Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Zekoslav Mrkva

#150
Citat: netko  u Ožujak 20, 2009, 13:43:52
Mislim da je ovo bilo davno,pa sam stavio u Slike iz prošlosti,ako vam ne odgovara slobodno maknite. ;)
Neznam čija je slika,slučajno sam je pokupio negdje.
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/p5029665mo5.jpg

Znate li koji su garažni brojevi ovih rashodovanih MAN SL 200 i MB O 305?

EDIT: čini mi se da je gb. ovog O 305 831.

mansg313

Citat: Zekoslav Mrkva  u Ožujak 20, 2009, 19:09:42
Citat: netko  u Ožujak 20, 2009, 13:43:52
Mislim da je ovo bilo davno,pa sam stavio u Slike iz prošlosti,ako vam ne odgovara slobodno maknite. ;)
Neznam čija je slika,slučajno sam je pokupio negdje.
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/p5029665mo5.jpg

Znate li koji su garažni brojevi ovih rashodovanih MAN SL 200 i MB O 305?

EDIT: čini mi se da je gb. ovog O 305 831.
Mogao bi biti i 833 a MAN 880 ???

conecto

#152
Citat: Zetovac  u Ožujak 20, 2009, 18:38:01
Citat: ipiljek  u Ožujak 20, 2009, 14:09:17
Citat: conecto  u Ožujak 20, 2009, 07:18:31
Natashu znam još iz srednje škole nakon čega je prvo vozila kamion u Zagrebačkim transportima. Bila je jednom i u Kviskoteci  u igri detekcije (osoba A,B,C) kad su natjecatelji morali pogoditi koja cura vozi kamion. Poslije znam da je vozila u ZET-u u Podsusedu i navodno je vozila uvijek isti solo-Ikarus (valjda ovaj sa slike). Znam još da je vozila bus u HV i Samoborčeku (ili Autoturistu)... Gdje je sad?
Ja sam čuo da je bila vrlo "stroga" vozačica.Uvijek bi pazila da ljudi ulaze na prednja, a izlaze na ostala vrata.Čak je i vikala na ljude.Bila je posebna po svojim "policijskim naočalama".To sve po meni pokazuje da nije bila baš svoja.Nataša sad živi u Crnojezerskoj ulici (živjela je i prije) u Zagrebu.

Tako je i moja je susjeda a djeca su nam kučni prijatelji.Nataša je več duže vrijeme u vojnoj penziji koju je zaslužila u HV-u kao vozačica autobusa.Nakon mnogo godina još uvjek se rado prisječa dobrih starih IKARUSA i linije koju je vozila ;D ;)

Bravo, Natasha! I ja bi se rado sjećao Ikarusa u vojnoj penziji, ali sam bio suviše glup pa sam još uvijek gdje i prije rata (tak ću i krepat) u kojem nisam vozio bus nego oklopna vozila s gusjenicama.
Ali ovo je fakat off-topic!!!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

buSHunter795

Hvala ti - ova fotka mi puno znaći ;)

Ivan

#154
Citat: Zekoslav Mrkva  u Ožujak 21, 2009, 23:01:33
(by Ivan_T-101(?))
Tj. moja malenkost... Iako na ovu sa 703 i nisam baš ponosan, pošto je prilično mutna.

MAN fan

Evo jedna i od 273...
skinuto sa www.phototrans.eu

Zekoslav Mrkva

Ovo sam našao negdje na internetu:

Na slici su 3 MB O 305 G!
(ovaj prvi je 713)

igor 409

Probao sam kopati po forumu ali nigdje nisam našao sliku od SG-a ili Ikarusa na 212 pa ako netko ima bio bi zahvalan da mi pošalje. (može i na pp). 80-tih i početkom 90-tih se nisam toliko vozio pa ostatku grada ali mislim da su scene s te linije kada je bus znao kretati (uz polaske jedan za drugim) s poluotvorenim vratima  a nerijetko i zastrugao po asfaltu (Ikarusi) na izlasku s terminala neponovljive.

Daniel

Hehehe , sječam se kad sam se vozio u SG 220 na 268 i u jednom trenutku je vozač bio zatvorio 3 vrata na stanici (kod njih sam ja bio),a ostala su bila otvorena i kad je krenuo 1,2 i4 je zatvorio a 3 otvorio ,a kad bi došao na stanicu 1,2 i 4 otvorio , a 3 zatvorio i tako je išao skroz od gorice do gl.kolodvora!
To se danas nemre desit

Zekoslav Mrkva

Citat: Daniel  u Ožujak 23, 2009, 23:33:37
Hehehe , sječam se kad sam se vozio u SG 220 na 268 i u jednom trenutku je vozač bio zatvorio 3 vrata na stanici (kod njih sam ja bio),a ostala su bila otvorena i kad je krenuo 1,2 i4 je zatvorio a 3 otvorio ,a kad bi došao na stanicu 1,2 i 4 otvorio , a 3 zatvorio i tako je išao skroz od gorice do gl.kolodvora!
To se danas nemre desit

Možda zato što avtomontaže više ne voze?

conecto

Citat: Daniel  u Ožujak 23, 2009, 23:33:37
Hehehe , sječam se kad sam se vozio u SG 220 na 268 i u jednom trenutku je vozač bio zatvorio 3 vrata na stanici (kod njih sam ja bio),a ostala su bila otvorena i kad je krenuo 1,2 i4 je zatvorio a 3 otvorio ,a kad bi došao na stanicu 1,2 i 4 otvorio , a 3 zatvorio i tako je išao skroz od gorice do gl.kolodvora!
To se danas nemre desit

Ovo se češće događalo kod Ikarusa, ali ako je riječ o SG 220 i liniji 268 (AP Dubrava) vjerojatno je riječ o jednom od prva dva s 4 vrata. Naime, oni su (kao i svi Ikarusi) imali jedan taster za zajedničko otvaranje svih vrata. Tasteri na Ikarusima inače nisu baš uvijek "primili" kako treba pa bi zajednički taster poneka vrata neki put preskočio. Kad su neka vrata otvorena a neka zatvorena pritisak na taj taster bi otvorio zatvorena i zatvorio otvorena. U takvim slučajevima trebalo je "preskočena" vrata zatvoriti zasebnim tasterom. Ovakve situacije nisu bile rijetke, ali vozač mora pratiti da li su vrata otvorena ili zatvorena i reagirati. S ovim okretnim vratima kakva su na svim novijim busevima poslije MAN 890 UO to zaista nije problem pošto njihova guma za "dihtanje" izlazi iz gabarita vozila kod otvaranja i jasno se vidi u retrovizoru.
Na zglobnom busu ponekad se u stanici ne vide vrata na prikolici ako se bus ne poravna i ona ostane lijevo nakon ulaska u ugibalište. To je naročito izraženo kog MAN SG jer je njegova prikolica sužena. Ako se bus iz nekog razloga (drugi bus ili vozilo ispred i sl.) ne može poravnati u ugibalištu bolje je postaviti ga da stoji ukoso, ali da je poravnan. Kod današnjih zglobnih Mercedesa to nije problem pošto su vrata na prikolici automatska.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

ipiljek

Nisam imal vremena pogledat cijeli film, ali jednu sam sliku uspio ulovit.
MAN SU220, čini mi se da piše gb. 162! :)
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

Ivan

Nije, to je 102, jedino je on bio ostao u Podsusedu do '99 kada je film sniman...

Shole

Jedna stvar mi nije jasna  :-\  Ako je ovo obični SU220 od Avtomontaže, gdje su mu oni zaobljeni prozori koji su bili na kutevima???  Na MANOPLAN-ovoj slici goričkog kolodvora se lijepo vidi da ih imaju.  Ovakav zadnji kraj su imali zglobni.  Dal je ovo neki ZET-ov fuš u nedostatku stakala?

Portos

Citat: Shole  u Travanj 01, 2009, 10:52:28
Dal je ovo neki ZET-ov fuš u nedostatku stakala?
Da, mnoge su sfušali na isti način.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.