Globtour - slike

Autor erobuss, Studeni 22, 2007, 01:31:13

Tlimfocit

evo slikana katnica na linij Split-Mostar....
mislin da nije poslana u ST zbog velikog broja putnika nego zbog manjka buseva u garaži jer je bilo tek desetak ljudi u njoj....
baš nekako sirovo i močno izgleda....al ni sjena nove katnice....slikano je iz auta pa možda nisu najbolje slike



aaaaa

Ja mislim da je nekada davno ovaj autobus bio nebesko plave boje sa drugim designom šara te da je imao saobraćajku tj bio je prevrnut na stranu poslije čega je ofarban u uobičajene boje globtoura...vozio sam se u njemu prije 2 godine i vide se "tragovi" neravnine i sl

CroHerc

Jedan Sideral u Čitluku i Volvo dvoosovinac kojeg nisam stigao uhvatiti .  ;)

Tlimfocit

Citat: aaaaa  u Svibanj 13, 2009, 18:21:57
Ja mislim da je nekada davno ovaj autobus bio nebesko plave boje sa drugim designom šara te da je imao saobraćajku tj bio je prevrnut na stranu poslije čega je ofarban u uobičajene boje globtoura...vozio sam se u njemu prije 2 godine i vide se "tragovi" neravnine i sl

that's right....imaš nešto više o tome u temi rasprava i novosti....i na starome forumu
po sveukupnom izgledu nije ona baš za dulje ture....taman Split-Mostar....mislin jak je to motor (VOLVO-nema boljeg) al isto ne ulijeva povjerenje....ai podosta je stara....no ipak ovoj raspravi nije misto ode među slikama nego ka šta ime kaže u RASPRAVA I NOVOSTI pa ajmo tamo onda :D

CroHerc

#169
Evo jedna loša ali zanimljiva slika iz globturove prošlosti . Napisati ću koji su autobusi jer je slika skenirana i nevidi se dobro .

1. autobus (sa desna na lijevo) je jedan od  DAF-ova
2. i 3. su koliko ja vidim i znam Eurobus-i
4. je setra 2xx ( vjerovatno s 215 hd )
5. setra 215 hd
6. mislim da je zadnji MB DUBRAVA

Ovo je slikano 1998. ili prije .

erobuss

Setre su 215 HD. Tri zadnja sa fotke i još jedna 303-jka davne 98. godine su nas vozili na ekskurziju Čitluk-Zagreb-Varaždin-Pula. U to vrijeme je bilo fascinantno kako Setre dobro vuku od Knina uz one silne uzbrdice do Udbine...

Super Cro   :)

mate

Novi Volvo na liniji Zagreb - Konjic...


Tomek

Na onoj slici iz 90-ih se vide 2 AV120. Budući da je jedan završio u Salinei postavlja se pitanje gdje je drugi??? Stvarno bih molio dečke iz GLobtoura koji ovo čitaju da se raspitaju u firmi gdje je završio drugi jer mi je prilično važna ta inf.  :)

mate

Danas 2 Siderala na linijama za Austriju...

ZG-1306-AL Vukovar - Salzburg...



ZG-8499-BD Vinkovci - Bec...


mate

Veceras na liniji Zagreb - Konjic...


mate

Katnica na liniji Vinkovci - Bec...


Tomek


Tlimfocit


ist

Jutros sam u Splitu vidio i novi volvo, troosovinac, slobodni prijevoz

Tlimfocit

Citat: ist  u Lipanj 03, 2009, 16:56:36
Jutros sam u Splitu vidio i novi volvo, troosovinac, slobodni prijevoz

uffffffff kako ga ja nikad ne vidin!!!!!!!!