Linije - razno 2018.

Autor 405GN2, Siječanj 02, 2018, 16:56:04

leonardo123

Citat: dominik,  u Siječanj 20, 2018, 11:57:30
Zato ja jesam prije nekoliko tjedana, mislim da je bio "problematični" g.b. 401, ako se dobro sječam.
401 je redovno svaki dan od 19.12. na 203, eventualno jedan-dva dana nije bio. Slažem se da bi trebalo izmijeniti popis, ali ne potpuno ukinuti nego napisati samo koji tip autobusa vozi (solo autobus, zglobni autobus ili minibus).

dominik,

Bio je to poslijepodnevni izlaz pa je moguće da su ga pri povratku s servisa poslali na 107.

405GN2

Nije 401 jer je cijeli tijedan na 203/1!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

Ivan

Citat: Shole  u Siječanj 20, 2018, 13:50:56
Da, mislim da više nema smisla navodit koji tip busa je na kojoj liniji jer je sve skupa poprilično šareno u zadnje vrijeme.  Možda stvarno nebi bilo loše da se prestane to pisat i da, kao što kažeš, neuobičajno bude samo kad se pojavi školski bus na redovnoj liniji.
Donekle ima smisla i zapisivati ako se recimo zglobni nađe na 133 jer to potkopava isprike "odgovornih" a postoji i još par linija gdje se može govoriti o općenitim trendovima, a na zapadu je i dalje zapravo i s tipovima prilično fiksno na mnogim linijama da su čak i garažni brojevi vezani za liniju ili grupu linija.

No da, prebacit ću uskoro popis na mini/midi/solo/zglob, djelomično jer je raspoređivanje postalo fleksibilnije nego prije, djelomično da ne moramo više pratiti ovu dramu jer neki očito ne mogu shvatiti poantu tog dijela tablice, ili ako i shvaćaju dnevna zabava im se sastoji oko dizanja galame oko tipova na liniji bilo s tablicom bilo bez nje.

smogovci.bbb2

A da li netko zna kako je 218 završila u kvoti novih autobusa (danas g. br. 580, nedjeljom Urban)?! Jedino mi pada na pamet da se BM dodvori protestantima izgradnje parka/crkve na Savici buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Malo si se zeznuo. Upravo se vozim sa 580 na 281.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

#21
Pa kako su bilo koji novi bilo kad bili predodređivani?

Meni skoro 10 godina nije bilo jasno recimo zašto novi nisu smjeli voziti zapadno od Črnomerca osim u Špansko i par povremenih iznimaka kasnije, ili zašto se još duže niti jedan novi bus nije smio približiti Sesvetama, a nije da su recimo ceste na razvaljenim dijelovima 136 ili 205 bile bolje nego na općenito prosječnim cestama za 125 ili 212, niti da postoji neki razlog za slanje da bi mogli pričati recimo o volumenu putnika kao na 109 ili ugledu centra gdje ima turista ili pristupu slabije pokretnim osobama kao na 106.

Sada su razlike između generacije 2003. i zadnje kupljenih minimalne u usporedbi s tim kako je svemirski NG272 izgledao za putnike prema SG220 AM tako da ne znam ni zašto patiti za tim novima, rade skoro sve na isti način.
Tako da mi nekako jako malo ima veze zašto sad baš 218... Zašto su dva desetljeća 220 i 221 bile tako bitne me više kopka.

dominik,

Citat: 405GN2  u Siječanj 20, 2018, 15:59:24
Nije 401 jer je cijeli tijedan na 203/1!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Ajde pročitaj s razumijevanjem što sam prije napisao pa odgovaraj.

smogovci.bbb2

Poanta priče je da prije na 218 nisu išli novi radi trase kroz Šance sa puno zavoja i uskih ulica. E što se u međuvremenu promijenilo kad je trasa ista meni je nepoznato. Zato sam pitao hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Da nadopunim prethodni post. Zbog puno zavoja i uskih ulica navodno su razbijali zadnje krajeve autobusa (tako su mi telefonski objasnili u Centru u Zapruđu prije nekoliko godina zašto na 218 voze stariji autobusi) dok danas ta priča ne drži vodu ili drži ali je tamna strana sile naredila drukčije
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

marin

Di se tamo ima razbit zadnji kraj autobusa? Prošao cijelom trasom, nema problema sa razbijanjem, jedino sa širinom ceste, negdje se teže krajcat, ali bože moj, ima 3 puta gorih linija npr 137 gdje je uža cesta, uzbrdo, zavoj..

Ivan

#26
Istina, i od onih koje voze zglobni, recimo 121 gdje je vrlo lako nagaziti rubnike pogotovo na par mjesta u smjeru B, a dogodi se i na 106, 136 na kojima su novi stalno vozili prvi, 218 prema njima nije ništa posebno...

No ti ZET-ovi "standardi" i opravdanja zašto nešto rade a zašto ne su često sasvim arbitrarni i bezvezni. No kako rekoh, mislim da je od toga kud može novi a kud ne (kako rekoh, ne kužim baš u čem je velika fora vozi li nešto iz generacije 2003-2006 ili najnoviji jer neke velike promjene nema) puno bitnije to što je promet krivo organiziran. Recimo na 133 ne voze zglobni dok je bilo očito da mogu a gužve su još 2000. i subotom bile prevelike za solo bus, ili recimo linija 207-238 nije spojena i cjelodnevna nego putnike maltretiraju nikakvim voznim redom a vozače jednom nepotrebnom dvokratnom smjenom dok bi kroz Rim solo s 238 mogao voziti sasvim normalno ako se može provući kroz puno prometnije Remete ili Bijenik gdje također često nema mjesta za mimoilaženje s autom, nego se jednostavno čeka na prolaz, iliti mini nije nužan kao recimo na Jelenovcu da bi ga se moralo zaglavit na Srebrnjaku dok ovakve linije skoro nikom nisu dobre.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

545

Od 05.02.2018., opet na liniji 234 voze autobusi iz APP.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


MAN19464

#29
Zar opet nema dovoljno vozača u Dubravi? Gdje nestaju svi ti vozači?