Globtour - slike

Autor erobuss, Studeni 22, 2007, 01:31:13

talavizija

#1065
stvarno je vrh moš mislit neznam ni pročitat kako se zove >rigoleto<

Tlimfocit

#1066
Citat: talavizija  u Rujan 25, 2013, 20:27:11
stvarno je vrh moš mislit neznam ni pročitat kako se zove >rigoleto<

Mislim da to više govori o tvojoj pismenosti nego o marki autobusa.

mate

Sideral danas popodne na liniji Osijek-Zupanja-Hamburg



u drustvu s Barbijem koji vozi za Laussanu


Tlimfocit

#1068
Moji mobiteli se mijenjaju, ali slike i dalje ostaju nikakve :)
Ali evo, našao sam se u luci taman kad se 17 (ili možda koji više) autobusa Globtoura sa oko 1100 hodočasnika ukrcavalo na trajekte za Italiju. Našlo se tu svega: bile su obadvije katne Mote, obadvije HDH Mote, dva Siderala pretposljednje generacije 2ax, Sideral 3ax, more Volva 9700 3ax te novi crni Barbi. Možda sam kojega i propustio pošto sam bio samo u prolazu. Uglavnom, jako je lijepo bilo vidjeti sve te uredne i čiste autobuse poredane u luci, a još više velik broj hodočasnika koji čekaju polazak za Italiju. Ide se standardnim hodočasničkim putem Ancona-Assisi-Roma-Loreto-Ancona, a u Rimu će se prisustvovati i audijenciji kod Pape na Trgu svetog Petra.
Mali povijesni detalj. Evo, čitam na Facebooku Globtoura da će se posjetiti i grob posljednje bosanske kraljice Katarine Kotromanović koja je (a to jako malo ljudi zna) oporučno ostavila svoje posjede (BOSNU I HERCEGOVINU) Papi Sixtu IV. pod određenim uvjetima, tako da bi prema tome danas BiH trebala pripadati Papi. :D
Za potrebe prijevoza ovolikog broja hodočasnika i autobusa posebno za ovu prigodu došao je i Jadrolinijin trajekt Zadar koji će i sačekati hodočasnike 5-6 dana u Anconi i ponovno ih prevesti kući. Slično je bilo i prošle godine kada je za hodočašće splitsko - makarske nadbiskupije u Rim angažiran trajekt Dubrovnik.
Sretan put i mirno more uz nekoliko mutnih slika.








P.S. Baš razmišljam koji bi to urnebes bio kad bi se slučajno ZAdru dogodilo ono što i Marku Polu lani kad su se vozila tijekom plovidbe malo polupala.  ;D :-X

Tlimfocit

Evo jedna od dvije prinove (2005. godište) s natpisom firme odakle je kupljen:




Tomek

A druga prinova je troosovinski Barbi Genesis registracija DA-465-CZ, viđena prije par dana oba u Velikoj Gorici. Sudeći po zadnjem prozoru kupljeni u Italiji, s time da je troosovinac žućkasti.

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

jadrantrans vrgorac

Ne znam koja je poanta brisanja postova, ali ako ne želite da se objavljuju novosti, izjasnite se, ima i drugih foruma!!!!!!
Ako mislite da sam ja lud pa pišem gluposti, nek se Vrgorčani prime posla i slikaju prinovu, koja je stigla iza ova dva Barbija! thumbs

svicar

Toliko Volvo inacica na jednom mjestu, nego; dali tko zna, zasto neke inaceice imaju crvene plocice

tomekk

Citat: jadrantrans vrgorac  u Listopad 09, 2013, 21:59:14
Ne znam koja je poanta brisanja postova, ali ako ne želite da se objavljuju novosti, izjasnite se, ima i drugih foruma!!!!!!
Ako mislite da sam ja lud pa pišem gluposti, nek se Vrgorčani prime posla i slikaju prinovu, koja je stigla iza ova dva Barbija! thumbs

Ja sam obrisao post i ne vidim u čemu je problem? Nisi napisao o kakvoj prinovi je riječ nego si samo pitao kad će slike.E pa kad bude neko slikao onda ćemo vidjet slike  ;)
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tlimfocit

Dosao jos jedan AV120.

jadrantrans vrgorac

Ma nije to po meni lipo, ništa drugo! A nisam tija ja reć o čemu se radi kad ne mogu slikat premda sam dobio informaciju o čemu je riječ, ali sam htio Vrgorčane malo potaknut da se pokrenu i slikaju! good_boy

TAM

Citat: Tlimfocit  u Listopad 09, 2013, 23:33:50
Dosao jos jedan AV120.
Oho odlične vijesti barem za mene. Dali se znade od koga je?
Dani ponosa i slave!
    

jadrantrans vrgorac

Da Ex Croatia Bus,Ex Dubrava Bus, ex Najam Rota Dubrovnik

Tlimfocit

Evo još jedna prinova u Vrgorcu na Dubrovnik-Vrgorac-Zagreb i obratno....