Odijevanje vozača autobusa

Autor Ivanek, Svibanj 24, 2014, 22:43:32

Ivanek

Što mislite o odijevanju vozača autobusa? Ja sam dosta proputovao, a od nedavno sam i sam djelomično u tom poslu i vidio sam svašta. Od urednih vozača odjevenih s ukusom, dobro iskombiniranih kravata/košulja do vozača u trapericama i tenisicama i na kraju do vozača u potkošulji s ručnikom oko vrata.

Koje varijante su prihvatljive ili poželjne - klasične crne/tamno plave hlače, bijela/plava košulja i kravata po izboru ili malo ležernija varijanta - neka moderna košulja bez kravate?

Smatrate li da bi firme trebale voditi brigu o "outfitu" svojih vozača i na taj način graditi svoj vizualni identitet jer, realno gledajući, nema baš svaki vozač ukusa i nekad kombinacije koje sami vozači naprave, blago rečeno, nisu najbolje. Ovdje prvenstveno mislim na manje privatne firme koje nemaju već definirane "uniforme" za svoje vozače. Ali možemo raspravu proširiti i raspravljati o tome koliko su "in" uniforme pojedinih firmi, npr ZET, Autotrolej, Promet Split i dr... Što je dobro a što ne i što bi moglo biti bolje.

Done

Normalno da bi vozaći autobusa trebali imati nekakav standard u oblačenju,i to po mogučnosti kombinaciju za ljeto i za zimu,nebi nužno trebalo nositi odijelo i kravatu jer to mnoge"žulja",ali isto tako ni tradicinonalno šarenilo ili neprimjereno obučeno ili bolje rečeno skinuto jer imao sam prilike vidjeti vozaće i u potkošulji.Pristojne tamnije hlaće i košulja ili majica sa logotipom firme je sasvim uredu i pristojno i ležerno u isto vrijeme,jer ne zaboravimo da se i vozaći trebaju osijećati opušteno,a ako su poput mene onda ih odijelo sigurno više umara i nervira nego opušta ma koliko pristojno bilo.A samim tim i kad su ljudi pristojno odjeveni obrijani i uredni ostavljaju pozitivan dojam i o firmi za koju rade kao i ozbiljnost i profesionalnost pa i sigurnost putnicima i dojam pouzdanosti pa samim tim i dobar temelj za pozitivne preporuke dotičnom prijevozniku.

Teutonic

U međugradu uglavnom odijela i košulje s kravatom,a lokal (ATP Šibenik) ima uniformu-bijelu košulju s crnim šibenskim vezom,no rijetki je nose,ostali samo neki traper i tako to.

Ivanek

Citat: Done  u Svibanj 24, 2014, 23:12:30
Normalno da bi vozaći autobusa trebali imati nekakav standard u oblačenju,i to po mogučnosti kombinaciju za ljeto i za zimu,nebi nužno trebalo nositi odijelo i kravatu jer to mnoge"žulja",ali isto tako ni tradicinonalno šarenilo ili neprimjereno obučeno ili bolje rečeno skinuto jer imao sam prilike vidjeti vozaće i u potkošulji.Pristojne tamnije hlaće i košulja ili majica sa logotipom firme je sasvim uredu i pristojno i ležerno u isto vrijeme,jer ne zaboravimo da se i vozaći trebaju osijećati opušteno,a ako su poput mene onda ih odijelo sigurno više umara i nervira nego opušta ma koliko pristojno bilo.A samim tim i kad su ljudi pristojno odjeveni obrijani i uredni ostavljaju pozitivan dojam i o firmi za koju rade kao i ozbiljnost i profesionalnost pa i sigurnost putnicima i dojam pouzdanosti pa samim tim i dobar temelj za pozitivne preporuke dotičnom prijevozniku.

Slažem se da prvenstveno treba misliti na vozača i na to da njemu bude udobno.

Ja nisam zagovornik nekih posebnih uniformi koje ponekad od vozača znaju napraviti da izgleda više kao policajac nego vozač. Ujednačenost unutar jedne firme u svakom slučaju podržavam.

Evo i nekih primjera kako vozače vidi jedna "specijalizirana trgovina":
http://www.busdriveruniforms.com/

jesrib

normalno u svakoj firmi je gazda taj koji kontrolise kvalitet i daje uputnice za daljni posao. ali vozac sam treba da presudi kod koje i kakve klijentele treba da se obuce. za djecu bas i nece niko stavljati kravatu... svaki vozac jest i imiđ prevoznika. kraj krajeva i nije sve u odijevanju, mnogo toga doprinese izgledu - ponasanje i odnos vozaca prema klijenteli! ako je odnos pozitivan, klijentela i ne primjeti kako si odjeven, kakav bus vozis... cim je odnos i ponasanje negativno nastrojeno, odma vide kako si odjeven, da vozis krs od busa, da nepoznas ture... a na kraju i sve zavisi od tvog pristupa, dal ce ti nesto sakupiti.
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!