Gradski prijevoz u Beču

Autor Paško, Rujan 11, 2011, 13:52:22

Paško

Par slika autobusa koji vrše gradski prijevoz u Beču. Autor jedan moj prijatelj. Mislio sam da za WL već postoji tema, ali očito ne.

G&S Lion's Cityji:
8436

8450

Neki čudan VW minibus, 8360

I makete:
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tramvajac 92


actros

Na širem Bečkom području trenutno vozi 140 autobusnih linija. Na oko pola njih koncesiju ima gradsko poduzeče Wiener Linien, dok na ostatak linija koncesiju imaju 7 privatnih poduzeča (Dr.Richard, Blaguss, Gschwindl, itd...)

Zanimljivo je da svi autobusi Wiener Linien-na voze ili na plin ili na struju, dok privatnici voze večinom na diesel.

Gräf & Stift / MAN






MAN


Rampini / Siemens



Zanimljivo da ovaj bus na krovu ima trole, pa osim na baterije, može voziti i kao trolejbus, ili pak preko njih može puniti baterije bilo gdje u gradu spajanjem na tramvajsku mrežu  thumbs

actros

Mercedes-Benz
-Citaro I


-Citaro I Facelift




Citaro II  (Euro 6)







actros

malo o-0 ali samo malo  ;)

Unvi / MAN    kao sightseeing-bus:


te autobusi u službi shopping centra G3 - Gerasdorf:









STIB

#5
Citat: actros  u Siječanj 03, 2014, 14:50:27

http://i1315.photobucket.com/albums/t585/mrActros/301220132817800x517_zps0172e92e.jpg
Zanimljivo da ovaj bus na krovu ima trole, pa osim na baterije, može voziti i kao trolejbus, ili pak preko njih može puniti baterije bilo gdje u gradu spajanjem na tramvajsku mrežu 
Ovo nije sasvim točno.
Trole na krovu služe samo za punjenje baterija u busu (i to samo za vrijeme stajanja na terminalima!).
Procedura punjenja je takva da bus koji dolazi na terminal podigne trole i priključi se na struju, zaključava se, a vozač prelazi u bus koji je do tada stajao na terminalu i s njim vozi slijedeći krug.

EDIT:
Opširniji tekst (na njemačkom): http://wien.orf.at/news/stories/2549394/
(negdje sam vidio i detaljniji opis procedure napajanja -sa slikama- ali sad ne mogu naći)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

citaro

Od danas (7.1.) 23 su novih Citara Euro 6 u prometu na linijama 7A i 35A. Do kraja godine stići će još 57 buseva ovog tipa:


(Autor fotografije: Johannes Zinner)

Paško

Beč, 25. kolovoza:
Jedan od novih Citara iz prošlog posta kojem nisam uhvatio garažni broj skreće kod Schönbrunna:



Još jedan Citaro u samom centru Beča, #8741:



Jedan koji nije autobus, ali slika ne škodi. #688:



MAN NL 273 Lion's City #8435:




Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#8
Rampini / Siemens #8307:







A srce mi je zaigralo kad sam naišao na poznato ime splitskim ljubiteljima autobusa - Gräf & Stift. 2001. preuzeo ih je MAN, a od tada se i karoserije njihovih autobusa ne razlikuju od standardnih MAN-ovih modela. Ne znam proizvode li još autobuse. Onaj iz prvog posta i ova dva Lion's Cityja NL 273 dio su serije od 60 komada proizvedene 2005. godine.

#8438:





#8426:



Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

citaro


markost

U Beču sta sam danas vidija samo Citari C2 i zglobni i solo. Jedino ovi turisticki MANovi.

citaro


markost

E baš tom rutom sam i ja jučer prolazija jer boravim tu u blizini. Koje li slučajnosti..  byeg

markost


markost

... a tu su i novi cityi.