J O B - humanitarna udruga

Autor Portos, Veljača 22, 2009, 11:12:18

Portos

Humanitarna neprofitna udruga za osmišljavanje
života osobama s invaliditetom
Nart Savski, Zagrebačka 2
tel. 091/1313-131
www.inet.hr/job







Lovac_na_pruge i ja posjetili smo vlč. Dragutina Goričaneca u kampu "Getsemani" u Nartskom Jalševcu početkom Veljače.
Povod posjetu bio je upoznavanje sa Velečasnim, sa udrugom koje je predsjednik, da pogledamo i slikamo vozni park udruge te da vidimo kako možemo pomoći udruzi.
Udruga je osnovana 1999g. svrha joj je pomoć invalidnim osobama i omogućavanje aktivnog sudjelovanja u aktivnostima župne zajednice najčešće kroz hodoćašća koja se vrže prijevozom u specijalnim autobusima koja 3 komada posjeduje.
Sva 3 autobusa, jedina u ovom dijelu Europe, prilagođena su prijevozu invalidnih osoba, te osim sjedala posjeduju krevete, mjesta za osobe sa invalidskim kolicima, podiznu platformu, kuhinju, WC prilagođen invalidima.
Nakon razgledavanja autobusa proveli smo ugodnu večer u prostorijama udruge koje je udruzi ustupila Zagrebačka nadbiskupija.
Tokom večeri pitao sam Vlč. Drageca, koji je i sam vozač autobusa otkud mu D kategorija: Kao mladi župnik bio je raspoređen u Ozaljsku župu. Župljani su slabo dolazili na mise jer nisu imali prijevoz. Dragec je svojom ušteđevinom kupio minibus i položio za D kategoriju te svako jutro dolazio po župljane vozio ih na misu i vraćao doma sa mise.
Upravo on je glavni vozač udruge, kaže da obožava voziti zglobni autobus ulicama Rima, osobno vozi autobus iz Hrvatske do Lourdesa.

Najstariji bus Merceses





Nešto noviji zglobnjak VAN HOOL sa Iveco motorom











Najnovija Bova obnovljena u TŽV "Gredelj"









Dragecovo prometalo







Mobilno raspelo udruge





Par slika iz časopisa udruge







gornja slika prostori udruge u Nardskom Jalševcu



Za kraj:

Udruga "JOB"
Ozaljska 93
10100 ZAGREB

ILI

Kamp "Getsemani"
Zagrebačka 2
Nartski Jalševec
10370 DUGO SELO

Mob: 091 1313 131 - tajnica
Mob: 09 13 13 13 13 - Vlč. Dragutin Goričanec

Tel/Fax 01 2760 212; 01 3639 989

www.inet.hr/job
hum.udruga.job@inet.hr

Žiro račun: 2360000-1101458858

Lovac_na_pruge i ja već radimo na tome da udruzi nabavimo opremu za autobuse, ukoliko vi mislite da na bilo koji način možete pomoći, svaka pomoć je dobrodošla.

Za početak možda bi na naslovnici ove stranice trebali stajati podaci i linkovi o udruzi.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Nitko nije komentirao pa ću ja  :) Stvarno super reportaža Portos, oduševljen sam ovom temom. Jesi li možda rekao svečeniku za naš forum, ako ga zanimaju autobusi možda bi se i priključio! Inače zglobni Van Hool im trenutno nije registriran pa se nadam da to ne znači njegov kraj. Uglavnom stvarno super, nego kako se dođe do tog mjesta?

Portos

Citat: Tomek  u Veljača 23, 2009, 19:29:18
Nitko nije komentirao pa ću ja  :) Stvarno super reportaža Portos, oduševljen sam ovom temom. Jesi li možda rekao svečeniku za naš forum, ako ga zanimaju autobusi možda bi se i priključio! Inače zglobni Van Hool im trenutno nije registriran pa se nadam da to ne znači njegov kraj. Uglavnom stvarno super, nego kako se dođe do tog mjesta?
Hvala na komentaru. Svećenika Drageca sam registrirao na forum (JOB) i vjerovatno je već pogledao ovu temu. Do Narta se dođe sestom uz Savu iz Ivanje Reke ili sa autoceste ZG-Lipovac siđeš na prvom (novom) izlazu Rugvica i vratiš se malo cestom prema Ivanjoj Reci. Kamp je iza župne crkve u Nartu Jalševačkom.
Sva tri busa su registrirana ali sa 2 starija ne može se ići u EU. Ove godine trebao bi biti kupljen i četvrti bus.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

Stvarno pohvalan rad :), i dobra tema, napokon je netko i ovdje na forumu objasnio i ta velika plava čuda koja su nam prošlih godina stalno bila ??? .

Pa, koliko znam, to je jako blizu Ivanjoj Reki...

Tomek

Danas ova mrcina na sitnom popravku kod Herc toursa



Inače, nabavili su Van Hool Eos, ali još nije registriran.

Majstor

Za promjenu crvene je boje i čeka rješenje porezne uprave o oslobođenju poreza
Samo mi sudite pošteno !

Tomek

Nije Jumbocruiser, ali isto je atraktivan :) -- Van Hool zglobnjak





Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

mate


Tomek


COVIK

Baš me zanima zašto svi imaju 1313 na tablicama?
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

tomekk

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

5AR


Tomek

Bova Futura danas ulovljena na liniji Merag - Valbiska, pohvaljujem vozača koji na Krku čim je bila prilika za prestizanje dao žmigavac da ga se obiđe i da ne stvara kolonu