 1985. na šasiji kamiona TAM 75 A 6 ("Tamić") i prodao ga tvrtki  TOP Portorož OOUR Belevedere iz Izole kasnije je proizvodnju preuzela Avtomontaža, a uz šasiju "Tamića" na izbor je bila i šasija "Zastava". Nadogradnja je plastična na rešetki od metalnih cijevi.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

rokij

FENOMENALNO!!! Joj, koliko bih želeo videti još više slika ovog Hobby-ja. Ima-li neko slučajne neke slike od Hobby-ja koji voze kod Galeb Ohrid?
Još nešto što sam video: Dali je moguče da su zadnje luči (farovi) od Volkswagen Caddy-ja, koji je bio proizveden u TAS Sarajevu? Meni se čini da su luči baš iste....
Ipak meni je najdražji Avtomontaža Hobby   :D

sanos_a

na 30 juni idem za ohrid na odmor i kad se vratim bice slika od galeb-ovi hobby

5AR

Danas sam opet vidio ovo vozilo koje je od lani u Krku i vozi gradske linije ali je na Zastavinoj šasiji.


medo

mislim da je jedan ovakav bio na korčuli, vozio je između lumbarde i korčule, neznem jeli to bio točno ovaj model ili neki sličan njemu.

sanos_a

evo galeb-ovi hobby

zeka


sanos_a

galebov tam hobby

Tomek

Jedan ovakav isti jučer viđen u Poreču.

netko

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

KCT

Poz. svima,
ja jesam jedan od ponosnih vlasnika HOBBY-a. ;D
Moj je onaj na slici malo gore sa Krka. Vozimo sa njime Citytour i ( šta se tiče samog vozila ) super sam zadovoljan. Istina, malo smo ga modificirali. Vrata na "krmi" smo zatvorili a otvorili ih bliže vozaču tako da sam može kontrolirat ulaz i izlaz i naplaćivat karte, rezervar prebacili na drugu stranu a ovaj moj nema stolice kao original nego dvije uzdužne klupe.
Istina, zadnja svijetla su od Caddy-a ali iznutra na njima piše Made in Slovenia (iako je proizveden 1989.).
Ako nekoga zanimaju kakvi detalji slobodno, bit će mi drago.
btw. hvala na člancima i opisu, zanimljivo je saznat takve stvari.

mesinovic

Citat: KCT  u Lipanj 10, 2010, 08:46:32
Poz. svima,
ja jesam jedan od ponosnih vlasnika HOBBY-a. ;D
Moj je onaj na slici malo gore sa Krka. Vozimo sa njime Citytour i ( šta se tiče samog vozila ) super sam zadovoljan. Istina, malo smo ga modificirali. Vrata na "krmi" smo zatvorili a otvorili ih bliže vozaču tako da sam može kontrolirat ulaz i izlaz i naplaćivat karte, rezervar prebacili na drugu stranu a ovaj moj nema stolice kao original nego dvije uzdužne klupe.
Istina, zadnja svijetla su od Caddy-a ali iznutra na njima piše Made in Slovenia (iako je proizveden 1989.).
Ako nekoga zanimaju kakvi detalji slobodno, bit će mi drago.
btw. hvala na člancima i opisu, zanimljivo je saznat takve stvari.
Koji Motor ima mene zanima , ako vam nije tesko pozdrav

conecto

I možda poneka slika...?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...