Tipovi autobusa na linijama 2019. (Neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor MAN truck bus, Siječanj 02, 2019, 11:52:43

Citaro04


driverzg27

Citat: leonardo123  u Siječanj 10, 2019, 14:05:07
Zamisli da živiš gore na Badelovom brijegu i da ti treba prijevoz do Sesveta, pritom da si npr.ozlijeđen toliko da ne možeš hodat puno, po kiši, snijegu ili ledu...da li bi onda ušao u to čudo?

ne,leonardo , ne bih nego bih narucio taxi a ne da se vozim u toj kantici :)  thumbs
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

leonardo123

"Kantica" je bazirana na MAN šasiji, ima MANov motor i sasvim je prosječan minibus prvenstveno namjenjen za prijevoz školske djece, a ne da vozi gradske linije na kojima je prava "kantica" uobičajena.

driverzg27

Citat: leonardo123  u Siječanj 13, 2019, 19:34:08
"Kantica" je bazirana na MAN šasiji, ima MANov motor i sasvim je prosječan minibus prvenstveno namjenjen za prijevoz školske djece, a ne da vozi gradske linije na kojima je prava "kantica" uobičajena.

ne znam te detalje a i nisam imao prilike biti u njoj,niti ju voziti,ali ak je tako ok.... cacciamali je meni super on je kao mali autic...sve su to za mene male kantice...al dobro kad se valjda naviknes na njega isto ti dodje,bitno da ne crkne negdje
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

NP-549

Citat: leonardo123  u Siječanj 13, 2019, 19:34:08
"Kantica" je bazirana na MAN šasiji, ima MANov motor i sasvim je prosječan minibus prvenstveno namjenjen za prijevoz školske djece, a ne da vozi gradske linije na kojima je prava "kantica" uobičajena.

MAN motor je sigurno unutra, al nevjerujem da podvozje ima veze s MAN-om. Mislim da je to vlastiti proizvod Marbusa.

Citat: driverzg27  u Siječanj 13, 2019, 19:49:24
ne znam te detalje a i nisam imao prilike biti u njoj,niti ju voziti,ali ak je tako ok.... cacciamali je meni super on je kao mali autic...sve su to za mene male kantice...al dobro kad se valjda naviknes na njega isto ti dodje,bitno da ne crkne negdje

Znaš govoriš protiv busića u kojem nisi nikad ni bio, a kamoli vozio ga, i hvališ smeće od Caccimalija.   Marbusovu završnu obradu neću komentirat, al barem mu je koncept sa motorom odostraga uredu, za razliku od raznih Isuzua i Otoyola te kategorije koji imaju motor pokraj vozača ko FAP Ohrid iz 1959.   Na Cacciamali je nepotrebno trošiti riječi,  to je teretna Iveco Daily šasija koja izbije bubrege svakom putniku koji se vozi 10 minuta u njemu, a o jadnim vozačima da ne govorim. Donekle bi bio podnošljiv za vozit da je iza nakrcat dve palente cementa pa da malo legne, a ne da skače ko koza. 

driverzg27

Citat: NP-549  u Siječanj 13, 2019, 20:19:42
MAN motor je sigurno unutra, al nevjerujem da podvozje ima veze s MAN-om. Mislim da je to vlastiti proizvod Marbusa.

Znaš govoriš protiv busića u kojem nisi nikad ni bio, a kamoli vozio ga, i hvališ smeće od Caccimalija.   Marbusovu završnu obradu neću komentirat, al barem mu je koncept sa motorom odostraga uredu, za razliku od raznih Isuzua i Otoyola te kategorije koji imaju motor pokraj vozača ko FAP Ohrid iz 1959.   Na Cacciamali je nepotrebno trošiti riječi,  to je teretna Iveco Daily šasija koja izbije bubrege svakom putniku koji se vozi 10 minuta u njemu, a o jadnim vozačima da ne govorim. Donekle bi bio podnošljiv za vozit da je iza nakrcat dve palente cementa pa da malo legne, a ne da skače ko koza.

meni ko putniku je cacci super bus,naviknes se s vremenom na tvrdocu, ali super je....no svako ima svoje...recimo mana ne volim jer je isto tvrd,ali mercedesa obozavam ;) 
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

citaro

s vremenom si se navikao na tvrdocu cc, a man-a ne? zanimljivo.

Ivan

Zadnjih dana Crosswayi voze često na 123, najčešće vidim 51.

MAN truck bus

580 na 216/2 I. navrat.  yahoo

P.S. 658 na 216/3
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin

Citat: Ivan  u Siječanj 16, 2019, 09:42:48
Zadnjih dana Crosswayi voze često na 123, najčešće vidim 51.
Dosta ih se da vidit. Jučer, na 135, 137, 123, 131, 119, 130, to ih je 10 sve skupa. 50 ni ne vozi, znači zapravo ih samo 4 nisam vidio jučer, možda su na Savi ili na Britancu, ali mi čudno jer uvijek ovi prvi garažni voze Britanac.

jakov5

Citat: Ivan  u Siječanj 16, 2019, 09:42:48
Zadnjih dana Crosswayi voze često na 123, najčešće vidim 51.
A ja ni jednog nisam uspio potrefit. U ponedjeljak su bili 30 i 307 na 123, jučer ne znam.

Citat: marin  u Siječanj 16, 2019, 11:29:28
Dosta ih se da vidit. Jučer, na 135, 137, 123, 131, 119, 130, to ih je 10 sve skupa. 50 ni ne vozi, znači zapravo ih samo 4 nisam vidio jučer, možda su na Savi ili na Britancu, ali mi čudno jer uvijek ovi prvi garažni voze Britanac.
Prekjučer dva na 119, dva na 124 i dva na 131, na 129 pliner!, na 135 i 137 trovrati Lions Cityi. Na Britancu koliko sam vidio jedini je ustaljen 40 na 101, dok na 138 voze cik cak nekad Lions City, nekad Crossway, ali uglavnom Crossway, dok na 102 uglavnom Cityi.
Zanimljivo je i da su na 118 Cityi svaki dan od ponedjeljka na jednom cjelodnevnom VR-u, u ponedjeljak 306 na 118/3, danas 321 na 118/5.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

šišipa

650 na 268.
Oko 7:33 došao na GK. Ne znam vozni red.

Nisam znao da voze solo autobusi na 268. Otkada je to?

A od adventa sam vidio da ima nedjelja kada su na svim linijama sa GK solo autobusi (osim 268,234 i 281).

Jel to isto postala neka praksa da vikendom voze solo na 220, 221?

MAN truck bus

Po xyz put. Linija 330 11. vozni red u 7:25 ima povratak u garažu kao 268.
U 7:50 330/3 također ima povratak kao 268.
U 7:38 ide 330/2.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Osobno nikad nisam vidio na 220 išta osim zglobnog Mercedesa i kratko zglobnog Citelisa, dok je na forumu bila fotka solo 221.

jakov5

Citat: jakov5  u Siječanj 16, 2019, 16:16:19
Zanimljivo je i da su na 118 Cityi svaki dan od ponedjeljka na jednom cjelodnevnom VR-u, u ponedjeljak 306 na 118/3, danas 321 na 118/5.

A evo nam i dvovratog danas na cjelodnevnom VR-u, 86 na 118/3. Lijepo izglancan perfeto.

Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru