Pravilno popunjavanje taho listića

Autor nidi, Travanj 24, 2011, 22:33:45

nidi

Da li netko zna neku stranicu gdje ima slikovni primjer kao i opis pisanja taho listića jer navodno je došlo do nekih promjena u zakonu i svatko ima neku svoju priču. Posebno me zanima crtanje zadnje strane tahografskog listića?
*****  V     O      L       V       O   *****

svicar

Cekaj, jel stvarno to ne znas, to je i  prije bilo :-[  Ako bi taho bio u kvaru, gdjebi upisivao sto si radio. Detalj je na strani 7

http://static.hak.hr/media/vozacki-ispiti/szv/seminari-2010-jesen/pdf/tahograf-analogni-digitalni.pdf

nidi

Znam ja kako ide ali svi imaju neke svoje tvrdnje pa sam želio naći stranicu koja potvrđuje moje tvrdnje da dokažem nekim osobama. Hvala na linku ;)
*****  V     O      L       V       O   *****

Nešić

Eeeee momci soferka je tuga pregolema.. mora sve da znas da popunjavas taho listice pa da kucas karte eh sta sve jos tu nema u putnickom saobracaju... Uz starije kolege sam ucio kako se pravilno popunjavaju taho-listici i kako podesavas tahograf kad imas pauzu..

maly


Dodo

Citat: Nešić  u Listopad 17, 2011, 22:15:39
Eeeee momci soferka je tuga pregolema.. mora sve da znas da popunjavas taho listice pa da kucas karte eh sta sve jos tu nema u putnickom saobracaju... Uz starije kolege sam ucio kako se pravilno popunjavaju taho-listici i kako podesavas tahograf kad imas pauzu..

Nemaš ti šta podešavat tahograf. Tahograf je zapečaćen i on se obavezno baždari u ovlaštenim servisima koji ti daju atest! Vozač nema šta sam petljati po tahografu (osim podesiti vrijeme).
Pozdraf!

volvobus

kakav je postupak kod unošenja slobodnog dana na kartici vozača kod novog digitalnog tahografa koji ima HR meni i koji kod umetanja kartice traži  1M unos dodatno iako potvdim datum i stvarno vrijeme tj. tri puta pritisnem  OK tipku samo registrira vrijeme od 00-pa do trenutka umetanja kartice.

COVIK

Zna li itko kakav je postupak za ponovno izdavanje kartice vozača (staroj ističe rok),jel treba opet pisat zahtjev,nova slika,dokumentacija i naravno plaćanje ili samo platit i dobit novu? Jel je tko radio po drugi put?
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

Shole

nemoj se zaletat,  provjeri malo kad će u firmi bit kod 95 jer ćeš zbog njega morat ponovno radit vozačku,  pa će ti opet bit različiti brojevi na  taho kartici i vozačkoj

COVIK

Kod se očekuje za par dana,kartica ističe u ožujku,vozačka u listopadu pa sad ti budi pametan i uskladi brojeve  >hammer<
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

Shole

tebi je barem po redu,  meni je skroz obrnuto.

Kad položiš kod napravi novu vozačku bez obzira što stara vrijedi još par mjeseci, i onda s tom novom vozačkom predaj zahtjev za taho karticu.

Da li netko zna dal se može na novu vozačku (kartica),  upisati kod95 ili moram ponovno pravit novu ?  Ova ima par mjeseci i sad kad odslušam kod ajde opet novu.  Zašto mi nisu onda na staroj udarili produženje (bilo je mjesta) kad se znalo da će se kod morat polagat i upisivat u vozačku

ChRiStIaN

Citat: COVIK  u Veljača 04, 2015, 22:29:29
Kod se očekuje za par dana,kartica ističe u ožujku,vozačka u listopadu pa sad ti budi pametan i uskladi brojeve  >hammer<

Moj savjet: vadi sve odmah sada kad ti istječe kod. Zašto? Slj put ćeš imati valjanost svega do istog datuma. Ovak ako sad ideš na periodički moraš vaditi novu vozačku tak i tak a čim promjeniš vozačku odmah moraš i karticu jer se veže uz vozačku. Na isto te dođe, promjena je neizbježna. Pošto je zakon bio dosta nedorečen i tek se uvodio puno ljudi ima problem sa tim datumima ali čim prvi put imaš produljenje nečega kao ti svi datumi se na način koji sam naveo daju produžiti.

Citat: Shole  u Veljača 05, 2015, 05:13:57
Da li netko zna dal se može na novu vozačku (kartica),  upisati kod95 ili moram ponovno pravit novu ?  Ova ima par mjeseci i sad kad odslušam kod ajde opet novu.  Zašto mi nisu onda na staroj udarili produženje (bilo je mjesta) kad se znalo da će se kod morat polagat i upisivat u vozačku

Moraš vaditi novu. Zakon ne dozvoljava izmjene na postojećoj kartici vozača ili vozačkoj dozvoli. Bilo je nekad davno za vozačku kad su se kategorije samo upisale preko žiga ali to ne vrijedi valjda već 20 let. Bilo je jeftinije pa su morali promjeniti :)) A nisu ti udarili isto tak da bi dva put došo ali kao što sam naveo i kolegi prije, sada kad ćeš produžiti ćeš imati do istog datuma kod i vozačku pa će slj. put biti lakše.  thumbs
@ Autobusi Hrvatska @