Potresna priča iz Crne Gore!

Autor nidi, Ožujak 23, 2011, 00:06:49

miky

Svatko, barem u Dubrovniku zna tko je pod nickom NIDI, ako ništa zna svatko što mu se dogodilo i koliko je to bilo potresno. Meni je toliko potresno da kad god vozim kroz C. Goru imam ispred sebe rešetke i sve što dole jedem mi je manje ukusno jer se sjetim da svaki tren se i meni može nešto slično dogoditi i da bi mogao dobiti koricu zatvorskoga kruha. Sjetite se samo kad idete kod doktora po neku banalnu uputnicu i kad čekate recimo sat vremene, jeste li kad razmišljali koliki je to sat vremena. Meni se čini da traje vječno, a zamislimo tek taj sat u zatvoru, a onda zamislimo samo jedan dan ili ne daj Bože dan i još noć i tako u nedogled, a onda se pitam koliko mu je recimo milion kuna kad mu je izlazak iz zatvora koji je plaćen 5000 EUR-a bio kao da je dobio 7-icu na lotu. Besmisleno je barem u ovome slučaju spominjati spominjanje imena bilo firme ili osobno, jer je i to malo, ovo bi trebalo biti potpuna antireklama prijevozniku kako poslovna tako još više privatna u vidu ugleda koji mu uzgred budi rečeno ni prije nije bio CVIJEĆE, ali sad bi trebao biti manji od nule i to bez mogučnosti otkupljenja jer je to više nemoguće. Sve do izlaska iz zatvora vozača se mogao prikriti i reči malo sam bio zbunjen, ne znam što mi je bilo, ali ljudi moji do dana današnjega ovaj se nikome nije ispričao ni vozaču koji je bio u zatvoru, ni jadnim roditeljima kojima je dijete bilo u zatvoru u C.Gori niti bilo kome, nego još mu odbija impulse...SRAMOTA, SRAMOTA, SRAMOTA.

Tomek

Citat: nidi  u Ožujak 29, 2011, 08:17:57
Znači Tomek koliko sam shvatio ja ako želim iznijet ime ovog ''POŠTOVANOG GOSPODINA'' samo se trebam potpisati imenom i prezimenom? Jer ako je tako ne vidim problem, i ja i on znamo o kome se radi bez obzira na nick.

Tako je, ako želiš nekoga osloviti imenom i prezimenom onda se i ti moraš potpisati. To vrijedi za sve članove.

Zadarsko dite

Ono sto se desilo Nidi-ju s njegovim ex gazdom me ne cudi. Ima takvih gazda i treba navesti njihovo ime i prezime kao i tvrtke.
Mada je taj nazovi gazda napravio nekoliko zescih propusta. I to ne vezano za nesrecu, tu je pokazao svoju etiku, moral i ljudskost, vec kasnije kad je dao otkaz retrogradno i kad tvrdi kako je covjek kod njega vozio protuzakonito. To je kaznjivo i kaznjava se prilicno rigorozno. Mada znam u kojem drustvu zivimo i zato i razumijem Nidi-ja sto se nece dirati u GOVNO.

Ali ne razumijem vas na forumu sto brisete podatke jer svi vec znamo o kome je rijec i to po slici s mjesta nesrece. Naime, koliko setri ima u DBK? Vidi se dio broja tablice i sistemom eliminacije se brzo dodje do vrlog gazde busa.

Dizali ste se na zadnje noge kad sam napisao za jednog drajvera (koji isto cita ovaj forum) kako jeste kriv a ovdje kad covjek pise svoje iskustvo i negativne stvari za koje nije kriv - branite ne gazdu autobusa vec pokusavate obraniti sebe od mozebitne tuzbe za ovo ili ono istovremeno braneci covjeka koji je postupio apsolutno neeticki i neposlovno. Umjesto upozorenja i drugima neka se paze ciji ce autobus voziti vi branite.........

Licemjerno, drugari, licemjerno!


Tomek

Daj mi molim te objasni šta mi branimo točno? Da branimo nebi ove priče ni bilo ovdje, a pogotovo ne slika. Jednostavno, dogovoreno je da ako se iznosi nečije ime javno na internet onda se treba stajati iza toga svojim imenom i to je sve. Zar je to takav problem?

Zadarsko dite

Ime vlasnika je napisano na vratima autobusa i to je javni podatak.
Covjek je napisao svoje iskustvo s tim nazovi gazdom i nema apsolutno nikakve potrebe njega tjerati na pisanje svog imena i prezimena bilo gdje.
Vas je dogovor licemjeran kao i sve sto ste dopisali ispod tekstova ostalih ogradjujuci se od pisanja ostalih forumasa.
Koliko vidim, nitko, bas nitko nije upotrijebio nijednu rijec niti frazu kojom bi doticnom nanio bilo kakvu bol i koja bi bila utuziva (cega se ocito bojite).
Vama na dusu, kao i samom vrlom gazdi autobusa.


davor10

Neodgovornih gazdi ima svuda.
Nisam vozač niti sam u prometu ali sam vidio svega i svačega.
Treba zaštitit te vozače jer osim od putnika stradaju i od neodgovornih vlasnika autobusa tj gazdi.

Tomek

Imaš pravo. Licemjerni smo jer smo dozvolili da se taj tekst i slike objave ;)
To smo učinili zato da se sližemo gazdi.  ;)

Inače, ne znam jel čitaš ikad Crnu kroniku u novinama, ako čitaš vidio bi da većinom su objavljeni inicijali neke osobe kao i kad policija daje izvješća o neki kriminalcima ili sličnim osuđenicima. Sve to ima svog razloga.
Nevidim uopće u čemu je sad problem i čemu ova rasprava, tekst je objavljen i ovdje je kao i direktni link na njega na našoj facebook stranici, hrpa ljudi ovo može pročitati i svatko će znati o kome se radi.
Zadnje što ću napisati je da ne želim nikome da doživi ovakvo iskustvo!!

nidi

Citat: Tomek  u Ožujak 29, 2011, 14:25:27
Citat: nidi  u Ožujak 29, 2011, 08:17:57
Znači Tomek koliko sam shvatio ja ako želim iznijet ime ovog ''POŠTOVANOG GOSPODINA'' samo se trebam potpisati imenom i prezimenom? Jer ako je tako ne vidim problem, i ja i on znamo o kome se radi bez obzira na nick.

Tako je, ako želiš nekoga osloviti imenom i prezimenom onda se i ti moraš potpisati. To vrijedi za sve članove.
Zamolio bih da se ne napadaju Administratori jer ipak izašli su u susret s objavom priče, i ako se žele ograditi od priče shvaćam ih u potpunosti. Ja stojim iza svake svoje napisane riječi i zato ću se predstavit, ja sam Nikola Čupić. Budući da sam se sada predstavio onda mogu i ime "POŠTENJAČINE", firma je Mabić Travel u vlasništvu Ivana Mabića i njegovog sina Josipa Mabića! 8-8
*****  V     O      L       V       O   *****

NP-549

Znam da nidiju to nije bilo nimalo smiješno, al nisam mogao odolit. 


nidi

Pa sad kad je Bogu hvala prošlo super i na kraju svi živi i zdravi malo humora neće naškoditi kolega. 8)
*****  V     O      L       V       O   *****

NP-549

Tako je kolega, svaka čast, tako i treba 

tamlover

Citat: Zadarsko dite  u Ožujak 29, 2011, 15:51:47
Koliko vidim, nitko, bas nitko nije upotrijebio nijednu rijec niti frazu kojom bi doticnom nanio bilo kakvu bol i koja bi bila utuziva (cega se ocito bojite).

Prilično je nezgodno da se upravo na ovoj priči lome koplja, a cilj pravila koje smo primjenili je da se izbjegnu bilo kakve zlonamjerne diskreditacije pojedinaca u budućnosti. To se odnosi na prijevoznike, vozače - sve članove ovoga foruma čiji identitet i ugled je potrebno zaštiti do te mjere da ih se ne proziva iza nicka. Internet je (među ostalim pozitvnim stvarima) zlo na kojemu možete pročitati raznih dezinformacija, neistina i uvreda napisanih od strane anonimnih korisnika. Nažalost, to možete napisati i na ovom forumu jer nitko od nas ne može i ne želi provjeravati pojedinačne navode kojih se svakodnevno skupi na stotine. Neke laži se otkriju, a za neke do daljnjega mislimo da su istina! Nismo nam svima zajedno htjeli priuštiti da se osobnim podacima lamaće po plotu kako se kome sprdne. I zato vas molim da razmislite malo prije nego što osuđujete osoblje foruma, jer nidijev zadnji post u kojem se predstavio i imenovao nitkova je pobjeda i nidija i ovog foruma jer za svaku anonimnu izjavu, ma koliko ona istinita bila, svatko može reći da je laž, izmišljotina... Ime i prezime ima svoju težinu (!) - u svakom slučaju.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

miky

Bravo NIDI, pobjednik si pravi, ali je još problem što oni (prozvani) još nisu ništa izgubili. Po mome mišljenju cilj bi bio ostvaren kad bi agencija (barem jedna, barem jedna i manja) rekla gospodine Mabiću za vas i vašega sina i vašu firmu kod nas više NEMA MJESTA. To bi onda bila škola svima prijevoznicima kojima je obraz manje vrijedan od đona da se zamisle i da malo bolje cijene ljude ili da se prestanu baviti tim poslom za kojega nisu spremni cijeniti ljude koji im odrađuju taj posao. Da čovjek nekoga cijeni nije nužno da mu da veću plaću, nekad je pokazivanje malo više poštovanja veća nagrada od xy kuna i financijski ništa ne košta, ali za to treba imati barem malo SRCA, DUŠE, KULTURE, OBRAZOVANJA... što ova dva spomenuta Mabića NEMAJU.

medo

#28
Svaka čast nidi, administratori ipak moraju zaštiti forum.


Citat: miky  u Ožujak 30, 2011, 10:29:19
Bravo NIDI, pobjednik si pravi, ali je još problem što oni (prozvani) još nisu ništa izgubili. Po mome mišljenju cilj bi bio ostvaren kad bi agencija (barem jedna, barem jedna i manja) rekla gospodine Mabiću za vas i vašega sina i vašu firmu kod nas više NEMA MJESTA. To bi onda bila škola svima prijevoznicima kojima je obraz manje vrijedan od đona da se zamisle i da malo bolje cijene ljude ili da se prestanu baviti tim poslom za kojega nisu spremni cijeniti ljude koji im odrađuju taj posao. Da čovjek nekoga cijeni nije nužno da mu da veću plaću, nekad je pokazivanje malo više poštovanja veća nagrada od xy kuna i financijski ništa ne košta, ali za to treba imati barem malo SRCA, DUŠE, KULTURE, OBRAZOVANJA... što ova dva spomenuta Mabića NEMAJU.
Inače slažem se s ovim, ovo je razmišljanje srcem, ali razum kaže drugačije ( s obzirom na to gdje živimo i kakvi smo ljudi)
Moj miky, to ćeš doživjet znaš kad? Nikad prijatelju. Boli njih sve neka stvar za male ljude , koji rade da bi preživjeli, misliš da bi itko od agencija i (onom stvari) mrdnuo? Njih prijatelju zanima profit, profit je to što je bitno kod poslovanja, a ne mi koji tom profitu pridonesemo većim dijelom, i nije to tako samo u prijevozu, to je tako u svakoj branši.
Pogledaj primjer velikih trgovačkih centara, radnici im rade puno radno vrijeme za sitniš, i kad se razbole tko te pita kako si i treba li ti što, obično prvo pitanje bude "kad se možete vratit na posao".
Pa onda u našem slučaju (dubrovačkom) turizam, jedina stvar koja pokreće dubrovačku regiju, svi ili većina hotela radi sezonski, ljudi rade svoj posao, a kad im se nešto dogodi na radnom mjestu (pri potpisivanju ugovora moraju potpisati izjavu da neće tražiti nikakve naknade od poslodavca u slučaju nezgode) ajde ti lagano na bolovanje, drugi (većinom bosanac) zauzima tvoje mjesto i za tebe posla više nema. A gazdu ili menadžment (većinom stranci) samo zanima jeli nastala šteta, oštećenje imovine prilikom ozljede.
O tom turizmu uostalom ovisi i dosta privatnih prijevoznika u gradu, zamisli miky da je nekim slučajem nidi radio za atlas, i da su se ovako ponjeli, da li bi ti kao privatni prijevoznik zbog toga odbio raditi (voziti) za atlas? Ja mislim da nebi jel tako?
(nemoj ovo krivo shvati samo ti dajem primjer, bez uvrede, i ne branim primitivca nego pokušavam dočarat situaciju u kojoj jesmo)

Ovo pišem samo da dam primjer kako smo općenito žrtve trulog kapitalizma, koji je uzeo toliko maha da se to više ne može kontrolirati, vlasnici firmi rade što ih je volja, inspekcije ako se i pojave opizde kaznu koju poslodavac izbjegne platit (po vezi) a radnik mora, ili će kod prekršajnog sudca ili čak završiti u zatvoru!


Nidi ovdje nije mogao ništa, srećom je imao svoje prijatelje i roditelje koji su skupili lovu , gazda mu je bio ne čovjek, jer je bio svjestan da nema zakona koji ga obvezuje da pomogne svom radniku, a kao što sam već rekao takvima je radnik samo sredstvo za rad, i nije on jedini, danas sutra svakome se to može dogoditi (ne daj bože) i budite svijesni da taj gazda za kojeg radite nema nikakvu zakonsku obvezu pomoći vam niti vas zaštititi, još ako je pokvarenjak i nemoralna seljačina ( na kakvog je nidi nažalost naletio) gadno vam se piše.
Pamet u glavu, i pazite za koga radite.


miky

Zaboravio sam napomenuti da je bio jedan slučaj sa mlađim vlasnikom i jednim vozačem koji se zove MARIN poslije ove nesretne zgode. Naime, imenovani vozač je sjedao u Luci u kafiću i došao je mlađi "gazda" i htio je sjesti kraj njega, a ovaj ga je pitao: GDJE ĆEŠ TI??? I rekao mu još: ZA OVAJ STOL NEĆEŠ SJESTI...SMRADE itd....