budući vozači autobusa

Autor djurdica, Studeni 04, 2012, 20:27:48

passat238

Čestitam na upisu u autoškolu i držimo fige za testove  :D

djurdica

Hvala hvala ,,,ma nadam se da če sve dobro proč :)

5AR

Po najnovijem zakonu za vozača autobusa, to jest polaganje D kategorije može se postati samo sa posjedovanjem B kategorije i navršenih 24 godine. Jako bistro, ne treba ni C kategorija ni iskustvo sa kamionom.  :-\

MB 0404 eurostar

Čitajte sve ukoliko imas kvalifikaciju c i e kategorij sa 18 a bus sa 21

svicar

Citat: 5AR  u Rujan 05, 2013, 23:35:52
Po najnovijem zakonu za vozača autobusa, to jest polaganje D kategorije može se postati samo sa posjedovanjem B kategorije i navršenih 24 godine. Jako bistro, ne treba ni C kategorija ni iskustvo sa kamionom.  :-\

Sve se prepisuje od drugih, tako je i u svici, jos ti poklone E za D  :D(barem u svici); dali tko zna kako je orgnizovano u HR onih minimalnih 35 sati sto se mora napraviti?

5AR

Prepisuje se samo polovično. 20 sati vožnje kao i da imaš C kategoriju a u Njemačkoj za to isto program je 70 sati vožnje.

svicar

Citat: 5AR  u Rujan 06, 2013, 23:31:36
Prepisuje se samo polovično. 20 sati vožnje kao i da imaš C kategoriju a u Njemačkoj za to isto program je 70 sati vožnje.

U zemlji cokolade je, ako ides sa B na D min 52 sata voznje plus sve  zezancije, ako ides sa C na D a nemozes dokazati da si u zadju godinu vozio 500 sati  moras min 24 sata voznje napraviti pre ispita,... sat voznje kosta 190 franaka

Ivanek

Evo da se malo pohvalim.
Ovaj tjedan sam upisao autoškolu za D kategoriju. Imam samo B kategoriju i dovoljan broj godina te nije bilo nikakvih problema prilikom upisa.
(Iako su i za mene uvijeti potrebni za D kategoriju smiješni ali ako zakon omogućava, a to mi je želja od malih nogu, zašto ne položiti)

S druge strane, da bi netko radio kao profesionalni vozač, mora imati "Početne kvalifikacije" ili završenu srednju školu za zanimanje Vozač motornog vozila. Što se tiče početnih kvalifikacija, teoretski, one se stječu polaganjem ispita ili ubrzanim tečajem, no u praksi još nitko ne zna na koji način će se to provoditi jer nije donesen pravilnik. Zvao sam i HAK, ali nisam dobio ništa više informacija od onih općih koje koje se mogu naći na internetu.

Grof

Najednostvanije i zasada jedino potpuno priznato je prekvalificirati se, cijene šarolike, od 5-8 000 kn, osim kod lihvara gdje i po 10 znaju biti. Minimalni zakonski rok je 6 mjeseci trajanja prekvalifikacije, nakon toga imaš zanimanje vozač motornog vozila. Potpuno prilagođeno obavezama, jer je to ipak školovanje odraslih. jedno predavanje, jedan ispit, predavanja nisu obavezna.

maly


SALE-82

poz društvo,
imam jedno pitanje
ja namjeravam upisati autoškolu za vozača D kat pa me zanima jedna stvar tj nije mi jasna.
za sada imam samo B kat. Kada položim za autobus dali ja mogu podići vozačku dozvolu bez obzira što nemam školu za vozača i dali mogu tako raditi dok si ne riješim tu školu

Grof

Citat: SALE-82  u Listopad 30, 2013, 21:34:59
Kada položim za autobus dali ja mogu podići vozačku dozvolu bez obzira što nemam školu za vozača

Možeš.

Citat: SALE-82  u Listopad 30, 2013, 21:34:59
dali mogu tako raditi dok si ne riješim tu školu

Legalno ne.

SALE-82


Dodo

A teško da će te itko htjeti zaposliti bez škole za vozača. Pogotovo sad kad smo EU. Sad su kontrole jače nego ikad. Sad ti treba i tzv. "SSO" za vozača. Osim ako si prije 1.7.2013. već imao svjedodžbu o prekvalifikaciji za vozača. Onda ti SSO ne treba. Tj., kada prođe 5 godina od dobivanja prve svjedodžbe, onda moraš SSO ishodovati (a to je 35 sati predavanja o sugurnoj vožnji i sl.)
Pozdraf!

SALE-82

evo da se i ja ponovo javim u ovoj temi i da se pohvalim da sam danas uspješno položio vozački za  bus123  8-8