Linije - razno 2018.

Autor 405GN2, Siječanj 02, 2018, 16:56:04

MB FAN

@MTB, ako već koristiš 216/276 onda bi trebao znati da u 16:25 ide, a ne u 16:20.
16:15 - 216/1 kreće iz Dumovca kod vatrogasnog doma je u 16:21, a 216/2 kreće u 16:25 i kod vatrogasnog doma je u 16:26 samo 5 minuta poslije, no do Heinzlove se već nekoliko puta izmjene malo bude prvi 216, malo 276, poslije Heinzlove 216 skoro prazan juri za Kv. Trg dok 276 sa putnicima iz Dumovca mora stajati na skoro svakoj stanici kao i 237, poslije se čak zna priključiti 215 tako da 216/2 koji polazi u 17:05 s Kv. Trga dođe već oko 16:55, a 216/1 koji polazi u 16:50 dolazi oko 16:58, zna ga ponekad 216/2 zeznuti pa prije njega ode na ulaz putnika.
Jednom su čak obojca krenuli u 17:05, pa se na svakoj stanici prestižu, a da bude još sve to gore kako 216/1 kasni s polaskom u 16:50 ne stigne na vrijeme u Dumovec na polazak u 17:30 koje ima 30 minuta v.r. do Kv. Trga, pa smjenu pusti u 18:10 umjesto 18:00

smogovci.bbb2

Tramvajski promet redovit na svim linijama. Autobusna linija 127 (Črnomerec – Mikulići) vozi skraćeno do ulice Miroslava VaupotićaOdstupanja su moguća na autobusnim linijama:
212 (Dubec - Sesvete)
215 (Kvaternikov trg - Trnava)
220 (Glavni kolodvor - Dugave)
221 (Glavni kolodvor - Travno)
226 (Kaptol - Remete - Svetice)
230 (Dubrava - Granešinski Novaki)
231 (Borongaj - Dubec)
Zadnja izmjena 06.03.2018. 08:57
Mislim stvarno, već reducirane 220, 221 i oni ih onda još reduciraju. Najbolje neka ih ukinu skroz
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Volzhanin

Koliko sam jučer uspio primijetiti na liniji 215 su vozila samo tri autobusa. Kaos i sramota da ti od Trnave do Kv. trga treba sat vremena a po rasporedu svakih 10min bus...

leonardo123

Tramvajski promet redovit je na svim linijama, a odstupanja od reda vožnje moguća su na autobusnim linijama 142 (Vrapčanska aleja - Jačkovina), 143 (Vrapčanska aleja - Orešje), 217 (Kvaternikov trg - Petruševečko naselje) i 268 (Glavni kolodvor - Velika Gorica). U primjeni je subotnji red vožnje.
sada.zgh.hr

Ne razumijem.  umnik2

822DoDo

Linija 274 od subote navečer vozi skraćeno do Drenčeca. Od jutros 273 iz Lužana dolazi do Glavničice po putnike.
Das Beste oder nichts. MB

STIB

Danas popodne (opet) nije bilo drugog busa na liniji 232.
Ljudi idu u posjete u bolnicu Dubrava i čekaju po 25 minuta na hladnoći (doduše bilo je i sunčano).
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

MAN truck bus

#171
234 ponovo voze vozači iz APD!

P.S. Koji najčešće tip busa disponiraju na 124 subotom?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Ovo je sve više debilno, stvari funkcioniraju kao svađa tko od pogona može zaštititi bolje svoje interese a ne kao sustav gdje s vrha netko treba trajno i održivo preraspodijeliti odgovornosti radnim jedinicama.
A za Dubravu stvari funkcioniraju gore nego tijekom rata nego sad kad Grad opet ima navodno stabilne financije i gospodarstvo kako-tako raste.
Dok u APP realno nema potrebe za mnogim voznim redovima prijepodne i navečer, a i bez 4. ili 6. voznog reda na nekim linijama bi se preživjelo barem popodne, ili linija 120 koja godinama nije vozila skoro uopće ali sad kruži prazna skoro po redovitom rasporedu, i to kažem kao netko sa zapada ali zaista ne znam gdje je recimo velika potreba kod mene za 126 i 127 svakih 20 minuta od 9 do 14 i od 21 do 00 umjesto da tada voze zajedno svakih 25 minuta s 3 busa i eto već tu vozač više a za putnike razlika minimalna, netko u ovom rastrošnom sustavu možda može reći da koga briga za to ali jedan po jedan vozač i možemo dobiti održivu sliku umjesto raspada "rezerviranog" za istok grada.

Robert

#173
Nažalost nije prvi put da se događaju ovakve stvari:
23.03.2018. Gbr 23, linija 128, polazak u 21.20. Vozač kreće minutu prije tj prije signala. Zatvara vrata, dolazi osoba trčeći i kuca na vrata. Vozač ju samo pogleda i krene. Kad je krenuo nakon nekoliko metara čuo se signal i na validatoru je prebacilo na 21.20. Nisam pobornik ovakvih postova ali ovo zbilja spada u kućni odgoj. Čovijek je došao na vrijeme i sad je osuđen čekati još 20 minuta. Prestrašno, a tko je bio vozač lako se provjeri. Bez obzira na opseg i težinu posla koji vozači obavljaju,ovo ponašanje sigurno ne odobravam.

GT-R

Iz koje garaze voze busevi kada su vozaci iz APP na 234? Prepostavljam APP jer ujutro i navecer voze buseve iz garaze/u garazu koji pripadaju vozacevoj garazi.

MAN truck bus

#175
Dok je 234 bila po APPom, vozili su vozači iz APPa, ujutro izlazili iz APPa i navečer se vraćali u APP. Vidio sam na željeznice.net da je netko napisao da je jedan dan bio MAN 156 na 234. Od ponedjeljka ponovo vozi APD, možda će jedino tamo voziti i APPova 3 MBa ako se ne vrate u APP.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Citat: Ivan  u Ožujak 23, 2018, 14:57:24
Ovo je sve više debilno, stvari funkcioniraju kao svađa tko od pogona može zaštititi bolje svoje interese a ne kao sustav gdje s vrha netko treba trajno i održivo preraspodijeliti odgovornosti radnim jedinicama.
A za Dubravu stvari funkcioniraju gore nego tijekom rata nego sad kad Grad opet ima navodno stabilne financije i gospodarstvo kako-tako raste.
Dok u APP realno nema potrebe za mnogim voznim redovima prijepodne i navečer, a i bez 4. ili 6. voznog reda na nekim linijama bi se preživjelo barem popodne, ili linija 120 koja godinama nije vozila skoro uopće ali sad kruži prazna skoro po redovitom rasporedu, i to kažem kao netko sa zapada ali zaista ne znam gdje je recimo velika potreba kod mene za 126 i 127 svakih 20 minuta od 9 do 14 i od 21 do 00 umjesto da tada voze zajedno svakih 25 minuta s 3 busa i eto već tu vozač više a za putnike razlika minimalna, netko u ovom rastrošnom sustavu možda može reći da koga briga za to ali jedan po jedan vozač i možemo dobiti održivu sliku umjesto raspada "rezerviranog" za istok grada.
Mogli bi i na 221 subotom kad je u primjeni zimski red vožnje izbaciti 3 VR (vozi do 18) jer je smiješno i žalosno da voze kao i radnim danom (izvan špice) a putnika nema i polaze istovremeno sa 220. Ako već mora onda barem dvokratno i uštedjeli bi jednog vozača. Meni se čini da im je jedini interes da vozači natuku dnevnice (iako im nedostaje vozača)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Citat: smogovci.bbb2  u Ožujak 24, 2018, 07:52:11
Mogli bi i na 221 subotom kad je u primjeni zimski red vožnje izbaciti 3 VR (vozi do 18) jer je smiješno i žalosno da voze kao i radnim danom (izvan špice) a putnika nema i polaze istovremeno sa 220. Ako već mora onda barem dvokratno i uštedjeli bi jednog vozača. Meni se čini da im je jedini interes da vozači natuku dnevnice (iako im nedostaje vozača)
BTW zimski vozni red upravo potiče vožnje za razliku od reduciranog ljetnog kad je manja potreba za prijevozom.
Nakon povratka linije 234 pod okrilje APD, ne pije vodu tvoja tvrdnja o manjku vozača.
A kao vozač ti mogu reći da je dnevnica više puta zanemariva u odnosu na slobodni(e) dan(e).
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

To je sad trenutno da vas ima dovoljno. Što ne znači da će tako biti kad uskoro krenu bolovanja (poradi polj. radova  ;D ). Subotom nema potrebe na 221 za tri autobusa (ako bi i bilo onda samo ujutro i poslijepodne zato dvokratna smjena). Mogu voziti dva isto ko i ljeti sa tim da bi ljeti mogli voziti i solo good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Dvokratna subotom?  Zašto mrziš vozače ZET-a?
A kad se potegne pitanje "velikih" plaća vozača, onda se zaboravlja da je dvokratna podebljana, II smjena također, pa subota...
I mi bismo voljeli biti doma za vikende kao i obični smrtnici.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln