Kvarovi autobusa (1)

Autor tamlover, Studeni 27, 2007, 15:10:02

tamlover

Kao što i naslov kaže ovdje prijavljujmo kvarove ZET-ovih autobusa koje uočimo po gradu...

Gbr 133 na liniji 172 ostao je u kvaru oko 14:40 na Bologni kod Gospodske (na stanici), a  u pomoć mu je stigao jedan od novih Craftera.

Inače danas dosta buseva ima na prednjoj šajbi naljepljen papir s brojem i nazivom linije (čak i neki kojima display radi). Ostao sam skoro šokiran da je jednom NL263 ('03.) na liniji za Susedgrad sve to na papiru bilo isprintano iz worda  8) face smo, nema šta!
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Očito je bilo neko veliko pospremanje displaya u Podsusedu danas. 90% NL263 i NG272/312 vozili su s ugašenim displayima i već spomenutim papirnatim natpisima ili standardnim pločama. Tako je na puno njih bila ona stara ploča sa žutim slovima na crnoj podlozi. I neki kojima su displayi bili u redu imali su dodatno ploče (uglavnom NG313).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Lenac

Na početku mog prvog javljanja pozdravio bi sve zaljubljenike u autobuse, a i one koji se brinu da budu ispravni i lijepi.
Morali bi biti malo realniji u kritikama na račun ispravnosti autobusa te se malo zapitati dali ti ljudi koji ih popravljaju imaju dovoljno dijelova za popravak i dali su imali dovoljno vremena i ljudi za izvršenje tih popravaka i dali su imali dovoljan broj vozila za zamjenu pokvarenih autobusa itd...?
Znate i sami kakvo je danas vrijeme za nabavu pričuvnih dijelova i da tu ima puno stvari koje stvaraju probleme, od isporuka koje kasne do razlike u kvaliteti proizvoda.  :( 

manoplan


tamlover

Citat: Lenac  u Prosinac 01, 2007, 19:31:48
Morali bi biti malo realniji u kritikama na račun ispravnosti autobusa

Ne kritiziramo često, uglavnom prijavljujemo kvarove. Kad se kritizira radi se to itekako realno i opravdano jer je puno toga rezultat šlampavosti i površnosti!

Citat: Lenac  u Prosinac 01, 2007, 19:31:48dali ti ljudi koji ih popravljaju imaju dovoljno dijelova za popravak i dali su imali dovoljno vremena i ljudi za izvršenje tih popravaka i dali su imali dovoljan broj vozila za zamjenu pokvarenih autobusa itd...? Znate i sami kakvo je danas vrijeme za nabavu pričuvnih dijelova i da tu ima puno stvari koje stvaraju probleme, od isporuka koje kasne do razlike u kvaliteti proizvoda.  :( 

Za nabavu rezervnih dijelova i njihovu kvalitetu ne odgovaraju mehaničari. To je ovdje svima jasno. Radnici ZET-a svojim trudom pokrivaju puno rupa koje pred njima ostavljaju nesposobni nalogodavci i ugovoropotpisnici (namjerno sam ovak napisal).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

Večeras (23:00) gbr 44 Alejom Bolognom iz smijera Vrapča prema spremištu vukao je ZET-ov šlep-kamion.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Danas MAN NG 272 gb129 ostao u kvaru oko 17.00 kod bolnice Vrapče u smjeru Karažnika.

tamlover

Kvar, sudar - očito NG272 danas manjka sreće.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Shole

#8
Znam da se kaže da "svaki cigan svojeg konja hvali", ali ja uopće nisam takav, dapače.
Opisat ću vam šta mi se dogodilo prošli mjesec, pa vi ocjenite dal je to moguće kod vas:
sjednem ujutro u svoj bus u garaži, pustim ga da radi na minimumu 10-ak minuta, i krenem.  Pređem nekih 10 metara i neko mi rukom lupi u vrata. Otvorim ja, kad to šef smjene u garaži.
Ne radi ti desno svijetlo od pozicije naprijed ! - kaže on.  Daj malo pali/gasi da vidim.  
Lupne on rukom po faru, ali i dalje ništa.
- Dođi na kanal da promjenimo žarulju.
- Nemam sad vremena, za 5 minuta moram bit na liniji, popodne ćemo to. Nije to tako važno, pa kratka i duga svjetla rade!
- Na kanal vozi, autobus je neispravan.
I dođem ja na kanal, zove on dežurnog električara, kaže mu da mi promjeni malu žaruljicu od pozicije naprijed, ovaj to napravi, sve uredno radi  i šef na to kaže:  Sad možeš na liniju, kola su sad ispravna!
Kakav bio da bio naš Autotrolej, ovo nije priča iz "vjerovali ili ne",  ovako je uvijek.




Tomek

Član foruma željeznice.net ĐĐ208 javio da su se jučer pokvarili kod Dubrave u kratkom razboblju MB O405N2 gb417 i Citaro gb671.

Tomek

Danas kod Sigeta NG312 gb139 ostao u kvaru.

Ivan1983

Danas oko 11.50h na Kvaternikovom Trgu u kvaru ostao g.b 715,te je nakon dolaska servisa odlukom mehaničara otpremljen u garažu Dubrava.Nešto kasnije na Glavnom kolodvoru g.b 511 isto ostao u kvaru(vozio moj kolega)!!!!!

Tomek

Danas ujutro na 121 u kvaru ostao gb127  ;D

Portos

Sinoć oko 23h na okretištu u Zaprešiću bez goriva ostao g.b. 138. Vozač je ipak uspio ručno nadrukati nešto goriva, upaliti i krenuti u APP. Nadam se da je uspio na nafrtnim parama dovući se u garažu.
Vozač g.b. 218 nije se mogao okrenuti na okretištu pa se okrenuo vožnjom unazad na križanju Skurjenijeve i Tadijanovićeve ulice.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

dulib

#14
21.02. oko 08 i 15 gbr. 9