GIPS, Tuzla

Autor patricia, Kolovoz 08, 2008, 09:35:43

mb0404

Citat: transturist  u Srpanj 21, 2009, 07:11:45
Neoplan u akciji.


Bas steta...Jel zna sta bi sa onim neoplanom sto su u njemu oni ljudi pobijeni prosle godine ???

Majstor

Imam pitanje vidim mnogo niskopodnih vjerojatno automatica pa me zanima kako u BiH rješavate popravke mjenjača i kakve sve imate :o :o Pozdrav
Samo mi sudite pošteno !

MILCHO

Da osvježim temu:
http://ht-busser.dk/index.php?id=108
Galerija Tuzlanskih autobusa. TAM, Ikarus, Neoplan, DAF, Volvo, Den Oudsten.

5AR

Par slika slikanih u ljeto 2005.g.













Na prvoj i drugoj slici vidi se katni autobus, kakav je, dali još vozi i da li je i to GiPS-ov?

Majstor

Jedan katni gradski Man SD 200 ex. Berlin na slikama
Samo mi sudite pošteno !

elvis

Ako mislis na MAN-a sa 5rovih slika koje je danas objavio,taj nije u vlasnistvu GIPS-a,njegov vlasnik je Transmont Kladanj ;)

damir fido

juce je taj novi bus vozio liniju 7,navodno je na probi a ima Podgoricke tablice

MILCHO

#22
Linije Gradskog i prigradskog saobraćaja - Tuzla

GRADSKE LINIJE
Ka   Zlokovac - B.Malta - Irac - Želj. Stanica - Zlokovac (Kružna 9km)
Kb   Stupine - Želj. Stanica - Irac - B.Malta - Stupine (Kružna 9km)
1     Grabovica - Dom Zdravlja - RK Tuzlanka - Guming (11km)
2a   Solina - Dom Zdravlja - Solana (10km)
3     Gradina - B.Malta - Dom Zdravlja - Moluhe (9km)
4     Autobuska stanica - Dom Zdravlja - Siporeks (6km)
4a   S.Han - Dom Zdravlja - Solana (9km)
4b   Slavinovići - Sjenjak - Dom Zdravlja - Solana (7km)
4c   Križani - Dom Zdravlja - Siporeks (11km)
5a   S.Han - MUP - Guming (10km)
5b   Slavinovići - MUP - Guming (8km)
6a   Slavinovići - Sjenjak Bl. A - Dom Z. - RK Tuzlanka - Guming (9km)
6b   Ši Selo - St.DOM - Mandići (7km)
6d   Vukovarska I (Ši Selo III)  - Stupine - Dom omladine - Dragodol (7km)
7     Solina - MUP - Guming (10km)
7b   Solina NN - Stupine - Guming (11km)
8     Čaklovići - Dom Zdravlja - Plane (17km)
*     Dolovi - Kozlovac - Skver (4km)
*     Momahovo (Hukići) - Slavinovići - B.Malta (4km)
EXP Slavinovići - B. Malta - Stadion "Tušanj" (5km)
EXP Solina NN - B. Malta - Stadion "Tušanj" (6km)
EXP B.Malta - Dom zdravlja - Pašabunar (Strelište) (4km)


PRIGRADSKE LINIJE
9   Tuzla - Lukavac - Puračić
10   Tuzla - Živinice - Banovići
10/12   Tuzla - Živinice - Banovići
11   Tuzla - Dubrave - Kalesija
12   Tuzla - Š.Brod - Stupari
13   Tuzla - Čaklovići - Kalesija
14   Tuzla - Husino - Kiseljak - Poljana
15   Tuzla - S.Han - G.Tuzla
16   Tuzla - Požarnica - Seljublje
17   Tuzla - Dokanj - Breške - D.Obodnica
18   Tuzla - Bukinje - G.Lipnica
19   Tuzla - Š.Brod - Mramor - St.Mramor
20   Tuzla - Grablje - Poljice
24   Tuzla - Srebrenik
28   Tuzla - Š.Brod - Dragunja MZ - Jasenica
30   Tuzla - Previle - D.Obodnica
31   Tuzla - Husino - G.Pasci

damir fido

#23
GIPS Tuzla je nabavilo 30 polovnih autobusa Deen Oudsten.Nastavljena je saradnja sa firmom Connexxion iz Holandije.Autobusi ovako izgledaju.Prva slika je moja a bice i boljih kada pocnu da voze a druga je sa stranice: http://www.openbaarvervoerinboskoop.nl/busfoto/wagenpark/connexxion/2600-serie/


MILCHO


MILCHO

#25
Citat:Kako bi se građani Tuzle vozili u modernim i ekološki prihvatljivim autobusima d.d. Gradski i prigradski saobraćaj Tuzla (GIPS) kupio je 30 autobusa, čije ekološke karakteristike odgovaraju ekološkim standardma. Ukupna vrijednost investicije je oko 2,5 miliona KM.

˝Omogućiti građanima što udobniju i sigurniju vožnju˝

Prema riječima direktora d.d. ˝GIPS˝ Tuzla Mlađana Lazića, radi se modernim autobusima, čija starost se u prosjeku kreće oko sedam godina, a čije tehničke predispozicije omogućavaju ugodnu vožnju u svim vremenskim prilikama. ˝Nabavili smo 30 autobusa visokog ekološkog tipa. Projekat obnove voznog parka je realiziran u saradnji sa holandskom kompanijom ˝Womy˝, a ukupna vrijednost investicije je oko 2,5 miliona KM iz kreditnih sredstava. Autobusi su namjenjeni javnom prevozu u gradskom području. Cilj nam je da građanima omogućimo što udobniju i sigurniju vožnju. Ovom prilikom želim da se zahvalim svim uposlenicima GIPS-a jer bez njih sigurno ne bi mogli da ostvarimo ovu milionsku investiciju˝, izjavio je direktor Lazić.



Ekološke karakteristike autobusa odgovaraju europskim standardima

Kako nam je kazao izvršni direktor održavanja u GIPS-u Tuzla Elvis Sprečić autobusi su sa Euro 3 motorima, čije ekološke karakteristike odgovaraju europskim standardima, a zahvaljujući kojima se znatno smanjuje emisija izduvnih gasova. ˝Osim Euro 3 motora ovi autobusi posjeduju i filter čestica koji se sastoji od poroznog zida kroz koji prolaze izduvni gasovi, ali zadržava čađi ćestice. To znači manje zagađeni zrak i smanjenje štetnog utjecaja ovog zagađenja˝, istakao je Sprečić.

˝Vidimo da je zagađenje zraka u alarmantnom stanju u Tuzli. Ovo su koraci kojima će se smanjiti zagađenje zraka. Uvođenjem ovih 30 autobusa, a ne smijemo zaboraviti ni onih 10 koji su uvedeni prije dvije godine, doći će u Tuzli do smanjenja zagađenja zraka. Mi smo mišljeja da je neophodno u BiH raditi na poboljšanju javnog prevoza kako bi se smanjilo zagađenje. Znamo da je ekonomska kriza, stoga bih pohvalila ovo preduzeće koje je smoglo snage da napravi ovaj korak koji mi ekolozi znamo da cijenimo˝, izjavila je direktorica Centra za ekologiju i energiju Tuzla Džemila Agić.



Prosječna starost autobusa u FBiH oko 19 godina

Prema analizama kojima raspolažu u Ministarstvu trgovine, turizma i saobraćaja TK prosječna starost autobusa na području Federacije BiH, kojih ima oko 2.700, je oko 19 godina. ˝Nabavkom ovih 30 autobusa će se situacija u Tuzli i Tuzlanskom kantonu sigurno poboljšati kada je u pitanju razvoj i unapređenje javnog saoobraćaja, a sve u interesu krajnjih korisnika, tj. građana˝, rekao je zamjenik ministra trgovine, turizma i saobraćaja TK Nenad Lukanović.



˝Nikada bolji i svečani dan nisam imao u vrijeme bavljenja Sindikatom. Ovih dana mi imamo veoma mali broj preduzeća koji povećavaju broj zaposlenih i rade na poboljšanju uslove rada svojih zaposlenih, a to se događa u ovom preduzeću. Stoga mi je izuzetno drago da prisustvujem ovom svečanom puštanju u defile još 30 novih autobusa koje je ovo preduzeće kupilo kako bi poboljšali usluge javnog prevoza u Tuzli˝, istakao je predsjednik samostalnog sindikata saobraćaja i veza u BiH Bejto Kačar.



Kako ističu u GIPS-u Tuzla nabavkom ovih 30 autobusa sa ekološki prihvatljivim Euro 3 motorima znatno će se smanjiti troškovi amortizacije i održavanja, kao i potrošnja goriva, što je posebno bitno za dalji razvoj i unapređenje javnog saobraćaja u gradu Tuzla.

(TIP/A.J)
http://www.tip.ba/2011/01/15/foto-gips-tuzla-obnovio-vozni-park-s-30-autobusa/

damir fido

Pa evo obecao sam slike od novih autobusa kada pocnu da voze pa izvolite.Znaci kupljeno je 30 polovnih Den Oudsten Aliance B95.Vec postoji 10 potpuno istih,kupljenih prije 1.5-2 godine.Svi su sa Euro 3 motorom.Izgledaju ovako:


Uploaded with ImageShack.us

imaju i 4 zuta od Obuzz:


Uploaded with ImageShack.us

unutra izgledaju ovako:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Na ovom pise da je presao nesto vise od 700000 km,ne djeluje mi previse s obzirom da je Holandija ravnicarska zemlja.
To je sto se tice novih.Imaju i 6 komada skoro istih sa centralno postavljenim Volvo motorom a to se vidi po polozaju zadnjih vrata:


Uploaded with ImageShack.us

Imaju 2 MB 0405:


Uploaded with ImageShack.us

Imaju 5 komada 0405G.Slika od jednog je u proslom postu.

Dalje imaju 8 BERKHOF DAF SB 220 LF.Nisu nesto lijepi,al za ove 2 godine koliko su tu,mislim da ga nisam vidio u kvaru.Izgledaju ovako:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Vozi i 8-9 zglobni Berkhof Volvo B10MA-55.Dobri su a i vozaci ih fale.


Uploaded with ImageShack.us

Neoplani N 4016 vise ne voze,svi su parkirani a i Den Oudsten troosovinci se izbacuju,idu na prodaju.Evo neoplan,oprastajna slika,kroz 2-3 dana je bio parkiran:


Uploaded with ImageShack.us
i troosovinac,jos mozda 2 voze,idu na prodaju:


Uploaded with ImageShack.us
I to je otprilike to,ima jos nekoliko starih sanosa,styera,3 MB0303  2 su ex trans turist,1 Reno Racer,nekoliko malih Tovota Coaster i ako sam pogrijesio koju oznaku modela,naravno ispravite.

MILCHO


Tomek

Jel možeš molim te uslikati poneki stari Sanos? Kakvim su se pokazali ovi silni Nizozemci? Nisu baš neke ljepotice, ali vjerujem da su dobri radnici

ivan28zu

jedna vozacica u tuzli zove se edina delic vozi bus broj 7 kako mogu poslat njenu sliku