MAN

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:33:13

MAN truck bus

Koliko vidim novi dizajn i nova instrument ploča, a ostalo još ne znam.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

Sviđa mi se smjer u kojem ide MAN-ov dizajn, za razliku od Mercedesa koji je po meni potpuno zastranio (naravno, samo moje mišljenje, no novi Tourismo, Travego i Conecto kao da više nisu od istog proizvođača kao generacija prije)

elez

Priša 20 km vec mu svitli Check Engine  ;D
Šala mala, bus je dobar, lipo dizajniran, nadam se i udoban ko konkurencija. Sve u svemu 👍
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

MAN truck bus

Mora nešto, nesmije vozaču bit dosadno. ;D

Lijep je i stvarno izgleda redizajnirano za razliku od Lion's Coacha. U lastauto omnibusu i transporter magazinu će biti opširni članci jer su urednici bili u Nünbergu i vozili ga. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin

9-litarski D15 motor sa samo SCR tehnologijom obrade ispušnih plinova, common-rail ubrizgavanje te jednostupanjski turbopunjač. Nudit će se u izvedbama sa 280, 330 i 360 KS. Imati će i start-stop sustav. Kotači na prednjoj osovini su neovisno ovješeni, te je obični 12-metarski City lakši za 1130 kg

elez

Navode da ovaj motor ima euro normu 5 ???
Nema info o euro 6
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

MAN truck bus

Sumljam da je Euro V. Možda su krivo napisali, mora biti Euro VI. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin

Tako je, vjerovatno tipfeler

smogovci.bbb2

Vidi se bočno rešetke zadnje staklo a i na krovu (iza lijevo) te u unutrašnjosti zadnja i predzadnja sjedala nema
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

citaro

Citat: lussinpicollo  u Ožujak 09, 2018, 00:21:10
Sviđa mi se smjer u kojem ide MAN-ov dizajn, za razliku od Mercedesa koji je po meni potpuno zastranio (naravno, samo moje mišljenje, no novi Tourismo, Travego i Conecto kao da više nisu od istog proizvođača kao generacija prije)

Ja recimo imam potpuno
suprotno misljenje.

lussin

Bože moj, da imamo isto mišljenje, forum ne bi imao smisla  :)

Shole

O tehničkim karakteristikama možemo raspravljat, al o dizajnu nema nikakvog smisla. Dizajn je nešto što je subjektivno. Nekome se sviđa, nekome ne.

421

#313
Iz kuta gledanja vozača, potpuni fijasko radnog prostora.
Spartanski uređen, bez mogućnosti odlaganja stvarčica (boca vode, naočale, osobne stvari-torba itd).
Komandi na volanu i dalje nema, kaotični raspored prekidača koji nije grupiran po namjeni, nova instrument tabla na kojoj jedino pohvaljujem položaj digitalnog tahografa i komande grijanja, ali ona nije niti VDV niti "stara" s modela 2009-2017.
Prekidači su isti kao i na ZG Cityju G, s kontra uključivanjem, što je velika manjkavost i usporava rad. Umjesto "manje je više" vrijedi ona "više je manje" čitaj prekidača i njihovih mogućnosti korištenja. Neshvatljivo mi je da još uvijek koriste polužicu stanične kočnice koja je u upotrebi od osamdesetih godina i šaka je u oko na (naj)novijoj armaturi vozača.
Pohvalno je korištenje LED svjetala, naročito onih u glavnim svjetlima. MAN i dalje slijedi svoj konzervativni put odličnih motora i manjka senzibiliteta za vozača.
MB i  konkurencija tu je daleko više odmakla.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Izvor: yt BUS TV
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza