PREDSTAVLJANJE

Autor Tomek, Travanj 22, 2010, 18:53:15

conecto

Iznad putnika su svjetla s ledicama, ali ovi pretinci iznad su malo premali jer su (po boku) prekratki

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Ima 2 monitora, jedan ovaj naprijed i još jedan preklopni na sredini

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Za kolege, radno mjesto vozača...

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Ovaj zubakovac se nije micao od volana kao da će netko prototipu dijete napravit i tako ga umnožit prije vremena. Ovako sa strane - radio i ovo ostalo mi se čini prenisko, ne sviđa mi se ni roleta na šajbi u jednom komadu jer kad je spustiš ne vidiš desni retrovizor, ali barem su komande vrata s desne strane za razliku od Irizara dok je većina prekidača lijevo kao i kod njega. Instrumenti su stariji tip Scanie što govori da je šasija nabavljena prije par godina (u početku razvoja) pa tu treba očekivati promjene kod budućih.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Evo i malo prepisivanja tehničkih podataka za AZ Crobus C 121:

dug je 12,35 m, širok 2,55 m, visok 3,612 m s klimom, razmak osovina 6,15 m, težak 13,7 tona, 49 ili 51 sjedala, motor Scania 9,3 litre, 360 ili 400 KS, automatizirani mjenjač 8 brzina, rezervoar 310 litara

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Inače zubakovac sa slike kaže da već sutra busevi idu na cestu ma što to značilo jer ja ga nisam baš najbolje shvatio (idu u firme ili nešto slično?)

Za sad radi prototipna radionica koja bi ova godine trebala napraviti 10-15 komada, a prava serijska proizvodnja da kreće iduće godine.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

#21
Rezervoar mu je jako jako mali...

EDIT-- a izgled neki mix po meni Marbusa i Irisbus Magelysa
Sve u svemu nije loše, ali prodaju će jako diktirati cijena jer na tržište stiže Scania Touring koja je i najopasniji protivnik Crobusa. Nadam se i da će završna obrada biti na nivou, jer budimo realni nijedan bus ikad rađen u Hrvatskoj nije imao završnu obradu kako spada, uvijek je bilo malo previše šlamperaja i kod Eurobusa i kod Dubrava.

Shole

#22
Ko na Virgin Cosworthu  :P

Osobno mi se ne sviđa ni taj manji motor i automatik mjenjač.  Pitanje je i kakav je mjenjač.  Dal ipak preskače brzine ili vrti svaki put sve od 1. do 8.   Možda se s vremenom pojavi i jači motor i drugačiji mjenjači u ponudi




BTW, kolega CONECTO vrlo lijepa reportažica.  Slike su OK, s obzirom na uvjete, bitno da smo vidili ono što nas zanima.

conecto

#23
Mjenjač je automatizirani Scania Opticruise (dakle ne automatski na ulje kao kod gradskih) s 8 brzina koji se radi za buseve. On ne preskače baš previše, ali kreće u drugoj ili trećoj ovisno o opterećenju.
Vjeruj, kolega, što se tiče Scanijine šasije tu ne treba sumnjati, o nadogradnji se može raspravljati...

BTW, moglo se tamo još lijepo jest i pit, ali ja sam požurio doma da svima Vama ovo stavim ovdje. A onda me pretekne večernjak sa slikama s CD-a >:(
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#24
Citat: Tomek  u Travanj 22, 2010, 23:05:07
Rezervoar mu je jako jako mali...

EDIT-- a izgled neki mix po meni Marbusa i Irisbus Magelysa
Sve u svemu nije loše, ali prodaju će jako diktirati cijena jer na tržište stiže Scania Touring koja je i najopasniji protivnik Crobusa. Nadam se i da će završna obrada biti na nivou, jer budimo realni nijedan bus ikad rađen u Hrvatskoj nije imao završnu obradu kako spada, uvijek je bilo malo previše šlamperaja i kod Eurobusa i kod Dubrava.

Za cijenu sam probao pitat - nula bodova! Kad bih je znao dao bih i ja svoj sud. Ali sam isto tako spomenuo tipu Scaniu Touring, on tvrdi da ju je vozio i da u njoj sve klepeće, kao i da je buka dosta velika u vožnji (ja stvarno ne znam), pa ovako između redaka zaključujem da bi ovaj bio tu negdje po cijeni (očito ne ispod) a da žele igrati baš na bolju kvalitetu. Ili drugačije rečeno - Crobus ne želi biti jeftini kineski autobus, ali ni skupi zapadni. Ne znam, vidjet ćemo...

Također mi se čini da oni žele tražiti rupu na tržištu pa bi ovaj Crobus probao biti negdje između turističkih hochdeckera i međugradskih autobusa (barem sam ja tako shvatio njihov stav)

Ja im u svakom slučaju želim sreću jer ipak nama treba nešto ovako, teška su ovo vremena za započeti nešto slično...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

98989

#25
Citat: conecto  u Travanj 22, 2010, 22:54:42
Evo i malo prepisivanja tehničkih podataka za AZ Crobus C 121:

dug je 12,35 m, širok 2,55 m, visok 3,612 m s klimom, razmak osovina 6,15 m, težak 13,7 tona, 49 ili 51 sjedala, motor Scania 9,3 litre, 360 ili 400 KS, automatizirani mjenjač 8 brzina, rezervoar 310 litara



motor je egr e5 9.3 L 5cilindri 320ks 1600nm postoji još jača verzija s 360ks i 1600nm osoivna kruta

edit: jedino sad ako će nudit i dc13 motore

( 400ks 2100nm 440ks 2300nm i 480ks 2500nm )

conecto

Oni su službeno rekli da postoje verzije 360 ili 400 KS, sad ja stvarno ne znam...
Možda je i u tome ključ dileme oko oznaka pa je slabija verzija C 120, a jača C 121 ???
A mali rezervoar? Ovaj bi bus vjerojatno trebao imao potrošnju ispod 30 l/100 km, pa bi s 310 litara trebao prijeći oko 1000 km.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

busman

Citat: conecto  u Travanj 23, 2010, 08:25:43
Oni su službeno rekli da postoje verzije 360 ili 400 KS, sad ja stvarno ne znam...
Možda je i u tome ključ dileme oko oznaka pa je slabija verzija C 120, a jača C 121 ???


C121 je autobus koji se proizvodi i koji se nudi tržištu, dolazi s 9-litarskim 360 KS ili 13-litarskim motorom 400 KS (Euro 5, EEV).
C120 je oznaka prototipa koji su sinoć predstavljeni i koji su u nekolicini stvari različiti od pripremljenog serijskog proizvoda C121.

ist

Danas je u Večernjem listu na stranici 5 tekst o prezentaciji autobusa

St!pe

Ja sam osobno jako razočaran.Dizajn je 0 bodova,da na njemu nepiše CROBUS reka bi da je neki Kinez.Prenizak mi je nekako,prekockast,instrument tabla mi je u bedu,zadnja vrata mi nisu jasna....Uglavnom meni je ovo loše.Izgleda mi kao da su ga na brzinu sklepali.
Ako izgleda predobro da bi bilo istinito vjerovatno vam se pričinja.