ZET-ova Crna kronika (2)

Autor Shole, Rujan 01, 2014, 15:17:05

STIB

Osobno vozilo ima VT registraciju - očito nije poznavao/la cestu.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

conecto

Ne kužim previše točno šta je kolega ovdje izbjegavao, a još manje što je izbjegao
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

GT-R

Citat: STIB  u Travanj 27, 2015, 14:33:40
Osobno vozilo ima VT registraciju - očito nije poznavao/la cestu.

To sto nepoznaje cestu nije opravdanje, znak trokut valjda poznaje sto znaci.
A i kada se prilazi raskrizju jasno se vide vozila na glavnoj cesti tako da nije mogla ne vidjeti autobus.
Neznam zasto na svim portalima pise linija 216 kad se na displeju vidi jasno 276.

221

Hmmm, znam da je lako biti general poslije bitke, ali ovo su preteške posljedice. Ići izbjegavati autobusom mali auto na cesti koja je ''pošumljena'' rasvjetnim stupovima mi je potpuno nelogično.
Srećom, nije nitko smrtno stradao.
Fotke iz Jutarnjeg:










Tomek

Meni se uopće šteta ne čini toliko strašnom ako pretpostavimo da su prozori razbijani čekićima da ljudi brže izađu.

zet216

#65
Taj autobus je zapravo kretao iz Dumovca 276 za Kvaternikov trg i izbjegavao je vozacicu koja nije postovala pravila. 38 ozlijeđenih, ja sam time trebao ici u grad ali nisam stigao srecom a ljudi su razbili vrata i prozore. Mediji lazu ili neznaju istinu.

421

Teško, jer se čekići nalaze sprijeda kod unutarnjeg ogledala, bus je bio nasađen na rasvjeetni stup i podignut od zemlje a sumnjam da  se putnici znaju ponašati u ovakvim situacijama.
Jedan putnik je izjavio da su "razvalili vrata" umjesto da su koristili ventil koji se inače zlorabi.
Kolega je novijeg datuma u APD, a želim mu brz oporavak kao i ostatku ozlijeđenih.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

#67
Citat: conecto  u Travanj 27, 2015, 15:57:38
Ne kužim previše točno šta je kolega ovdje izbjegavao, a još manje što je izbjegao
Nešto jako slično se dogodilo g.b.120 (sad 885) u Podsusedu na Samoborskoj između Škorpikove i APP dok je bio nov, pred njega je izledio jugić koji se od udara izokretao da nije više bilo jasno otkud i kud je išao, a bus je otišao preko pločnika prema kućama, prokrčio betonsku ogradu i slomio betonsku banderu. Mislim da je bio na liniji 119 koja tamo srećom više nema puno putnika i valjda nije bilo ozbiljno ozlijeđenih, pa ne znam koliko je ostalo zabilježeno u novinama, uglavnom scenu sam osobno vidio kad sam prošao drugim busom.

No da, ni tad u Podsusedu mi nije bilo točno jasno što je vozač pokušao napravit, možda čovjek u iznenađenju krivo reagira pa jednostavno zaboravi na kočnicu i primi samo volan? Tko zna kako bi se bilo tko od nas snašao...

Što se tiče busa, 120 se nakon dužeg boravka u ARZ vratio na cestu (inače, dobio je naprijed manji garažni broj različit od ostatka serije), pretpostavljam da ni ovog ne bi trebalo biti jako teško sredit, jedino što je tad 120 bio star par godina a ovaj ipak ima već 6 godina i na putu je prema srednjoj dobi, pa se nadam da ga neće raskopat za dijelove... :-\

tamlover

Citat: conecto  u Travanj 27, 2015, 15:57:38
Ne kužim previše točno šta je kolega ovdje izbjegavao, a još manje što je izbjegao

Rekao bih da je sigurno izbjegao da ubije vozačicu koja je skrivila sudar, a ima sreće što je pritom izbjegao i da ubije nekoga u autobusu uslijed izbjegavanja. Onuda se malo tko vozi po ograničenju, usput rečeno.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

221

Uvijek je pitanje u tim trenucima da li jednostavno nastaviti ravno pa što bude ili naglo skrenuti, izgubiti kontrolu i možda prouzročiti još veću nesreću. Kakvi bi komentari bili da je bilo mrtvih u busu?

Ivan

 ??? Hm, a što se uči vozače autobusa u školi i na treninzima da naprave u takvim situacijama? Možda gadno griješim, ali ja bih rekao da je sigurnije rješenje nagazit kočnicu i zabit se u auto nego riskirati skakanje i prevrtanje busa koje može ubiti puno više ljudi. :(

tamlover

Citat: 221  u Travanj 27, 2015, 18:40:33
Uvijek je pitanje u tim trenucima da li jednostavno nastaviti ravno pa što bude ili naglo skrenuti, izgubiti kontrolu i možda prouzročiti još veću nesreću. Kakvi bi komentari bili da je bilo mrtvih u busu?

Pa vjerojatno nešto tipa "ubio ih deset da spasi jednu". A i onda bi se dodatno fokusirali na brzinu autobusa vjerojatno. Aj nećemo šlogat, kak veli gazda, srećom pa je dobro prošlo. Drago mi je da je gospođa ostala živa, a pretpostavljam da je reakcija vozača bila refleksno okretanje volana bez kočenja tj da je automobil stvarno u zadnji čas uletio u putanju autobusa. Jedino što tamo možeš na vrijeme vidjeti vozilo koje se približava križanju pa preventivno usporit.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

822DoDo

Momentalni otkaz za kolegu vozaca bez razmisljanja...sigurno nebi srusio dva stupa da se vozio po ogranicenju
Das Beste oder nichts. MB

Ivan

#73
Citat: 822DoDo  u Travanj 27, 2015, 18:51:20
Momentalni otkaz za kolegu vozaca bez razmisljanja...sigurno nebi srusio dva stupa da se vozio po ogranicenju
Ma zašto, a koliko je mogao vozit? Mislim da je puno veći problem reakcija sa skretanjem bez kočenja nego brzina. Da je i prešao 50, koliko je mogao ići, niti ne stigne do tamo nabit više od 55-60. Što se tiče štete, bus je tvrđi, teži i inertniji nego većina ljudi očekuje i mislim da je bez kočenja i s 40 km/h mogao napraviti ovakvu štetu na autu i stupovima.
... pogotovo u 8 h ujutro kad je pun i od ljudi teži za još 5-10 tona.

Dreamwalker

#74
Citat: 822DoDo  u Travanj 27, 2015, 18:51:20
Momentalni otkaz za kolegu vozaca bez razmisljanja...sigurno nebi srusio dva stupa da se vozio po ogranicenju

Vozač nije kriv. Žena mu je oduzela prednost, a da je vozio i 50, šteta bi bila ogromna. Ograničenje na Slavonskoj aveniji sigurno nije ispod 60. Ako je vozio recimo 50 kmh, ako je naglo skrenuo i kočio, vrlo lako pobere dva stupa. I na temelju čega mu sad dat otkaz ako vozač nije kriv??? Ja mu želim brz oporavak, kako fizički, tako i psihički.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421