MAN Lion's City

Autor maky, Studeni 21, 2007, 20:07:56

markost

Maky ti bi moga radit u ekipi za očevid!   ;D  ;)

maky

g.b. 226 na liniji 18:


E sad analiza...
Na ovo jslici se usredotočite na maglenke. Na autobusovom desnom kraju je prava maglenka sa bistrim staklom kako imaju svi 12m Lion`s Cityji, međutim, na njegovoj lijevoj strani je na mjestu maglenke "mačje oko" kakvo imaju svi 15m Lion`s Cityji. E pa taj cijeli prednji desni dio maske je mijenjan jer je negdje nastradao, vidi se i razlika u nijansama žute boje od ostatka autobusa...


Prednja šoferšajba je mijenjana jednom ili čak dvaput. Naravno da je i to traljavo napravljeno. Na slikama obratiti pozornost na završnu izradu i na spojeve.








I ode na liniju...



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 226 - kako spriječiti zloupotrebu ventila za otvaranje vrata u slučaju nužde:


Također g.b. 226, netko je  razbio poklopac od žarulje na krovu:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

man134

unas se isto dogadjaju takve stvari s ventilom povise vrata ne cesto ali bude slucajeva

maky

Danas sam napravio nekoliko krugova na liniji 15 sa g.b. 219. Mislim da je to bilo sasvim dovoljno kilometara i vremena provedeno u njemu da mogu procijenit stanje. I moram priznati da sam ugodno iznenađen. Sve  je još na svom mjestu, osim čekića za stakla, ali dobro, da se pretrpit. Autobus je čist koliko to može biti u kišnim danima,  sve je u najboljem redu, taman se malo razradio, dobro vuče, odlično koči, tako da, sve je u najboljem redu, sasvim je zadovoljio sva moja očekivanja. Nadamo se da će tako i ostat.

Unutrašnjost je uredna:




Jedino je na ovoj jednoj sjedalici valjda netko "podmetnuo" žvaku...  :(


U autobusu ima čak i mirisnih borića:


Sjedalo za invalide:


Niz cestu su se danas slijevali potoci:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#20
Nevjerojatno, ali istinito - g.b. 218 je dobio novu stražnju desnu ratkapu! Potrudit ću se pogledati i ostale što nisu imali ratkape, možda su ih dobili opet u ovoj narudžbi dijelova,  možda je tada bila nekakva nestašica...


A ovo je slika lijeve strane autobusa:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Još jedna novost - u g.b. 222 iznad stražnjih sjedala nije više ovaj raspored slova kao na ovoj staroj slici, nego lijepo piše MAN:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Znači da su se ipak malo ovi naši potrudili i održavaju buseve,bar ove novije.BRAVO!!!!!!

maky

g.b. 227 na liniji 18:


A evo, otkrio sam da sam danas slikao i g.b. 221,  a nisam mislio sliku stavit na forum jer nije dobra, ali sam skužio da se vidi ono šta je bitno - i on je dobio svoju novu stražnju lijevu ratkapu!!!!!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 224 osvanuo bez srednje desne ratkape danas ili jučer.
Nevjerojatno, baš kad svi autobusi dobiju ratkape, ovaj je izgubi  >:(

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#25
g.b. 228 i danas na liniji 3:


g.b. 216 na liniji 15:


g.b. 230 na liniji 3:


g.b. 220 na liniji 25:




g.b. 223 po završetku smjene na putu za garažu:


Ja možda jesam lud, ali slike ne lažu. A na slikama nekoliko postova iznad vidi se da je g.b. 218 dobio novu novcatu stražnju desnu ratkapu. To je bilo prije 6 dana, a danas sam ga uhvatio ovakvog. Ne kužim, jesu to neke igrice, smicalice  ???

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Evo i kakva - takva slika g.b. 224 bez ratkape na srednjoj desnoj osovini:


Dana je vozio liniju 18, kao i cijeli tjedan već. Također sam primjetio da je oguljeno jedno sjedalo unutra pred kraj autobusa, ono u sredini u bočno postavljenim sjedalima.

Jedan od LL-ova na liniji 3.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Malo bolja slika g.b. 224 bez ratkape, vozio je liniju 18:


g.b. 229 na liniji 9:






g.b. 228 na liniji 3:


Streetrace:


U g.b. 231. je donji pokrov motora zbilja vrlo nisko postavljen i zna zastrugati u nekim situacijama:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Sinoć u g.b. 224:


Pokušajte brojiti glave prije spavanja. Ako mislite da je ovo prepunjeno, onda zloupotrebljavate tu riječ. Prošle godine u 9 mjesec kada je sa Poljuda odjednom izašlo 30 tisuća ljudi među kojima sam bio i ja i kad smo navalili na autobuse, e to je bilo prepunjeno! Igra se i danas utakmica. Pun Poljud znači i prepunjeni autobusi. Al neka, lavovi se nedaju!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Popravljeno stražnje lijevo svjetlo na g.b. 223

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!