IVECO Crossway LE

Autor MAN truck bus, Kolovoz 28, 2018, 16:51:00

Ivan

#180
Citat: driverzg27  u Studeni 13, 2018, 08:38:26
Crossway na 238....kakva su Vasa misljenja do sad o Crosswayu? Kako s pogleda vozaca tako s pogleda putnika?
Dali Vam je bolji Urban ili Cross?
Urbanway je moderniji i tipični gradski bus za frekventne linije, Crossway LE je tipični LE, vidi se da je malo jeftiniji što se tiče materijala u putničkom prostoru ali je istovremeno i udobniji za drugu vrstu linija, dakle sasvim druga klasa autobusa. Mislim da bi razlika bilo vrlo slična i da je došao MAN LE (da je došao Citaro LE on bi bio sličniji izvornom Citaru ali zato je i nekonkurentno skup za ovu klasu autobusa).

ZET-u treba i jednih i drugih, no zasad može proći još puno LE-a s obzirom da pola linija ide u slabije naseljena predgrađa i prigrad a ZET je u 20 godina osim s malom iznimkom 2004-2006 kupovao isključivo potpuno niskopodne autobuse s puno vrata koji nisu svuda nužni a ponegdje su i gubitak.

Što se tiče samog Crosswaya LE, mislim da je motor jak i ovjes udoban kako je očekivano od Iveca, i još manje škripa od većine primjeraka, a oko ostalog kao putniku teško mi je naći razlog za fascinaciju uređenjem, ali i veću zamjerku osim čudnog nedostatka tipke stop i činjenicu da je ZET naručio verziju s premalo sjedala s obzirom kakve linije trebaju pokrivati (postojeći primjer je trebao biti Conecto a ne Citaro)..
Prostor iza usput pomalo ne kužim, ja sam visok 185 cm pa opet ne znam zašto u zadnjem dijelu nema još jedan red sjedala jer ovo kao da je rađeno za košarkaške momčadi, one praznine su da ispred svakog putnika stane još i veliki kofer a kad naglo zakoči ručka sjedala ispred je predaleko i čovjek pomalo poleti.  ;D

tramvajac 92

Točno to, još 4 sjedala ne bi uzela komfor, a mogli bi imati 4 putnika manje koji stoje u gornjem dijelu.

Shole

Bacite malo pogled šta ima po podu, da li su možda nekakvi otvori koji moraju bit dostupni ili poklopci jastuka pa je raspored slagan po tome.

smogovci.bbb2

A ne smeta vam da je između vrata nagurano 5 sjedala dok vam smeta ovaj komfor odotraga big_boss
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Ne kužim tu ZET-ovu filozofiju. Umjesto da ih sve disponiraju za Brezovicu i Sesvete oni voze po Gradu buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

CONECTO430

A gdje misliš stavit 30 autobusa? Iz Sesveta jedino mogu na 277 i 278, možda na 282 i to su 3 autobusa. U APD su stavljeni na linijama gdje je sasvim solidan, a to su linije 225, 228, 229, 261, 262, 263, 264, 267, 270, 272, 273, 274, 277 i 278 (ponegdje su na dva vozna reda, a na 277 i 278 nisu česti kao na ostalim linijama). Znači sve osim 225, 228 i 229 nisu previše u gradu, samo Dubec, Sesvete gdje je opterečenije i onda svatko na svoju stranu do odredišta.
Na 132 mi se čini kao da bi bilo premalo mjesta, jer često putujem sa 132 u polascima oko 14h i MAN NL 313 je prepunjen.
Idem samo jednu stanicu :D

Ivan

#186
Ti tjeraš mak na konac iz zaj..ancije ili stvarno ne kužiš? Daj probaj shvatit kontekst jer nije komplicirano. Očito je poruka bila općenito za prigradski dio Grada Zagreba, dakle g.č.Brezovica i šire područje g.č.Sesvete, a ne doslovno za terminal Sesvete i jedinu liniju na kojoj službeno piše Brezovica (a od svih linija u g.č. Brezovica zapravo najmanje vozi kroz nju).

Mislim da su na gradskim linijama na zapadu na kojima sad voze u redu, samo bilo bi logičnije da prvo voze 16x a da autobusi s više vrata voze kratku liniju kao 135 ako ih ima viška, no očito je uobičajeno da novi bus ne smije na 16x makar bio visokopodni kao svojevremeno SL283, malo tupava taktika ali nisu ni loši, i ovo pokazuje da LE-i funkcioniraju i tu i da ih može biti puno više, i da su linije kojima stvarno treba potpuno gradski solo bus s 3 vrata zapravo manjina.

Ivan

Citat: Shole  u Studeni 15, 2018, 19:11:20
Bacite malo pogled šta ima po podu, da li su možda nekakvi otvori koji moraju bit dostupni ili poklopci jastuka pa je raspored slagan po tome.
Nema, poklopci su samo po sredini.

Citat: smogovci.bbb2  u Studeni 15, 2018, 19:51:36
A ne smeta vam da je između vrata nagurano 5 sjedala dok vam smeta ovaj komfor odotraga big_boss
Pa nije baš neka gužva tamo, između vrata je dosta velik razmak i tih 5 sjedala je na sasvim normalnom razmaku.

smogovci.bbb2

APP treba staviti LE na 159, 160, 161, 162, 163, 164, 169
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Može i 168, bez pol frke. Inače, skinuli su LE sa 113, vozi Citelis 12.

marin

#190
49 i 50 izgleda još uvijek nema u prometu. Možda je stvarno istina da neće palit. Čuo sam tako i da se ne zna zašto  ??? sad kako je, ne znam. Jel ih netko primjetio?

Westin

46 je danas vozio tenisače od Plesa do Trga bana Jelačića ( i još ih vjerovatno vozi )

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

garfield

Jedan pravopisni biser na krovnim poklopcima u 406 - "Izlaz za slučaju nužde"

Usput, displej unutra još uvijek ne prikazuje naša slova s kvačicama, nego umjesto njih ü, ß i sl. ili čak izostavi slovo, pa npr. umjesto Čulinečka piše Ulineßka ili umjesto Božić piše Boiü.

tramvajac 92

Je, to je problem u fontu, nemaju svi busevi isti font iz nekog razloga