Globtour - rasprava i novosti

Autor erobuss, Prosinac 21, 2007, 16:54:46

erobuss

#15
Pronašao sam članak star 10 godina, a osnosi se na kupovinu prvih DAF-ova.

09.02.1998. HABENA
Međugorskom poduzeću Globtour danas su isporučena četiri nova autobusa sa eko-motorima, u skladu sa europskim standardima. Nabavku autobusa kreditirali su Glumina banka i Deutsche Bank.

Proizvođač autobusa je Obradors iz Barcelone. Danas su i službeno otvorene prostorije u Mostaru (Dubrovačka ulica bb), u kojima Globtour djeluje već nekoliko mjeseci.


---

Dva (bijeli i standardna shema) završili su u Prevozu iz Nevesinja, ostalima se 'gubi' svaki trag...




man750

Ovaj  isuzu jos je spreman za prijevoz Thompsona i njegove svite.Zar ta turneja nije odavno zavrsila?

iako je ZG tablica stavio sam ga ovdje
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

erobuss

Turneja se nastavlja nakon Uskrsa, a što se reg. oznaka tiče kod njih je to pola-pola, mogao si po dosadašnjim postovima zaključiti  :D

man750

Citat: erobuss  u Ožujak 20, 2008, 17:25:13
Turneja se nastavlja nakon Uskrsa, a što se reg. oznaka tiče kod njih je to pola-pola, mogao si po dosadašnjim postovima zaključiti  :D
Prijatelju znam. Samo ovaj bi trebao pod Panorama Zagreb jer je to oficijelni vlasnik,ali kako nemamo topic i znajuci situaciju stavio sam tu.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

erobuss

Vlasnik Panorame je Globtour. Onda bi smo morali za ove 'dvostruke' prijevoznike praviti duple topice  ;)
Imali bi više topica nego autobusa na forumu.  :D

bmax

Jedan dio siderala nema blokadu, jedanput sam sa njima isao za prag i na autoputu između brna i praga smo kaznjeni zbog tog sto su hercegovci španali 124 na sat.Iako su putnici bili iz Hrvatske i sve dogovoreno sa panorama busom zbog guzve su poslali bih tablice

erobuss

Citat: bmax  u Ožujak 22, 2008, 15:18:37
Jedan dio siderala nema blokadu, jedanput sam sa njima isao za prag i na autoputu između brna i praga smo kaznjeni zbog tog sto su hercegovci španali 124 na sat.Iako su putnici bili iz Hrvatske i sve dogovoreno sa panorama busom zbog guzve su poslali bih tablice

Moguće da su je skinuli, ako su nešto radili oko motora.
B12 je s nekom manom pa su često bili na servisu tako da me to ne čudi.

Što se tablica tiče, ne znam da im igra ulogu koje su.
Prijevoz ugovaraš sa agencijom, a njihovo je hoće li 'unajmiti' bus sa BH ili nekim drugim tablicama. Ovo unajmiti stavljam pod znake navoda, jer se radi o istoj tvrki.

bmax

U principu agencija koja radi organizirane grupe konkretno ovo je bio maturalac nesmije vrišiti prijevoz autobusom stranih tablica, to zakon izricito zabranjuje, i zna bit problema medutim za bracu Zelenike to nije neki problem

erobuss

Članak 49.

Pri obav­lja­nju slobodnog prijevoza putnika u autobusu se mora nalaziti ispravno i točno popu­njen putni list potpisan od prijevoznika.

Ako se radi o međunarodnom prijevozu, prijevoznik mora imati putni list ovjerov­ljen i od nadležne carinske službe Republike Hrvatske (u da­lj­njem tekstu: Carinska uprava).

Obrazac putnog lista i način vođe­nja propisuje ministar, osim ako međunarodnim ugovorom nije drukčije utvrđeno.

Članak 50.

Slobodni prijevoz putnika u međunarodnom cestovnom prometu (povremeni i naizmjenični) iz članka 47. točke c. i d. i članka 48. ovoga Zakona, strani prijevoznik može obav­ljati na teme­lju dozvole za slobodni prijevoz putnika u cestovnom prometu, a prijevoz iz članka 47. točke a. i b. ovoga Zakona može obav­ljati bez dozvole, ako međunarodnim ugovorom nije drukčije određeno.

Dozvole iz stavka 1. ovoga članka izdaje Ministarstvo.

Članak 51.

Pri obav­lja­nju međunarodnoga slobodnoga cestovnog prije­voza putnika strani prijevoznik mora imati u vozilu pravilno i točno popu­njen putni list na propisanom obrascu, potpisan od prijevoznika i ovjerov­ljen od Carinske uprave na graničnom prijelazu.

Ako se međunarodni slobodni prijevoz putnika obav­lja uz dozvolu, strani prijevoznik u vozilu mora imati dozvolu ovjerov­ljenu od Carinske uprave.


----
Oni se lako mogu izvaditi na to da u HR imaju sestrinsku tvrtku, tako da ni tu nema problema  ;)

erobuss

Ovo na tvojoj slici je hotel G-Inn.

Upravna zgrada je izvan Međugorja, nalazi se u Industrijskoj zoni Tromeđa prema Ljubuškom :D






miky

Slikajte negdje onoga Volva AV120 plavoga što je kupljen u Dubrovniku da vidimo koju tablicu ima. Hvala unaprijed.

erobuss

Sideral reg. oznaka 108 - T - 025 koji ima na šajbi logo Mix Commerca danas je vozio globtourovu liniju.  Viđen na putu iz Mostara prema Međugorju.  :-\

Tomek

Taj plavi AV 120 od Globtoura ima ZG tablice.

erobuss

Ovo neću nazvati poslovnicom, nego mjestom gdje se mogu kupiti njihove karte  ;D

Široki Brijeg