Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

tamlover

To je bus GPP-a Osijek, ne znam što je radio u Zagrebu. Možda su ih sklonili (?) za vrijeme rata...o tome nismo nikad raspravljali koliko se sjećam. Tip je Sanos ako se ne varam
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tramvajac 92

Citat: tamlover  u Veljača 17, 2011, 16:54:18
To je bus GPP-a Osijek, ne znam što je radio u Zagrebu. Možda su ih sklonili (?) za vrijeme rata...o tome nismo nikad raspravljali koliko se sjećam. Tip je Sanos ako se ne varam
Citat: conecto  u Veljača 15, 2011, 13:23:29Na petoj slici je noviji model zglobnog Sanosa dok je bio na probi u ZET-u (koju godinu ranije bio i stariji model S200).

Shole

Citat: conecto  u Veljača 17, 2011, 09:15:31
Citat: Tomek  u Veljača 16, 2011, 14:30:06
Postojao je i još jedan tip stražnjeg kraja na SL200 kod kojega su stražna stakla bila u ravnini bočnih, znači malo veća, bio je jedan takav u Samoborčeku.

Pa vide se i ovdje na slikama s takvim prozorima gb 470 i onaj zadnji vjerojatno snimljen u Maksimiru na liniji 227.

Dal je moguće da je postojala neka varijanta sa manjim motorom?  Neznam koji motori su bili u SL200, znam da je SU220 sa motorom u sredini imao onaj od oko 12000 kubika. Da li je moguće da je u nekim SL-ovima bio neki od 9500 jer ne vjerujem da su tad već bili oni od 6900 ccm pa da je zato možda bilo iza potrebno manje prostora.  Ista stvar vam je i kod NG272 i NG312 pa zato sumnjam na tako nešto.  Ili je pak možda riječ o  nekom drugom karoseristi

Majstor

Ne ugrađivani su vrlo slični skoro isti motori Man D2566 i D2866  / Kod prvoga je promjer klipa 125 mm a drugoga 128 mm /  male modifikacije na bloku motora i drugačija Pvp
Samo mi sudite pošteno !

mihaelm

Citat: t4  u Ožujak 20, 2009, 02:02:30
Da i ja postam one dvije moje slike iz onog našeg filma :)





Dakle izvor je hmm... HRT, napravljen screenshot. Na slici je MAN SU 220 gb 103 pitaj Boga od kad. :)

O kojem filmu se radi? :)
LP
Neoplan u srcu

t4

Joj, ne sjećam se imena filma :( Nešto je bilo di se neka skupina ljudi sjeća djetinjstva nakon dugo vremena pa se radnja vraća u prošlost... nešto tako...
Brijem da su MAN SG 240H iz APD imali isto sjedala u zglobu jer sam se vozio par puta početkom početkom 90ih kad su došli na liniji 222 ako se ne varam.

Shole

Citat: t4  u Ožujak 29, 2011, 03:32:56
Joj, ne sjećam se imena filma :( Nešto je bilo di se neka skupina ljudi sjeća djetinjstva nakon dugo vremena pa se radnja vraća u prošlost... nešto tako...

Lako moguće da je tako.  Ova registracija na autobusu mi izgleda kao da je iz kućne radinosti, i to si nisu baš ni previše truda dali.  Valjda se htjelo prikazati sa 5 znamenki da se radnja filma odvija mnogo ranije nego je snimano. 

mihaelm

Da , tablice su stvarno ružno napravljene , a  i po ovim slikama mi se čini da je sniman malo ranije , evo bubam , 1988.
;)
Neoplan u srcu

Ivan

#383
Citat: mihaelm  u Ožujak 29, 2011, 09:45:55
Da , tablice su stvarno ružno napravljene , a  i po ovim slikama mi se čini da je sniman malo ranije , evo bubam , 1988.
;)
Ja mislim da je taj film sniman sredinom 90-ih kad yu rege više davno nisu ni bile u opticaju pa su amaterski bubnuli bilo kakav broj umjesto da se potrude naći originalnu tablicu, a radnja se odvija ja mislim 80-ih tako da su sigurno trebali staviti 6 brojeva :P, no ovdje malo tko pazi na takve detalje kod snimanja filmova, tako još više sumnjam da bi netko mislio na broj manje da je film sniman '88...

Npr. u "Crvenoj prašini" (snimano u mom kvartu pa sam promatrao detalje) u dijelu koji predstavlja '90. godinu pojavljuje se i 260A116 AM iz '92 i polovni njemački SL 200 iako je bilo sasvim dovoljno živih starijih "domaćih" autobusa kad je film sniman, uostalom, i pojavljuju se odmah pokraj ovih.

Shole

A u "priča ih Hrvatske" ili neki slični iz sredine devedesetih, dio radnje se odvija u Muenchenu krajem 80-ih, a po cesti voze NL-ovi, a o osobnim autima da ne pričam.  I mene poprilično ljuti ta šlampavost

conecto

A dobro, tehnički je teško to sve uskladiti kod snimanja filma. Mala prevara je i kod filma "Ko to tamo peva" gdje je autobus ipak u jednoj od glavnih uloga. Iako se radnja odvija u travnju 1941. uoči bombardiranja Beograda korišten je Mercedes O-3500 koji se proizvodio tek nakon 2. svjetskog rata.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Dobro, to je snimano 30 godina nakon rata pa je sigurno bilo teže, al ko šta Ivan kaže, radnju stave u '90. imaju na raspolaganju mac starih kanti, a u filmu se pojavljuju novi busevi

mirzony

Citat: gaspa  u Prosinac 02, 2007, 14:09:44
Evo još jednom IK-115B gbr. 50, Ikarusov poklon ZET-u za univerzijadu



Slikano u Hvarskoj ul. 10.05.1987. u 13:15
Može li mi neko tačno reći o natpisu na autobusu? Šta je tačno pisalo?

Berlingo

Zar nije pisalo grad Zemun gradu Zagrebu? Tako nesto. Nisam se vozio u njemu ali gledao ga jesam na Crnomerecu dok sam cekao bus za Mikulice. Naravno, kad sam ga docekao opet je bila Ikaca.

mirzony

Citat: Berlingo  u Travanj 10, 2011, 00:05:38
Zar nije pisalo grad Zemun gradu Zagrebu? Tako nesto. Nisam se vozio u njemu ali gledao ga jesam na Crnomerecu dok sam cekao bus za Mikulice. Naravno, kad sam ga docekao opet je bila Ikaca.
Hvala puno! Crtam ovaj bus pa ne mogu procitati sta tačno piše. Sve ostalo sam ubacio.