Globtour - slike

Autor erobuss, Studeni 22, 2007, 01:31:13

tomo

Citat: ist  u Listopad 24, 2009, 17:35:51
Jesu li mu ovo retrovizori dvobojni  ???

kao što vidiš....  nije optička varka... ;)

ist

Fascinira brzina kojom su ga uspjeli "preraditi"  :)

ist

#257
Bio jučer u Međugorju. Nažalost i dalje nemam fotoaparat  ::| pa mogu samo ukratko prepričati pogled na Globtourovu garažu. Dakle, preporučujem svakome da posjeti industrijsku zonu u kojoj je garaža ne samo zbog autobusa, nego i zbog toga što je odmah uz ogradu hercegovačko etno selo koje je zanimljivo za razgledavanje.
No, dobro, ovo je forum o autobusima: nisam imao puno vremena, ali unatoč mojoj skepsi prema nekim činjenicama vezanim uz Globtour i Panoramabus, krug im izgleda svjetski i s obzirom na dinamiku razvoja, čini mi se da će se uskoro morati širiti. Registracije nažalost nisam mogao vidjeti, ali zapazio sam dvadesetak parkiranih autobusa, jedna je katnica bila na pranju, a dva nova troosovinca bila su parkirana s tablama Neum-Dortmund... Tu je bila i gomila siderala - jedan Mix Commercov početnih brojeva 108 s tablom Varaždin-Međugorje, a nakon duže vremena vidio sam barbi "s leđa", te sideral s Touringovim logom.
Uz to, u garaži je potpuno bijeli isuzu sa zatamnjenim staklima. Vidio sam da je registracija zagrebačka, ali nisam vidio brojeve. Preptpostavljam da je to onaj Thompsonov bus koji prodaju, samo prefarban

mate

Sideral ZG-4616-AL danas na liniji Vinkovci - Bec


kilometar

Citat: mate  u Studeni 02, 2009, 15:50:14
Sideral ZG-4616-AL danas na liniji Vinkovci - Bec


Koliko je imao putnika za Beč?

mate

Danas nije imao nesto puno putnika, vise bude cetvrtkom, mislim da je danas bilo 5-10 putnika

busfan

Otkud da vozi ponedeljkom?

mate

Pa Globtour vozi za Bec ponedjeljkom,srijedom,cetvrtkom i mislim nedjeljom...

busfan

Citat: mate  u Studeni 02, 2009, 19:51:53
Pa Globtour vozi za Bec ponedjeljkom,srijedom,cetvrtkom i mislim nedjeljom...
Nedeljom bi trebalo da voze sigurno, jer tad ima 80% putnika, pa dobro srijedom i cetvrtkom, ali cudno mi je da voze ponedeljkom iz Hr

mate

Citat: busfan  u Studeni 02, 2009, 20:23:03
Citat: mate  u Studeni 02, 2009, 19:51:53
Pa Globtour vozi za Bec ponedjeljkom,srijedom,cetvrtkom i mislim nedjeljom...
Nedeljom bi trebalo da voze sigurno, jer tad ima 80% putnika, pa dobro srijedom i cetvrtkom, ali cudno mi je da voze ponedeljkom iz Hr

Ma ne znam ni ja koliko je ponedjeljak isplativ, jer najmanje ljudi bude ponedjeljkom... ;)

Tlimfocit

možda je isplativo u povratku a linija mora imat dva smjera :P
ionako red vožnje ne sastavlja sam Globtour nego u suradnji sa Blagusson pa valjda Austrijanac to ne bi radia da nema računicu....ipak je Austrijanac
imate tu liniu u tem.ei o LINIJAMa.....i da IMA polazak nediljon (mislim logično :P )

ist

U tražilicu zagrebačkog Autobusnog kolodvora ubačen je podatak o Globtourovoj liniji koja navečer ide iz Zagrba prema Livnu. E sad, nije mi jasno kako je moguće da ta linija ide "via B. Luka", te da u 4.55 bude u Livnu, a u 5 u Brišniku koji je u duvanjskoj regiji i udaljene je barem 50 kilometara? Zna li netko, radi li se o presjedanju ili o grešci

muljator

Poznavajuci globtura, radi se o presjedanju nasrid ceste!
Svatko za nećim žudi, ali za čim????

Tlimfocit

a da komentare o linijama i presjedanjima ostavljate u za to predviđene teme kao RASPRAVA I NOVOSTI ili LINIJE?

ist

#269
Citat: Tlimfocit  u Studeni 03, 2009, 19:34:29
a da komentare o linijama i presjedanjima ostavljate u za to predviđene teme kao RASPRAVA I NOVOSTI ili LINIJE?

Možda bi ti trebao poslužiti kao primjer  ;D (vidi svoje ranije postove). Usput, šta šalju za Skandinaviju kada im katnice voze za Crnu Goru