ATP Šibenik – fotografije

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:07:56

Tomek

Danas napravio kolonu na ulasku u rotor u Zagrebu

Ekipa iz Herc Toursa ga je probala srediti, al kad nije išlo stigla je Temsa Safari i odvukla ga u Hercovu garažu u Sesvetama



peron24

Ovaj Eurobus je inače stigao iz Ap Varaždin u ljeto 2003 u sklopu famozne dokapitalizacije. Danas je u solidnom stanju kao i ŠI 711 AL,ali ipak nije za tako duge linije kao ŠI-ZG preko autoputa. Stari problem ATP-a je premali broj međugradskih autobusa s obzirom na broj dugih i zahtjevnih linija,kao npr. ŠI-ZG, RI-DU ili čak za Njemačku. Eurobusevi i Bove su prvih godina vozili isključivo međunarodne linije,dok su na međugradskima bile Avtomontaže 260 A 119T i jedna visoka ŠI 650 T, te starije Avtomontaže 190 i Dubrave. Dan prije ovog kvara vidio sam ovaj Eurobus kako polazi za Zagreb u 16:00.

http://i1341.photobucket.com/albums/o748/JABUKA96/Fotografija0408_zpsb2c2acb6.jpg
Na ovoj slici vidimo nedavno rashodovanu Aabenru ŠI 661 CS i Mercedesa ŠI 598 DP koji je u studenom povučen iz prometa. Lani sam se vozio u oba Mercedesa iz 1979. Ovaj sa slike je u dosta boljem stanju nego ŠI 763 ET koji još vozi. Ali nažalost u ovoj firmi uvijek mora vladati neki apsurd,pa su taj bus slali za Primošten i Rogoznicu i to pretrpanog,umjesto da besplatno vozi penzionere po gradu koji ionako neplaćaju kartu i svejedno im je kakav je autobus vozi. Po gradu u zadnje vrijeme voze odlični Praženovi busevi: 2 Volva 7000. Irisbus Moovy, dva ATP-ova Zetovca,i ponekad prigradski Volvo 8700. Krka promet sa svojim manekenima vozi za Meterize i naizmjenično sa Atp-om liniju Tržnica-Vidici-Njivice. Veselim se Praženovim novim Iliadeima i držim im fige da konačno dobiju što više atraktivnih koncesija. Osim gradskih i lokalnih linija,jedan Praženov Iliade ŠI 545 CF nekidan je vozio liniju Split-Šibenik-Zadar sa polaskom iz ST u 14:00

TAM

Citat: peron24  u Travanj 25, 2013, 16:43:30
Ovaj Eurobus je inače stigao iz Ap Varaždin u ljeto 2003 u sklopu famozne dokapitalizacije. Danas je u solidnom stanju kao i ŠI 711 AL,ali ipak nije za tako duge linije kao ŠI-ZG preko autoputa. Stari problem ATP-a je premali broj međugradskih autobusa s obzirom na broj dugih i zahtjevnih linija,kao npr. ŠI-ZG, RI-DU ili čak za Njemačku. Eurobusevi i Bove su prvih godina vozili isključivo međunarodne linije,dok su na međugradskima bile Avtomontaže 260 A 119T i jedna visoka ŠI 650 T, te starije Avtomontaže 190 i Dubrave. Dan prije ovog kvara vidio sam ovaj Eurobus kako polazi za Zagreb u 16:00.

http://i1341.photobucket.com/albums/o748/JABUKA96/Fotografija0408_zpsb2c2acb6.jpg
Na ovoj slici vidimo nedavno rashodovanu Aabenru ŠI 661 CS i Mercedesa ŠI 598 DP koji je u studenom povučen iz prometa. Lani sam se vozio u oba Mercedesa iz 1979. Ovaj sa slike je u dosta boljem stanju nego ŠI 763 ET koji još vozi. Ali nažalost u ovoj firmi uvijek mora vladati neki apsurd,pa su taj bus slali za Primošten i Rogoznicu i to pretrpanog,umjesto da besplatno vozi penzionere po gradu koji ionako neplaćaju kartu i svejedno im je kakav je autobus vozi. Po gradu u zadnje vrijeme voze odlični Praženovi busevi: 2 Volva 7000. Irisbus Moovy, dva ATP-ova Zetovca,i ponekad prigradski Volvo 8700. Krka promet sa svojim manekenima vozi za Meterize i naizmjenično sa Atp-om liniju Tržnica-Vidici-Njivice. Veselim se Praženovim novim Iliadeima i držim im fige da konačno dobiju što više atraktivnih koncesija. Osim gradskih i lokalnih linija,jedan Praženov Iliade ŠI 545 CF nekidan je vozio liniju Split-Šibenik-Zadar sa polaskom iz ST u 14:00
Nebi reako da je to ŠI 598-DP pogledaj ovu sliku bila je tvoja profilna http://i993.photobucket.com/albums/af60/peron25/Picture029.jpg vidi se da kod vozačevog prozora nije bijelo već plavo. Tako da po meni ovo nije ŠI 598-DP. I u potpunosti se slažem s tobom Aabenraa-e uvijke šalju na duge relacije koje su prepopunjene i koje sve svako malo kvare jer su TEŠKI KRŠ, dok eurobusevi voze po gradu i kao što si sam rekao da se penzioneri voze besplatni i prigovaraju kao su im prolazi u autobus uski i kako im smetaju stepenice. SRAMOTA!!!. Evo primjer danas za Laškovice penzioner jedva ušao eurobus skoro se polomia kod skala da ga vozač nije uhvatio.
Dani ponosa i slave!
    

peron24

#393
Ipak je ovo ŠI 598 DP,lako je bilo razlikovat zadnja tri bijela MB O307 sa velike udaljenosti po ovim detaljima: ŠI 598 DP jedini ima crni branik,znak od Mercedesa nije opituran, i ima zadnja svijetla okrugla. ŠI 853 BO (vidi se na ovoj slici između Aabenre i zelenog Mercedesa) ima znak od Mercedesa opituran u bijelo, bijeli branik i standardna zadnja svjetla. Ovaj zadnji ŠI 763 ET koji još vozi je sličan ŠI 853 BO,ali se razlikuje po okruglim zadnjim svijetlima,nema zadnje bočne prozore i naprid nema uopće znak od Mercedesa. Dok je bio kremast imao je i plavi branik. Postojala su još dva takva iz Herfofda, ŠI 253 AB i ŠI 596 Z. Ovaj prvi je 90-tih često vozio za Primošten i Ražanj. Tada su bili odlični,samo što su bili malo bučniji od O305-ica zbog jačeg motora.
http://i1341.photobucket.com/albums/o748/JABUKA96/Fotografija0409_zps83a5effd.jpg

Ali to nije toliko bitno. neshvatljivo mi je da Volvo 8700 koji je odličan prigradski bus vozi za Zablaće ili Šubićevac,umjesto za Knin,Murter ili Ražanj. Ljudima u ATP-u treba očito kupiti kartu županije.
BTW jučer u 14 30 linija za Tribunj je bila otkazana  >hammer<

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

TAM

#395
U temi razno sam spomenu da sam vidio kombi od na kojem je pisalo Vinceka, pa evo danas sam ga slikao na kolodvoru vozio je za Solaris-Zablaće. U pitanju je Renault Master (VŽ 711-KP)


Može ga se viditi na snimci na 0:25

Dani ponosa i slave!
    

actros


TAM

Eurobus AV120 (ŠI 711-AL) prije Šibenika imao je bliski kontakt s nepoznatim objektom tako daj je šoferšajba pukla. Meštri iz garaže su ispravili udubinu, ali hoće li moći naći novu šoferšajbu jer sa ŠI 877-BF već skinuta. Vozio je za Dubrovnik.

Dani ponosa i slave!
    

zlepur1

#398
Citat: TAM  u Svibanj 09, 2013, 14:22:41
Eurobus AV120 (ŠI 711-AL) prije Šibenika imao je bliski kontakt s nepoznatim objektom tako daj je šoferšajba pukla. Meštri iz garaže su ispravili udubinu, ali hoće li moći naći novu šoferšajbu jer sa ŠI 877-BF već skinuta. Vozio je za Dubrovnik.
http://i1341.photobucket.com/albums/o748/JABUKA96/Fotografija0457_zps2a87998a.jpg
Vidljivo je da mu je retrovizor nakrivljen .Izgleda da je negdi dobro zapeja.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

5AR


mate

Temsa jucer na Zagreb-Sibenik




TAM

Evo ga ŠI 711-AL s novom šoferšajbom. Nije skinuta s niti jednog eurobusa već je kupljena nova.
Dani ponosa i slave!
    

Avtomontaža

#402
Šta nisu ŠI711AL poslali na neku dalju liniju nego za Zaton i Raslinu ???

TAM

Dani ponosa i slave!
    

TAM

MAN Lion`s Classic (ŠI 133-DP) Ajme retrovizora buljimir
Dani ponosa i slave!