Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

421

Impreza Ikarus-Zemun 160p 2002r część 1
Muke po mjenjaču i traženje brzine su bile stalna pojava u vožnji.
25.lecie autobusów Ikarus-Zemun IK160P w Polsce
Ponosni vozač nove zglobne Ikače se slika ispred crkve , dok su mnogobrojni putnici išli na izlet.
Hvata me nostalgija..
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

conecto

#271
Ova slika iz ZET-ove monografije nije nešto, ali pokazuje djelomično prvi solo Ikarus IK-115 u ZET-u koji je jedini od solaša imao krem obojani prednji branik kao rogonje (volan je ipak bio onaj ravni), a zanimljivo da nije imao one gumene rubove blatobrana kao svi ostali.
Prvo je vozio bez garažnog broja u APP, zatim jedno vrijeme isto tako u APD gdje je konačno i ostao te dobio gb 721.



Iza se malo vidi i jedan IK-161 s MAN-motorom što je jasno po onom dodatnom malom prozoru iza vozačkog.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

ipiljek

Dobra slika za opisat Ikača - ovi majstori su uz njih bila svakodnevna pojava. :D :D
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

t4

Citat: 421  u Ožujak 02, 2010, 12:40:08
Impreza Ikarus-Zemun 160p 2002r część 1
Muke po mjenjaču i traženje brzine su bile stalna pojava u vožnji

Koji lom, prelol  :o ;D

421

To je moj poklon Tebi za 100ti post!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

t4


conecto

Ne znam da li imamo ovdje sliku gb 424 u originalnom izdanju jer bilo je to davno - kasnije bio Tifon-žut, danas potpuno plav od glave do pete...

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

sokre


Našao sam tri slike iz 2005.. Slikano je mobitelom, zato su slika slabije kvalitete..


SG na liniji 31


Unutrašnjost SG-a (slikano na kolodvoru u Velikoj Gorici)


405



tamlover

Da ne ispadne da sam našo za Split, a za moj Zagreb nisam - evo tri fotke koje su u arhivu Virtualnog muzeja Trnskog. Ima tamo odličnih fotki za one koji žele pratiti razvoj Novog Zagreba.
Stanica Trnsko 1960.

Linija 29 za Velesajam

Skretanje s Mažuranca u Zeleni val 1970.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Max-d

Nije bas bus iz zetove proslosti,ali posto ima veze sam zetom stavio sam slikicu u ovu temu.

Shole

Nemojte mi zamjeit, al ja se stvarno ne sjećam odakle sam preslikao ovu sliku. Našao sam ju u starom kompu.

Pokojni 123 dok su prvi NG-i još nosili crvene tablice




Berlingo

#281
Crnomerec 1955.


Cvjetni trg 1957.

Izvor mi nije poznat. Dobio sam ih E-mailom, a niti je poznat osobi koja mi poslala.

conecto

Citat: Shole  u Svibanj 24, 2010, 20:10:06
Nemojte mi zamjeit, al ja se stvarno ne sjećam odakle sam preslikao ovu sliku. Našao sam ju u starom kompu.


Iz monografije ZET-a.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Može bit, ali sjećam se i ZET-ovih buseva sa crvenim tablicama iz knjige za "D" kategoriju pa nisam znao jel od tamo ili iz monografije.  U svakom slučaju tenx Conecto

Mirta

#284
Cvjetni trg 1957.



Autobus na Preradovićevu trgu (Cvjetnom)? Koja je to bila linija i do koje godine?
Nikad ne reci:"Nikad!".