Punjenje linija (2)

Autor 5AR, Ožujak 31, 2010, 20:45:20

MAKI

neeeeeeeeeeeeeee zasto 496 pa on je super zasto ce njega

dobro dobro pa cemo opet gledat obavijesti tipa
597 na 1a,564 na 2 itd.  >:( >:( >:(
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Shole

Dobro dok je takvih obavijesti, ali nastave li se rashodi ovim tempom (570, 446....)  a ne dođe ništa novo (barem minibusi) mogli bi čitat i obavijesti tipa: na 1B danas NIŠTA,  na liniji 2 osam  autobusa umjesto 10.............

mivano

Citat: Shole  u Travanj 08, 2010, 12:51:12
Dobro dok je takvih obavijesti, ali nastave li se rashodi ovim tempom (570, 446....)  a ne dođe ništa novo (barem minibusi) mogli bi čitat i obavijesti tipa: na 1B danas NIŠTA,  na liniji 2 osam  autobusa umjesto 10.............
kupit će se nešto...mislim da taje nešto ili bar smjeraju...možda nešto polovno  ???

Shole


mivano

Citat: Shole  u Travanj 08, 2010, 13:07:05
Čime će se kupit ?
Kakav je to grad koji nije u stanju kupit autobus ???

Dakle, imat ćemo najcrnji scenarij: bankrot države, bankrot grada, bankrot Autotroleja ???
i onda će doć privatnik koji će nabit cijene ( čitaj Autotrans, ne znam ko bi drugi mog'o )

Shole

Pa di ti čovječe živiš ?  Zar ne vidiš da je sve u banani.  Plaća je išla dole, stislo na sve strane, Grad nema para a ti tu ulijećeš sa komentarom  "kakav je to grad koji nije u stanju kupit autobuse".  Oprosti, ali ja ću se radije vozit (i vozit ih ) u SG220 nego da ko Zagreb i Bandić kupujemo buseve na leasing koji je 3. put skuplji od klasičnog kredita.  Doć će valjda neko bolje vrijeme, a do tad se treba snalazit s ovime što imamo, a ne ulazit u sulude investicije.  Zato sam i spomenuo da je čudno što je na listi za otpis 5 zglobih autobusa.  Da, stari su, imaju neki i 30 godina, al barem se ne kvare i jednostavni su za održavat. Kad bude bolja situacija onda nek se kupi 20 Citara da zamjene sve neautomatike

mivano

Citat: Shole  u Travanj 08, 2010, 13:23:32
Pa di ti čovječe živiš ?  Zar ne vidiš da je sve u banani.  Plaća je išla dole, stislo na sve strane, Grad nema para a ti tu ulijećeš sa komentarom  "kakav je to grad koji nije u stanju kupit autobuse".  Oprosti, ali ja ću se radije vozit (i vozit ih ) u SG220 nego da ko Zagreb i Bandić kupujemo buseve na leasing koji je 3. put skuplji od klasičnog kredita.  Doć će valjda neko bolje vrijeme, a do tad se treba snalazit s ovime što imamo, a ne ulazit u sulude investicije.  Zato sam i spomenuo da je čudno što je na listi za otpis 5 zglobih autobusa.  Da, stari su, imaju neki i 30 godina, al barem se ne kvare i jednostavni su za održavat. Kad bude bolja situacija onda nek se kupi 20 Citara da zamjene sve neautomatike
Ma svjestan sam toga, ali nije mi jasno zašto će onda otpisivat ?
da ne duljim, prije se radilo pametnije ( ali to je bilo drugo vrijeme ) - svake godine se nešto kupovalo - mislim na 70-e i 80-te
a između '97 i '05 se nije ništa kupilo, a niko ne zna zašto
ali i o tom smo raspravljali  :(

shef

611, 612, 651, 667, 668, 592 nazad u grad a bar neke njihove vožnje (14, 10A...) krpat sa solo za prvu ruku. Ako 10-ka može bez monotrala, može bogme i 14-ica. Ali rješenje vidim u potpuno novom voznom redu za sve prigradske linije.
Mislim, koja je potreba da recimo u 15:20 idu jedan za drugim u istu minutu 10, 27 i 29? Gledam jučer, u svakom od njih 10 ljudi...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

MAKI

#38
Evo novih izleta

600 na 1A
468 na 1A

EDIT: jos vidjen i 589 na 4
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

NP-549

#39
Da Shefe, moram se složit s tobom.  Pod ovim smanjenjem ne podrazumjeva se nužno i smanjenje broja polazaka nego njihovo bolje preslagivanje.  Uzeo si za primjer 10/27/29.  Jedino si izabrao loše vrijeme jer trenutno nema škole, dosta ljudi je na godišnjem tako da to nije mjerodavno.  U normalnim uvjetima 29 je uvijek puna na svim svojim polascima, 27 nikad više od 20 ljudi, a 10 ionako ide drugom trasom u smjeru Šoića, a natrag istom ko 27/29.  Te 3 linije idu zajedno zato što 27/29 uglavnom ne kupe putnike za Kostrenu u "A" smjeru,  a te dvije idu istovremeno zato što se općine Bakar i Kraljevica nemogu dogovorit neke stvari.  27 nikad nema više od 10-20 ljudi osim kad ide skroz do Hreljina i onda je pun, a samo do Bakra  je izmišljena linija jer je Bakar ostao bez linije nakon što su Kraljevičani zahtjevali da njihov bus ide magistralom.  Nisu to zahtjevali toliko zbog gužvi nego zbog idiotskog voznog reda koji je 15 minuta KRALJEVICA-BAKAR, (neke vožnje i 20 min) a 10 je više nego dovoljno.  I onda se moramo vuć magistralom ko krepane mačke i radit kolonu da nebi Bakar prošli prerano (u smjeru Rijeke), a druga opcija ti je krenut 10 minuta kasnije sa Ožlaka, Kraljevicu proć 5 kasnije i normalno vozit, ali onda non stop njurgaju da kasnimo na vrijeme polaska u Kraljevici (kad je ružno vrijeme).  Sad kad je 29 uglavnom direktno bez Bakra onda više nemaš prolaznog vremena poslije Kraljevice i dođeš do Fiumare za 25 minuta, a onako ti treba oko 40.  Zato je i velik broj putnika iz Kraljevice prešao na Autotrans iako je kud i kamo skuplji (1 smjer 29 kuna, a naša povratna 30).
Rješenje je vrlo jednostavno.  Mogu čak ukinut onakvu 27-icu i sve 29-ke stavit kroz Bakar, ali da vozi normalno (10 minuta Kralj.-Bakar) i da ne staje po Kostreni jer ovako moramo kupit sve putnike. Desi ti se da nemožeš vrata zatvorit koliko ih se nagura i onda te kod Plodina pretekne prazan monotral  linije 10.  Oni naravno znaju da idemo mi iz Kraljevice pa kreću par minuta kasnije i voze 30 na sat od Šoića do Kampa i onda kad im ti pobereš sve putnike onda ti se pojavi.  I tako iz dana u dan, i tjedna u tjedan.... i nikome ništa.

tramvajac 92

Moram primjetiti da je i u Zagrebu slična situacija: na linijama 114 i 115, koje imaju pola trase zajedničko, obje imaju polazak u 16:09.  Redovito se događa da vozači na liniji 114 čekaju da onaj sa 115 ode u stanicu i pokupi skoro sve putnike i tako uzduž zajedničke trase. I događa se to, pošto na obje linije voze Citari sa senzorima na vratima, da 115 ne može sa stanice krenuti po minutu-dvije, jer se putnici neće maknuti, a kolega sa 114 stoji sa 30-ak putnika iza njega i čeka da 115 krene. E pa ja se pitam jel moguće isto presložiti vozni red da 114 sa polascima svakih 20 i 115 sa polascima svakih 12-15 minuta uskladiti da se ne događa tako nešto.

A to da bi trebalo promjeniti vozne redove da na nešto sliče to se slažem

Forumaše u uprave JGP-a!

NP-549

Da, s tim da je ovdje još riječ o tome da su kod vas slične linije i isti autobusi, a kod nas linija 10 ima 8 kilometara i vozi ju zglobni, a linija 29 ima 40 km u jednom smjeru.  I sad ovi jadnici koji se voze sat vremena mora još kupit putem i ove koji se voze 10 minuta jer nema njihovog busa.  Naravno ako ne staneš na stanici pa ih pokupi 10-ka za minutu ili manje svejedno odma zovu i prijavljuju kako 29 nije stao i kako su zakasnili na posao.  

tramvajac 92


MAKI

Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Lion

584 na 3a, mislim da je to prvi njegov izlet na ovu liniju. Pretpostavljam da ce na njoj bit cijeli tjedan.

Također, samo da kazem, mislim da necu viđati tako često connecto na 3a, mozda jedino vikendom, ocito da im je problem okrenuti kod dvorane na Zametu (bar ja nisam vidio da ga je itko tamo okrenuo ???), ali o tome je bilo vec rasprave.  :P
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!