Globtour - slike

Autor erobuss, Studeni 22, 2007, 01:31:13

ivan-_livno

moja prva slika na forumu ;D
<script src='http://img341.imageshack.us/shareable/?i=p1305101500.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Tlimfocit

I čini mi se jedna od rijetkih slika iz Livna. Odlična slika.
Dobrodošao

ivan-_livno

hvala ;)bit će ih još,a ima uvijek zanimljivih u livnu...

Tlimfocit

Našao sam slike kad je došla posljednja pošiljka Siderala dvoosovinaca i jedna Siderala troosovinca kad je tek došao (još bez naljepnica Touring). Ove slike su bile na staroj stranica Globtoura, ali samo u malom prikazu.




Kao i jedna lipa slika Isuzua dok je još vozio za Thompsona:

ivan-_livno


mate

Danas

Vukovar - Salzburg



Vinkovci - Wien


The_Dubster

Lijepe slike, al najgore je što ovo nije bilo ni davno a danas su im busevi poprilično neodržavani :/

erobuss

Citat: The_Dubster  u Svibanj 20, 2010, 15:40:12
Lijepe slike, al najgore je što ovo nije bilo ni davno a danas su im busevi poprilično neodržavani :/

Busevi su uvijek čisti, uredni i što je najbitnije ispravni. Ako par sijalica znači ne održavanje, pogledaj ostale firme, starost voznog parka i dr.

Tlimfocit

Citat: The_Dubster  u Svibanj 20, 2010, 15:40:12
Lijepe slike, al najgore je što ovo nije bilo ni davno a danas su im busevi poprilično neodržavani :/

Ovisi što smatraš pod "neodržavani"? Općenito govoreći, sva su sjedala u izvrsnom stanju, autobusi su čisti, a pogon i elektronika su u vrlo dobrom stanju. Moramo priznati da se u zadnje vrijeme relativno često kvare Siderali, ali imamo li na umu da svaki od ovih buseva (osim 2 bijela Joe Walsha) ima iza sebe 900 000 ili više kilometara onda je to normalna pojava jer jednostavno dolazi do zamora materijala. I vrijeme je da se ovi busevi kroz koju godinu zamijene.
Kad sam napisao da im održavanje ne prati ostatak usluge prije nekoliko dana, mislio sam na detalje i finese na koje ja obraćam pažnju, kao npr. detalji pri mijenjanju šajbi, detalji na grijanju i ventiliranju šajbe i slično. Napominjem, održavanje nije idealno, ali riječ "neodržavani" jednostavno po meni tu ne stoji.

The_Dubster

Evo konkretno sam mislio na rad motora, pošto sam se par puta zadesio pored tih siderala i baš su klepetali, a tokom godine sam ih dva puta vidio u Vogošći da su stali nešto i da nešto se pokvarilo. Na to se moj komentar odnosio

Tlimfocit

Citat: The_Dubster  u Svibanj 20, 2010, 20:09:27
Evo konkretno sam mislio na rad motora, pošto sam se par puta zadesio pored tih siderala i baš su klepetali, a tokom godine sam ih dva puta vidio u Vogošći da su stali nešto i da nešto se pokvarilo. Na to se moj komentar odnosio

Opet kažem: s obzirom na prijeđenu kilometražu veća je vjerojatnost za kvar. Ali opet kad si putnik ne zanima te ni kilometraža ni održavanje već da bus vozi i da je udoban, što je i normalno. Ali ja ne bih rekao da su autobusi neodržavani (čitaj zapušteni, neispravni) već jednostavno kao i puno toga može biti bolje. A svakome se dogodi kvar, a što je veća kilometraža i više je kvarova tako da i to igra ulogu. Nadam se da si shvatio što želim reći. :D
A inače Volvo motori imaju karakterističan i glasan zvuk, kao i Scania.

The_Dubster

Citat: Tlimfocit  u Svibanj 20, 2010, 20:18:35
Citat: The_Dubster  u Svibanj 20, 2010, 20:09:27
Evo konkretno sam mislio na rad motora, pošto sam se par puta zadesio pored tih siderala i baš su klepetali, a tokom godine sam ih dva puta vidio u Vogošći da su stali nešto i da nešto se pokvarilo. Na to se moj komentar odnosio

Opet kažem: s obzirom na prijeđenu kilometražu veća je vjerojatnost za kvar. Ali opet kad si putnik ne zanima te ni kilometraža ni održavanje već da bus vozi i da je udoban, što je i normalno. Ali ja ne bih rekao da su autobusi neodržavani (čitaj zapušteni, neispravni) već jednostavno kao i puno toga može biti bolje. A svakome se dogodi kvar, a što je veća kilometraža i više je kvarova tako da i to igra ulogu. Nadam se da si shvatio što želim reći. :D
A inače Volvo motori imaju karakterističan i glasan zvuk, kao i Scania.

ma shvatam ;)

Tlimfocit

U Splitu danas Sideral ZG 3501 EC na turizmu.

Bari

ZG - 8497 - BD (Murter - Zagreb)




ZG - 4622 - AL (Zagreb - Murter)
KREPAT MA NE MOLAT !

The_Dubster