Održavanje i pranje buseva

Autor ZGvolim, Travanj 18, 2009, 00:19:23

ZGvolim

Kad sam se vec prijavio na forum o busevima, odoh sve pitati sto me zanima.
Jedna velika stvar koja me muči kod zet-a (tramvaj + bus) je neodržavanje tramvaja i buseva. Plaču mi oči kad vide novi tramvaj star mjesec dana ili novog citara koji izgleda kao svinjac. Iskreno bi ponio punu kantu vode i krpu da ih očistim. Zbog čega takva neuređenost. Misle li to popraviti? Kako se češto peru tramvaji i busevi? Bio sam neki dan na Ljubljanici, kako sam vidio svi busevi su čišti, je li se to počelo nešto raditi po tom pitanju ili? Pozdrav svima.

STIB

Nije uopće točno da se tramvaji i autobusi ne održavaju. Dapače, kao da je u zadnje vrijeme stanje sve bolje i bolje  :)
Naravno, ne može se očekivati da po kišnom danu autobusi budu čisti, pogotovo što su ceste u nekim dijelovima grada pune blata, ali stanje uopće nije loše.

Smeta jedino što na stražnjem kraju buseva ostaje pola metra široka traka nečistoće - ako je to problem četki za strojno pranje, onda ih ili treba srediti ili zaposliti nekoga da ručno očisti taj komadić nekom spužvom.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

conecto

Taj problem s četkama u Dubravi traje godinama. Stvarno taj sloj koji ostane izgleda još gore nego da uopće nisu bus prali.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

421

#3
Dva su moguća uzroka:kvar , ali i "prebrz"vozač koji tjera bus kroz četke tako da stražnja ne uspije proći čitav stražnji dio.
Uostalom,svako pranje traje ,a treba provesti čitav vozni park kroz četke do jutarnjeg izlaza!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

brunok

pa neka vrate kako je bilo,da vozači kada dovezu autobuse u garažu prođu kroz praonu, i onda kasnije neka idu na pregled u kakvom je stanju autobus

421

#5
Praksa je pokazala da ima i onih koji tome nisu vični.
Treba napelati bus na grabu,skinuti ili zaokrenuti retrovizore,proći četke i sparkati.
U APD :tankanje,preventiva,čišćenje ,pranje,servis(po potrebi),parkanje.
U APP:pranje, čišćenje,tankanje,preventiva ,servis,parkanje.
Razlog  drukčijeg redoslijeda je konfiguracija garaže.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan1983

E pa od 14.04.2009 u APP je ovakav zakon tj,svi busevi koji se povlače u garažu do 20.00h vozači direktno voze buseve na tankiranje te ih potom parkiraju u auto park.Nakon 20.00h na porti rade preuzimači koji dalje preuzimaju bus i voze na tankiranje i pranje i preventivu te na parkiranje ;)

conecto

Citat: Zetovac  u Travanj 24, 2009, 22:15:38
E pa od 14.04.2009 u APP je ovakav zakon tj,svi busevi koji se povlače u garažu do 20.00h vozači direktno voze buseve na tankiranje te ih potom parkiraju u auto park.Nakon 20.00h na porti rade preuzimači koji dalje preuzimaju bus i voze na tankiranje i pranje i preventivu te na parkiranje ;)

Oni više ne znaju kak bi. Tako je nekad bilo u Dubravi, ali već dugo nije.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Max-d

#8
A kaj je sa odrzavanjem unutrasnjosti busa,iznutra su svi katastrofa prljavi,pogotovo iza vrata,valjda se samo malo pomete dok su vrata otvorena,a kad se vrata zatvore...Vozacki prostor je prica za sebe,uglavnom cista jakna i hlace ak izdrze dva tjedna je odlican rezultat,a kroz sajbe se van gleda kao kroz neku maglu.Evo jedne simbolicne slicice vlaznih maramica prije i poslije ciscenja vozackog prostora jednog Citara!!!

Max-d

#9
Jedan Citaro i par slika,a slike govore tisucu rijeci!!!

citaro

 :-X Ovaj je kompletno nekompletan... Nadam se da se ne radi o citarima II

Ivan

Stari je, ima bijelo poziciono svjetlo... I to doslovno samo svjetlo, ne svjetla, jedno mu ne radi kao ni polovici (ili možda malo više) njih, a nekima ne radi niti jedno... ::| Nije mi jasno radi čega su te lampice toliki problem...

conecto

Vidi se i plavi rukohvat, dakle jedan od prvih Citara iz 2003.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Max-d

#13
Mislim da je to prvi Citaro u apd-u iz 2003g.650gb.

kojot

Ovo je ogledni primjer stanja u zet-u u posljednjih nekoliko godina, a pogotovo kako je nova garnitura preuzela zet i pokazala kako nema pojma o ničemu.
Dakle,situacija "što visi to otpada" i "vozi dok se ne raspadne" trajala je dulje vrijeme dok je falilo autobusa,dijelova i svega živog.
Zabrinjavajuće je što to vrijeme traje i dalje,unatoč dolasku ogromnog broja novih buseva.
Koliko će oni biti "novi" i kako će funkcionirati njihovo održavanje,to ni sam dragi Bog ne zna,a kamoli "chief" zet-a.

Inače, moje je mišljenje da u posljednjih 15-ak godina, Zet nije imao ovako kvalitetne autobuse,(Manove i Mercedese) ,on bi već davno na ovaj način skrahirao.